Stal Gorzów w finale. Relacja Stal Gorzów- Beterd Sparta Wrocław
 11.09.2016 21:04
W rewanżowym meczu półfinałowym PGE Ekstraligi gorzowska Stal pokonała Betard Spartę Wrocław. Gospodarze zwyciężyli 56:33 i powalczą o złoty medal.

W pierwszy mecz półfinałowy w Poznaniu żółto-niebiescy zwyciężyli z wrocławianami 49:29. Spotkanie zostało przerwane po 13 wyścigach z powodu złych warunków atmosferycznych. Dziś na stadionie Edwarda Jancarza pogoda dopisała. Miejscowi dopełnili formalności i pewnie wjechali do finału.

Spotkanie w Gorzowie rozpoczęło się od uczczenia minutą ciszy zmarłego byłego zawodnika Stali Gorzów- Jerzego Padewskiego.
Stalowcy w pierwszej gonitwie dnia wygrali bieg 4:2. Iversen świetnie wyszedł ze startu i wysunął się na prowadzenie, mając za plecami Woffindena, na trzeciej pozycji przyjechał Jepsen na końcu stawki znalazł się Woźniak. Wyścig młodzieżowy nie był szczęśliwy dla juniorów z Wrocławia, już w pierwszym łuku motocykla nie opanował Damian Dróżdż, a maszyna Damiana  poleciała  w  Adriana Gałę. Z powtórki biegu wykluczony został Drożdż, niestety, ale Gała nie wyjechał do powtórki. Ostatecznie pod taśmą stanęło dwóch zawodników Stali. Biegi 3 i 4 należały do Gorzowian. Dopiero w 5 gonitwie dnia Wrocławianie wygrali wyścig 4:2. Na uwagę zasługuje bieg 8. Na wyjściu z drugiego łuku trzeciego okrążenia Bartek Zmarzlik ostro zaatakował Szymona Woźniaka, zawodnik Sparty upadł na tor. Młodzieżowiec z Gorzowa został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie biegu 8 na wyjściu z pierwszego łuku ostatniego okrążenia Kasprzak wpadł w koleinę i ledwo co utrzymał się na motocyklu, stracił drugą pozycję na rzecz Woźniaka, ale na ostatnim wirażu minął zawodnika z Wrocławia. Jednak po zakończonym wyścigu Kasprzak przed parkiem maszyn zszedł z motocykla i położył się na torze. Na całe szczęście nic poważnego się nie stało. W 9 wyścigu Spartanie pokonali podwójne parę Iversena i Jepsena. Ta wygrana gościom dała niewiele. Zawodnicy z miasta nad Wartą przed biegami nominowanymi prowadzili 49:28.
Bieg 14 zakończył się 4:2 dla gości. Bartek Zmarzlik musiał oglądać plecy Jędrzejaka, trzeci jechał Milik, a na końcu stawki znalazł się Kasprzak. Ostatnia gonitwa dnia należała do podopiecznych Stanisława Chomskiego Pawlicki i Iversen pewnie pokonali Janowskiego i Woffindena, tym samym gorzowianie przypieczętowali swoje wejście do finału.

Kibice z północnej części województwa lubuskiego mają powody do radości. Wszyscy zawodnicy punktowali. Nawet Adrian Cyfer w 12 biegu nie dał się wyprzedzić Mistrzowi Świata i dowiózł do mety dwa punkty. Cenne punkty dla drużyny wywalczył również Jepsen, który cały sezon zawodził, ale wreszcie odpalił.
W ekipie Sparty w miarę spisali się Tai Woffinden i Tomasz Jędrzejak, jednak ich punkty to zdecydowanie za mało, aby pokonać rozpędzoną Stal.

Stal Gorzów w finale PGE Ekstraligi zmierzy się z Get Well Toruń.