Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
O prym Ziemi Lubuskiej- podejście drugie- zapowiedź Lubuskich Derbów
 01.10.2017 7:57
Dziś o godzinie 16:00 na stadionie przy ulicy Wrocławskiej 69 odbędzie się zaległe spotkanie o brąz. Pierwotnie mecz miał odbyć się tydzień temu, jednak i tym razem pogoda dała się we znaki. Ostatecznie nie doszło do starcia obu ekip. Dwa zespoły stoczą bój o brązowy medal. W spotkaniu obu tych drużyn nie będzie chodzić tylko i wyłącznie o brązowy krążek, ale o to, co zwykle, czyli o panowanie na Ziemi Lubuskiej.

Dwa tygodnie temu podopieczni Stanisława Chomskiego pokonali pewnie ekipę Marka Cieślaka 52:38. Na ten moment w lepszej sytuacji są Stalowcy, mają 14 punktową zaliczkę i teoretycznie to oni są bliżej brązu. Nie od dziś wiadomo jednak, że żużel to sport nieprzewidywalny, tu może zdarzyć się dosłownie wszystko, więc nie warto wieszać już medali na szyje.

Obie drużyny bardzo zawiodły swoich kibiców. Falubaz rundę zasadniczą zakończył na pierwszym miejscu, Stal zaś na trzecim. Dwa zespoły jednak uległy w półfinałach, dlatego jadą tylko o brąz. Derby zawsze budzą wiele emocji. Nie ma wątpliwości, że tak będzie tym razem.
 

Szkoleniowiec żółto-niebieskich po raz kolejny zmienił ustawienie par. Stalowcy będą mieć utrudnione zadanie, ponieważ w ostatniej kolejce rundy zasadniczej jeden z ich liderów-Niels Krystian Iversen nabawił się kontuzji i w tym sezonie gorzowskiego Duńczyka w stalowych barwach nie zobaczymy. Pierwsza para to Martin Vaculik i Przemysław Pawlicki. Słowak dwa tygodnie temu zanotował bardzo dobry występ. Był bardzo szybki i nawet jak źle wyszedł spod taśmy, potrafił dogonić rywali. Czy tor przy W69 będzie szczęśliwy dla gorzowskiego Słowaka? Starszy z braci Pawlickich ostatnio podpadł fanom czarnego sportu z miasta nad Wartą. Drugi mecz z rzędu pojechał bardzo słabo. Kibice liczą jednak na to, że Przemo wreszcie się przebudzi i zmaże plamę po ostatnich występach. Krzysztof Kasprzak i Linus Sundstroem to duet, na który często stawia trener Chomski. Chodź Szwed i Polak nie zawsze nadają na tych samych falach, to po delikatnych spięciach potrafią wyciągać wnioski. Z juniorami pojedzie Bartek Zmarzlik. Wychowanek gorzowskiej Stali lekki sprzętowy kryzys ma już raczej za sobą. F16 zapewne będzie dwoić się i troić, aby zdobyć brąz. Ogromne znaczenie w tym spotkaniu będą mieć punkty młodzieży. Rafał Karczmarz i Hubert Czerniawski ze spotkania na spotkanie jadą coraz lepiej, owszem zdarzają im się lekki wpadki, jednak potrafią się spiąć i przywozić cenne punkty.
 

Jeśli chodzi o gospodarzy, pod 9 pojedzie Jarosław Hampel, towarzyszyć mu jednak nie będzie Jacob Thorssell. Szwed nabawił się kontuzji i niestety w tym sezonie już go nie zobaczymy. Jego miejsce zajmie Andriy Karpov. Ukrainiec dostał szansę i zapewne będzie starać się ją wykorzystać. Trener Cieślak może być spokojny o Jarka. Popularny ,,Mały'' po spotkaniu w Gorzowie obiecał, że postarają się zrobić wszystko, aby odrobić 14 punktów. Kolejna zielonogórska para to Jason Doyle i Patryk Dudek. Australijczyk podpadł kibicom z południowej części województwa lubuskiego, bo to głównie jego punktów zabrakło, aby Falubaz jechał o złoto. Na stadionie Edwarda Jancarza pojechał bardzo dobrze i był mocnym punktem ekipy Marka Cieślaka. Patryk Dudek w ostatnim czasie również borykał się lekkimi problemami. Stały uczestnik cyklu Grand Prix tym razem nie zawiedzie i na swoim domowym torze zrobi, to co do niego należy. Wspierać juniorów będzie Piotr Protasiewicz. Kapitan Falubazu zanotował bardzo słaby występ na stadionie przy Śląskiej. Protasiewicz zrobi jednak wszystko, aby się zrehabilitować za występ w mieście nad Wartą. Jeśli chodzi o młodzież Mateusz Tonder i Alex Zgardziński. Punkty juniorów będą kluczowe w tym spotkaniu.

 

Kto zdobędzie brąz? Odpowiedz na te i inne pytania, poznamy w niedzielny wieczór.
 

 

Awizowane składy:

Stal Gorzów:
1. Martin Vaculik
2. Przemysław Pawlicki
3. Krzysztof Kasprzak
4. Linus Sundstroem
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz

 

Falubaz Zielona Góra:
9. Jarosław Hampel
10. Andriy Karpov
11. Jason Doyle
12. Patryk Dudek
13. Piotr Protasiewicz
15. Alex Zgardziński

Aleksandra Gucia (za: informacja własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (100)
5 lat temu
No to zapraszam do Rezszowa na dalsze poranne romzowki o zuzlzu
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
A będzie we Włókniarzu zawodnik oczekujący? Taki, który równorzędnie będzie walczyć o skład?

Musi być. Uważam, że potrzebny nam jest zawodnik na wzór Szymona Woźniaka, Andrzeja Lebiediewa czy Tomasza Jędrzejaka we Wrocławiu. Kogoś takiego musimy mieć i to zarówno jeśli chodzi o polskiego, jak i o zagranicznego zawodnika. Nie możemy się martwić się, gdy coś się wydarzy w trakcie sezonu. Tym bardziej, że za rok chcielibyśmy osiągnąć przynajmniej to, co w tym roku. Jak uda się więcej, to będziemy się bardzo cieszyć. Przed tym sezonem mówiłem, że chcemy utrzymać się w PGE Ekstralidze a jeśli zrobimy coś ponadto, to ogarnie nas wielka radość. Dlatego teraz mówię podobnie, z tą różnicą, że teraz celem będzie piąte miejsce, a wszystko wyżej da nam sporą frajdę.
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Pytanie powtarzane jak mantra: co z Leonem Madsenem?

To jest temat interesujący wszystkich. Generalnie my też czekamy na decyzję Leona. W najbliższym czasie musimy się spotkać, porozmawiać. Chciałbym, jak już wiele razy mówiłem, aby ci zawodnicy, którzy u nas byli, zostali. My pewne warunki stawiane nam przez zawodników spełniliśmy, ale też rozumiemy drugą stronę. Wbrew pozorom czasu jest jeszcze dużo. Okno transferowe zostanie otwarte w listopadzie.
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Tobiasz odpowiadał trochę wymijająco. Z jednej strony, że pierwszeństwo ma ROW Rybnik, z drugiej, że częstochowski tor mu pasuje.

Wszyscy wiemy, że Tobiasz Musielak to chłopak, który lubi jeździć na torach, na których można powalczyć. Nie ukrywajmy, tory przygotowywane na ligę w Grudziądzu czy Rybniku, gdzie z reguły robiono twarde nawierzchnie, nie sprzyjały zawodnikom lubiącym szarżować po trasie. Do takich zalicza się Tobiasz. Dlatego tor w Częstochowie pewnie by mu odpowiadał. Ten chłopak ma duże predyspozycje. Myślę, że to co pokazał w tym roku to jest 20 procent jego możliwości.
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Tobiasz Musielak powiedział mi, że jeszcze konkretnych rozmów nie prowadziliście. Tak faktycznie jest?

Dokładnie. Tobiasz miał swoje zajęcia, ale jesteśmy na łączach. Coś się dzieje.
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
Jak się udał casting?

Michał Świącik, prezes Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa: Nie wiem, czy to był casting. Na pewno zwracałem uwagę na niektórych zawodników. Nie był to jednak sprawdzian przydatności do drużyny, bo ktoś, kto się trochę zna na żużlu, zdaje sobie sprawę, że w ten sposób się tego nie robi. Byli na turnieju zawodnicy, którzy tutaj jechali już nie raz, ale też tacy, których doświadczenie z tym torem było niewielkie. Dlatego trudno ocenić według wyników.
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Guardiola jest młodszy xd
nie watpliwie xd
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Wolę mecz Lecha z Legia . Wisi mi jakiś Juventus czy Milan . Brzydzę się ligą mistrzów przez którą polskie kluby dzieli przepaść którą ta liga pogłębia .
a ja wole milan-roma xd
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Wolę mecz Lecha z Legia . Wisi mi jakiś Juventus czy Milan . Brzydzę się ligą mistrzów przez którą polskie kluby dzieli przepaść którą ta liga pogłębia .
Komu będziesz kibicować w polskim klasyku?:D
  Lubię
  Nie lubię
5 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
byla i czekala na ciebie.
walsnie mialem napsiac ze masz -1 haha
Leżę kiedy? Gdy mniebkac rozwalał to i tak grzalem motory hahaha
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com