Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Koszmarny wypadek w Rybniku! Mecz odwołany! Rempała na bloku operacyjnym!(aktualizacja)
 22.05.2016 20:47
Podczas drugiego biegu spotkania KS ROW Rybnik - Unia Tarnów doszło do koszmarnie wyglądającego wypadku, w którym udział brali Kacper Woryna i Krystian Rempała.

Na jednym z łuków pociągnęło Kacpra Worynę, który z impetem uderzył w Krystiana Rempałę. Uderzenie było na tyle silnie, iż juniorowi Unii Tarnów spadł kask z głowy. Wychowanek ROW-u Rybnik do parku maszyn wrócił o własnych siłach. Niestety o wiele gorzej wygląda sytuacja z Krystianem Rempałą. Lekarze nie mogli nawiązać żadnego kontaktu z młodym zawodnikiem, który został przewieziony karetką do szpitala, skąd helikopterem ma zostać przetransportowany do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. U Rempały podejrzewany jest uraz głowy oraz krwotok wewnętrzny. O stanie zdrowia 18-letniego zawodnika będziemy informować na bieżąco! Obecnie pozostaje nam trzymać kciuki za Krystiana...

Wielce prawdopodobne jest, iż spotkanie nie będzie kontynuowane.

Aktualizacja (20:58):
Obie strony ustaliły, iż dzisiejsze zawody zostają przerwane i zakończone!

Aktualizacja (21:21):
Oficjalny profil Unii Tarnów na facebook'u podał, iż Krystian Rempała przebywa obecnie na bloku operacyjnym!

 

Aktualizacja (9:05):

Na oficjalnym profilu Unii Tarnów czytamy, że Krystian Rempała przeszedł zabieg neurologiczny, a jego stan nie poprawił się. W Tarnowcu o godzinie 20 w Kościele Parafialnym odbędzie się msza święta w intencji zawodnika. o 18 w Kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie odbędzie się msza święta w tej samej intencji. 

 

Aktualizacja (17:00)

 

Jak informuje klub z Tarnowa, stan Krystiana nie ulega zmianie. Do Jastrzębia drogą lotniczą transportowany jest kolejny lekarz specjalista z Bydgoszczy. Klub z Tarnowa prosi kibiców o cierpliwość i modlitwę. 

 

Aktualizacja

Jak poinformował prezes Unii Tarnów, Łukasz Sady będący w Jastrzębiu Krystian Rempała został wczoraj zbadany i zdiagnozowany. Teraz organizm specjalną metodą będzie pobudzany. Trzeba jednak spokojnie czekać na rezultaty, nawet do kilku tygodni. Najważniejsze, aby w najbliższych dniach nie wystąpiły komplikacje, co jest podstawą.  W tej chwili za wcześnie jest by mówić o rokowaniach. 

Wojciech Sosna (za: inf. własna / facebook Unii Tarnów)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Najlepsze opinie
8 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Muszę napisać, że fenomen empatii kibiców żużla jest absolutnie unikalny. Nie wyobrażam sobie, żeby w jakimś innym sporcie społeczność potrafiła tak szczerze przeżywać podobne tragedie. Pamiętam Warda i widzę to teraz. Mnie oczywiście też się udzieliło, jak zwykle gdy młody sportowiec jest w takiej sytuacji, ale z wami i nawet czytając SF przeżywa się to zupełnie inaczej... do przemyślenia.
My tu ludzie z uczuciami i bez względu na barwy trzymamy się razem.Żużel ma łączyć a nie dzielić.
Lubię
Nie lubię
+12
8 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Woryna nie jest winien nic. Winien jest żyto i tor.
Teraz ważne jest aby Krystian z tego wyszedł i do nas wrócił.Nie musi już jeździć na żużlu.Ma być zdrowy bo przed nim całe życie.
Lubię
Nie lubię
+11
Komentarze (752)
8 lat temu
O ja Cię pierdole, Krystian!!! :(((((((( Dramat.
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
Właśnie dzwonił do mnie Bart i mój syn z ta tragiczna wiadomością...... dałeś nam Krystian dużo radości radości swoja jazdą. Spoczywaj w spokoju.
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
Konto usunięte
Jezus Maria...... spoczywaj w pokoju Krystian :-(
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
Konto usunięte
szok...
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
Konto usunięte
Brak słów.
Spoczywaj w pokoju Krystian...
  Lubię
  Nie lubię
8 lat temu
Jak ktoś się coś nowego dowie o stanie Krystiana, niech da znać:) # Trzymaj się Krystian!
  Lubię
  Nie lubię
+1
8 lat temu
Konto usunięte
Unia Tarnów ŻSSA Dziękujemy, że jesteście z nami, a przede wszystkim z Krystianem i Jego Najbliższymi.
#KrystianTrzymajSie!
  Lubię
  Nie lubię
+2
8 lat temu
Konto usunięte
nie zgadzam się że winien jest Żyto albo tor... jest komisarz i sędzia którzy biorą kasę i odpowiedzialność za dopilnowanie przygotowania nawierzchni. natomiast odrębną kwestią jest start młodych zawodników pod dużą presją bo taka napompowana jest właśnie ekstraliga, a winnymi są osoby które sterują tym balonem. żużel jak każdy sport moto jest sportem indywidualnym, dlatego w formie ligowej (drużynowej) nigdy się nie rozwinie poza kilkoma krajami w których to nadal jako tako funkcjonuje. młodzi powinni mieć alternatywne rozgrywki w swoim gronie i naturalnie z czasem trafiać między doświadczonych zawodników lub ich zastępować, a nie być ofiarami systemu. nikogo jednak ten wypadek nie nauczy myślenia w tym kierunku, tam na stołkach głównie siedzą ludzie którzy nie uprawiają sportów tylko szukają kasy z żużla dla siebie
  Lubię
  Nie lubię
+2
8 lat temu
Konto usunięte
Unia Tarnów ŻSSA organizuje pomoc dla Krystiana oraz Jego Rodziny.
W chwili obecnej dogrywane są ostatnie szczegóły dotyczące pomocy dla naszego zawodnika.
O szczegółach klub będzie informować na bieżąco na Twitterze oraz Facebooku.
  Lubię
  Nie lubię
+6
8 lat temu
Presja działaczy na wynik presja na ograniczanie kosztów szkoleń dla młodzieży. Presja nawet kibiców co do młodych zawodników,że powinien już startować powodują w konsekwencji nie doszkolenie. Nasza kibiców presja na wynik Tak tak My tez jesteśmy winni. Czy nawet same liberalne egzaminy na licencje. Nawet selekcja odpowiedniego wzrostu na samym początku zapobiegnie dalszym urazom kręgosłupów. Wiele ciężkich wypadków kontuzji powoduje brak odpowiedniego szkolenia wśród młodych zawodników licząc, że zawodnik ją nabędzie w trakcie ilości przejechanych okrążeń oraz rozgrywanych meczy. Nieumiejętność wyłożenia motocykla przez zawodnika jadącego bezpośrednio za lub w pobliżu zawodnika maszyny mającego wywrotkę. Taki kontrolowany upadek przed kolizją w znacznym stopniu łagodzi jego skutki. Aby takie umiejętności nabyć opanować potrzeba doświadczenia refleksu wyrobienia nawyków oraz umiejętność szybkiej i właściwej decyzji. Taka technika jazdy na torze w przypadku wywrotki na torze któregoś zawodnika jadącego z przodu powinna być opanowana na treningach. Powiem więcej technika ćwiczenia regulacji manetką bo przy mniejszej szybkości gwałtowne otwarcie przepustnicy powoduje niekiedy tak zwane ?buksowanie? tylnego koła co powoduje uślizg i utratę przyczepności. Nie umiejętność balansowania ciałem ,nieumiejętność ułożenia ciała przesunięcia do przodu w wejściu czy wyjściu z wirażu. Częste tak zwane obciążenie tylnego koła z odkręconą manetką powoduje podniesienie przedniego kola. W wymienionych przypadkach jak w/w chyba jednak nikt tak nie trenuje bo kto chciałby podzielić się odpowiedzialnością z trenerem gdy w trakcie takiego ćwiczenia doszłoby do groźnej kolizji. Jednak w czasach zaprzeszłych osobiście widziałem młodych zawodników poubieranych w waciaki na odpowiednio przygotowanym sprzęcie ćwiczących na mniejszych szybkościach uślizgi kontrolowane. Brzmi to może śmiesznie ale w obecnej dobie technice oraz możliwościach technicznych wyprodukowanie specjalistycznego sprzętu czy ubioru jest możliwe. Mówimy o bezpieczeństwie na torze od pierwszej tragedii na torach żużlowych a potem wraca rzeczywistość. Pamiętam takie postępowanie od tragedii wielu zawodników którzy zapłacili najwyższą cenę jakie jest życie.. Czy ktoś sprawdza w ogóle selekcje rodzaju firm oraz atesty kasków? Postęp bezpieczeństwa na torach żużlowych ślimaczy się zbyt wolno.
(?)
Walcz Krystian walcz dopóki walczysz Jesteś zwycięzca.
  Lubię
  Nie lubię
+6
© 2002-2023 Zuzelend.com