Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Nice Cup rusza na początku lipca
 21.06.2016 22:00
2 lipca na torze w Rawiczu zostanie zainaugurowany cykl zawodów Nice Cup. W tegorocznej edycji zawodów zaplanowano 7 rund eliminacyjnych, a finałowy turniej będzie jednocześnie Memoriałem Władysława Pietrzaka i odbędzie się na początku października w Świętochłowicach.

Zawody mają na celu wsparcie procesu szkolenia i umożliwienie podnoszenia umiejętności głownie młodym zawodnikom, którzy nie mają wielu okazji do startów w zawodach ligowych. W tegorocznej edycji będą mogli startować zawodnicy do 23-ego roku życia w tym obcokrajowcy ? W naszej opinii problem szkolenia w Polsce to nie tylko kwestia przejścia z wieku juniora do grona seniorów. Obecnie w Polsce co trzeci zawodnik po uzyskaniu licencji kończy czynną karierę, z różnych względów, już po roku lub dwóch latach. Odnoszę wrażenie, że tacy zawodnicy nie dostają wielu szans, żeby pokazać swoje umiejętności i przez to często zbyt szybko rezygnują i kończą karierę ? mówi Wojciech Jankowski, Marketing Manager w Nice Polska, organizator cyklu.

 

Zawody będą odbywały się według zasady Speedway European Championships. W zawodach startuje 16 zawodników; po klasycznym 20-biegowym turnieju odbywa się bieg barażowy, a następnie bieg finałowy. Punkty uczestników po każdej rundzie są sumowane. Po rozegraniu ostatniej rundy eliminacyjnej 14 najlepszych zawodników awansuje do wielkiego finału.

 

Zwycięzca całego cyklu otrzyma stypendium na sezon 2017 ufundowane przez firmę Nice. W 2014 roku cykl Nice Cup wygrał Adrian Gała, a rok później Sergiej Łogaczow.

Dominika Bajer (za: polskizuzel.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com