Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Belle Vue Aces
vs
Kings Lynn Stars
Dzisiaj o 20:30
Polecamy
Patryk Rolnicki: Chciałem ścigać się z najlepszymi
 28.11.2018 15:56
Patryk Rolnicki po spadku tarnowskiego klubu postanowił zostać w żużlowej elicie. Do tej pory podstawowy junior "Jaskółek" od następnego sezonu reprezentować barwy GKM - u Grudziądz, z którym to klubem wiąże duże nadzieje.

16 listopada wziąłeś udział w Gali GKM Grudziądz. Zaprzyjaźniłeś się już z nowymi kolegami?

Miałem okazję poznać większość ludzi pracujących w klubie. Myślę, że z wszystkimi będziemy się bardzo fajnie dogadywać, bo każdy w Grudziądzu jest pozytywnie nastawiony. Spodziewam się pozytywnej współpracy.

 

Były już jakieś pierwsze rozważania na temat taktyki i zestawienia par? Czy raczej za wcześnie na takie dywagacje?

Nie, nie było rozmów na ten temat. Myślę, że takie sprawy będziemy rozważać jak już wyjedziemy na wiosnę na tor. Pierwsze sparingi, pierwsze treningi pokażą, na co stać każdego z nas. Wtedy też trener zapewne podejmie decyzje jak to może wyglądać.

 

Pewnie już wiele osób cię o to pytało, ale dlaczego wybrałeś akurat klub z Grudziądza?

Mimo, że ofert miałem sporo, to już na pierwszym spotkaniu w Grudziądzu przedstawiono mi konkrety. To było miłe spotkanie w dobrej atmosferze. Rozmowy trwały może 40 minut i wszystko zostało ustalone. Już wtedy wiedziałem, że rok 2019 spędzę właśnie w GKM-ie, a działaczom klubu zależało na tym transferze.

 

Były jakieś propozycje z pierwszoligowych klubów?

Pierwszoligowych ofert nie brałem w ogóle pod uwagę. Jeśli miałbym jeździć na zapleczu PGE Ekstraligi to tylko w Tarnowie. Ja jednak chciałem ścigać się z najlepszymi. Gdyby tak nie było, nie podejmowałbym żadnych rozmów oprócz oczywiście tych z tarnowskim klubem.

 

A propos Tarnowa. Do ekipy MRGARDEN GKM-u dołączył także były już kapitan Unii – Kenneth Bjerre. Ma to jakieś znaczenie w kontekście chociażby aklimatyzacji w nowym otoczeniu?

Fajnie, że dalej będziemy jeździć z Kennethem w jednej drużynie. Znamy się trochę, więc ta sytuacja jest z korzyścią dla mnie. To jednak nie znaczy, że będę się trzymał jakoś blisko Kennetha, bo znam tam wielu innych chłopaków, Kamila Wieczorka, czy Marcina Turowskiego. Z seniorami też się poznamy lepiej i będziemy pracować na jak najlepszy wynik.

 

W rozmowach kontraktowych padło zapewnienie o miejscu w składzie meczowym?

Nikt mi niczego nie obiecywał, ani nie mówił, że mam się czuć pewnie. To ja jestem pewny siebie i wiem, że stać mnie na to, żeby nie tylko wywalczyć sobie miejsce w składzie, ale i robić ważne dla drużyny punkty.

 

Wiadomym jest, że grudziądzki tor przypomina trochę ten tarnowski. Czy miało to wpływ na wybór właśnie tej oferty?

Rodzaj nawierzchni nie miał żadnego znaczenia przy wyborze oferty z Grudziądza. Fakt faktem, tamtejszy tor jest bardzo podobny do tarnowskiego, bo jest długi i twardy. Objadę tam kilka treningów i z pewnością szybko się dopasuję.

 

No to pomówmy trochę o przygotowaniach. Sprzętowo będą jakieś zmiany w porównaniu do roku 2018?

Silniki będę miał od polskich i zagranicznych tunerów. Na pewno będę musiał się przygotować zupełnie inaczej niż do sezonu 2018. Wiadomo jaki on był w moim wykonaniu. Zainwestuję naprawdę duże środki w sprzęt, bo po prostu stawiam wszystko na jedną kartę.

 

To w końcu twój ostatni rok na pozycji juniorskiej. Dobry wynik może zaowocować ciekawym kontraktem za rok…

To też, jednak staram się skupiać przede wszystkim na tym sezonie, który jest przed nami. Chcę zrobić dobry, fajny  wynik, a jak będzie on dobry w PGE Ekstralidze to da mi to lepszą pozycję w dalszej karierze już jako senior.

 

W ogóle żużlowcy stawiają sobie sztywne cele biegopunktowe? Jest jakaś średnia, którą chciałbyś osiągnąć?

Pewnie każdy chciałby mieć średnią powyżej 2,0 – 2,5 punktu na bieg. Ja jednak jestem przekonany, że jeśli dobrze przygotuję się do sezonu sprzętowo, fizycznie, a przede wszystkim mentalnie to będzie dobrze i nie bardzo będę musiał patrzeć na swoją średnią, choć mam nadzieję, że będzie ona zadowalająca.

 

Wracając do twojej nowej drużyny – mówi się w klubie o play-offach?

O tych play-offach to bardziej się w mediach pisze. W klubie jednak nie ma specjalnego nacisku na czwórkę, w kontekście katastrofy przy ewentualnym jej braku. Wiadomym jest, że byłoby fajnie, aby Grudziądz wreszcie po awansie był w play-off i powalczył o coś więcej niż na przykład utrzymanie. Będziemy robić wszystko, żeby tak właśnie było.

 

W GKM-ie z młodzieżą bardzo dużo pracuje Robert Kościecha. Szykuje się chyba ciekawa współpraca?

Z trenerem Kościechą to już nawet w tym roku miałem okazję „popracować”. Nawet jako trener klubu z Grudziądza na zawodach młodzieżowych podpowiadał mi wiele rzeczy i dzięki temu moja jazda była lepsza. Myślę, że tym bardziej współpraca w jednej drużynie będzie owocna.

Michał Lewandowski (za: speedwayekstraliga.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (74)
6 lat temu
Konto usunięte
Siema
  Lubię
  Nie lubię
6 lat temu
Bedzie lepiej niz bylo. W juniorce.pojada Kamil i Patryk.reszta w ,,odwodzie,,jakby co.:),,no i GTZ/Prezes Wojciechowski, pod wodza Kostka zatrudnil osobnego mechanika ,,,.Zurawski,,,,dla mlodych ze szkolki.Bardzo ciekawy i realistyczny PLAN SZKOLENIA przedstawil Trener Kosciecha na spotkaniu organizacyjnym ze SZKOLKA w GTZ.Tworza Im nowe osobne BOKSY garazowe dla sprzetu...Idzie ku lepszemu w juniorce....No i nowy SPONSOR z Gdanska nam sie szykuje/zamozny...Pzdr.:)
  Lubię
  Nie lubię
6 lat temu
Konto usunięte
"pyty i pytani" ;)

a to dobre jest! czy to nowy sezon albo kontynuacja "biorących i branych"? :D
  Lubię
  Nie lubię
6 lat temu
Konto usunięte
osti tam bazgra że irmina to wporzo luj dla niego czy jakiś tam ulubieniec hahaha bez sensu skoro i tak gościa punktuje codziennie :D

to przecież lepiej żartować gdy i tak mało kto traktuje typa poważnie :D a jak osti robi te poważne rozkminki to jest jeszcze śmieszniejszy.

jurgen już podobno prosi wszstkich, nawet jego

OSTI PAPIREN BITTE!!!!
  Lubię
  Nie lubię
6 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Choć to info o spaniu w aucie, trochę wali od Irka cebulą...
haha to akurat nie byłoby dziwne gdyby gość miał zajawę na żużel i mimo oporu hajsu, chciał poznać z bliska życie zawodników i tułaczkę busami po europie...

ale on nie ma śrutu więc pogrywa naiwnymi, którzy nie doczekają się za udział w nazimku, zwrotu kaucji za cyrkonie itd...

tak jak ogórowa nie zobaczy ponad 300tysa za punkty z rozbicia na kontrakt sponso
  Lubię
  Nie lubię
6 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Bardzo chamskie i bezczelne. A swoją drogą to jest wyjątkowo zuchwały.
Sądzę, że to zwykły golec. Podobno jedna z jego firm jest zarejestrowana w Gorzowie. Spółka z o.o. z kapitałem 5000 zł. Jaki developer z takim kapitałem byłby wiarygodny. A pod numerem podanym w krs ponoć jest kantor, lombard czy coś podobnego. Aż w sobotę skoczę na tą ulicę zobaczyć co mieści się na ul. Borowskiego 9. Może nawet w piątek, bo mnie korci
na google earth view to tam niewiele widać ;)

developerzy powstają jak grzyby po deszczu, po czym jeszcze szybciej się zawijają z hajsem od naiwnych...

kontrakt sponso ogóra z przeliczenia punktów to ponad 300 tysa więc nie w kij dmuchał, tym bardziej że irmina nie ma hajsu ale robi fajny stand-up w żużlu :D
  Lubię
  Nie lubię
6 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Dobry mecz
Mnie znudził
  Lubię
  Nie lubię
6 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Dobry mecz
No.. ładnie biegają
  Lubię
  Nie lubię
6 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Chyba przełącze se
Dobry mecz
  Lubię
  Nie lubię
6 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Jedyny plus liverpoolu to ze oraja kukielke z brazyli jak psa
Chyba przełącze se
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com