Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Trójka : Laguta, Woryna, Fricke zostają w Rybniku
 26.09.2016 12:29
Podczas niedzielnego meczu charytatywnego kontrakty z rybnickim klubem podpisała trójka zawodników, którzy w tym sezonie reprezentowali rybnicką drużynę. Nowe umowy na przyszły sezon parafowali : Grigorij Laguta, Kacper Woryna oraz Max Fricke.
- Zostaję, bo w Rybniku mi dobrze. W klubie jest świetna atmosfera, dobrze dogaduję się z działaczami - w tym roku nie było żadnych problemów, choć przyznam że prezes nie ma łatwego charakteru (smiech). Mam za sobą dobry sezon, a kolejny powinien być jeszcze lepszy tak dla mnie, jak i dla klubu - są w Rybniku młodzi zawodnicy, którzy w przyszłym roku powinni już stanowić o sile naszej ekipy. Przekonuje mnie filozofia budowy drużyny, którą ma prezes. Nic tu nie dzieje się na siłę, jedziemy po prostu swoje i możemy cieszyć się żużlem. Dlatego nie mam zamiaru szukać szczęścia gdzieś indziej. Czy miałem inne propozycje? Telefony były, ale jasno mówiłem, że zostaję w Rybniku i nie mamy o czym rozmawiać - Grigorij Laguta.
 
- Za mną bardzo trudny sezon, w którym nie wszystko potoczyło się tak jak sobie zaplanowałem. Jednak teraz to już nieważne, czas myśleć o przyszłości, która dla mnie wiąże się ze startami w Rybniku. To moje miasto i mój klub, chciałbym żebyśmy w przyszłym roku znów sprawili kibicom wiele radości. Wierzę, że to co najlepsze wciąż przed nami, bo w tym sezonie kilka razy zapłacilimy w tej Ekstralidze frycowe i uciekały nam niemal pewne ligowe punkty. Za rok będziemy już mądrzejsi i nie mam watpliwośsci, że stać nas będzie na jjezcze lepszą jazdę niż w tym sezonie - Kacper Woryna.
 
- Wiem, że różne rzeczy na temat mojej przynależności klubowej się mówiło. Mam za sobą udany rok i miałem kilka propozycji dotyczących sezonu 2017. Jednak od samego początku ROW miał u mmnie pierwszeństwo - tutaj dostałem szansę pokazania się w lidze polskiej, w tym klubie we mnie wierzą i wspierają w mojej karierze. Zawsze mogę liczyć na pomoc prezesa Mrozka i doping rybnickich kibiców. To są rzeczy ważne, których nie można tak po prostu przeliczyć na pieniądze.  Podpisałem kontrakt na dwa lata, bo takie rozwiązanie daje mi poczucie stabilizacji. Jestem naprawdę bardzo zadowolony i teraz na spokojnie, z czystą głową mogę myśleć o finale mistrzostw świata juniorów. Ciągle jestem w grze o złoto i chcę je zdobyć - Max Fricke.
 
- Trzy pierwsze kontrakty mamy podpisane i patrzę na to w ten sposób, że utrzymaliśmy kręgosłup zespołu. Najbardziej cieszy nas to, co zawodnicy mówią o klubie, o mieście. Jesteśmy dla nich wiarygodnym partnerem, z którym warto wiązać swoją przyszłość - to jest dla nas największa satysfakcja z pracy, jaką wkładamy w ten klub. Dziś naszą drużynę poprowadził prezydent Piotr Kuczera i to jemu bardzo chciałbym podziękować za wsparcie. Tegoroczne wyniki naszej drużyny to także jego zasługa, zasługa rybnickiego samorządu, z którym wspólnie budujemy dobrą markę rybnickiego sportu żużlowego w Polsce i na świecie - Krzysztof Mrozek.
Redakcja (za: row.rybnik.com.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com