Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
II Runda DMPJ w Lublinie i drugie zwycięstwo miejscowych
 08.05.2019 18:58
Wygraną młodych żużlowców LW Bogdanka Motoru Lublin zakończyło się drugie popołudnie zmagań Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na torze przy Alejach Zygmuntowskich. Wczoraj także triumfowali Lublinianie.

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki II rundy DMPJ (Lublin, 8 maja 2019):

 

Bogdanka Motor Lublin: 24

Wiktor Trofimow (3,2*,2*,2) 9+2
Wiktor Lampart (3,3,3,2) 11
Kacper Gosik (2*,2*,-,-) 4+2
Maciej Kuromonow (0,0) 0

 

forBET Włókniarz Częstochowa:  22

Jakub Miśkowiak (3,0,3,3) 9
Mateusz Świdnicki (1,2*,-,-) 3+1
Michał Gruchalski (1,3,2*,3) 9+1
Bartłomiej Kowalski (w,1) 1

 

Lokomotiv Daugavpils: 21

Davis Kurmis (2,2*,1,1) 6+1
Elvis Avgucevics  (0,2*,3,0) 5+1
Artiom Trofimow (3,1,3,3) 10

 

Unia Tarnów: 19
Mateusz Cierniak (3,3,2*,2) 10+1
Dawid Rempała (1,1,2*,3) 7+1
Przemysław Konieczny (0,2*,0,0) 2+1

 

Speedway Wanda Kraków: 13 
Mateusz Pacek (3,1,1,2*) 7+1
Marcel Krzykowski (1,-,1,3) 5
Krystian Stefanów (1,0,w,w) 1
Łukasz Szczęsny (0) 0

 

Wilki Krosno: 9
Patryk Zieliński (0,1,1,1) 3
Mateusz Majcher (2,1,2,1) 6
Mateusz Rząsa (t,ns,ns,ns) 0

 

Bieg po biegu:

 

1. Miśkowiak, Kurmis, Świdnicki, Avgucevics
2.  Pacek, Majcher, Stefanów, Zieliński
3.  W. Trofimow, Gosik, Rempała, Konieczny
4.  A. Trofimow, Avgucevics, Majcher, Rząsa (t)
5.  Cierniak, Konieczny, Krzykowski, Stefanów
6.  Lampart, W. Trofimow, Gruchalski, Miśkowiak
7.  Avgucevics, Kurmis, Pacek, Stefanów (w)
8.  Lampart, Gosik, Zieliński, Rząsa
9.  Gruchalski, Świdnicki, Rempała, Konieczny
10. Lampart, W. Trofimow, Pacek, Szczęsny
11.  Cierniak, Rempała, A. Trofimow, Avgucevics
12. Miśkowiak, Majcher, Zieliński, Kowalski (w)
13. A. Trofimow, Lampart, Kurmis, Kuromonow
14. Rempała, Cierniak, Zieliński, Rząsa
15.  Miśkowiak, Gruchalski, Krzykowski, Stefanów (w)
16. Krzykowski, Pacek, Majcher, Rząsa
17.  Gruchalski, W. Trofimow, Kowalski, Kuromonow
18. A. Trofimow, Cierniak, Kurmis, Konieczny 

 

Sędziowali: Rafał Kobak (stażysta) i Piotr Lis

Marcin Góreczny (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (81)
5 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
➡Sponsor tytularny. Chyba wszyscy dobrze życzący Stali są wdzięczni firmie - właścicielowi marki Truly Work za wsparcie klubu, ale w przypadku nowych, szerzej nieznanych firm pewne zaniepokojenie można zrozumieć. Fani doskonale pamiętają sytuację z Częstochowy, kiedy sprzedano miejsce w nazwie pewnej nieznanej firmie (ponoć na dobrych warunkach), a potem okazało się to jednym z gwoździ do trumny.

➡Dług klubu i kredyty zaciągnięte w minionych latach. Czy te zobowiązania zostały już spłacone? Czy są spłacane na bieżąco?

➡Współpraca z kibicami. To nie jest sprawa tylko wiosny 2019. Odświeżę felieton po MPPK 2018, czyli jak to Gorzów zamyka gorzowian w "klatce".

Kolejny przykład z sezonu 2018. Dyskusja o optymalnym składzie drużyny. Już mniejsza z tym, czy pytający był bardziej kibicem, czy bardziej dziennikarzem, ale sam dialog miał miejsce. Gdzieś to napięcie od dawna się kumuluje: A może zaryzykować i Zmarzlik pod 8-ką?

➡Kildemand. "Dlaczego go zakontraktowano" i "co ten gość robi w składzie?!". Może zarząd odpowie, że zakontraktowano dlatego, że na lepszych nie było pieniędzy, a w składzie wciąż jest, bo nie ma dla niego sensownej alternatywy? Czy nie ma - opinie kibiców są podzielone. W składzie, oprócz juniora Szczotki, są jeszcze Adam Ellis, Filip Hjelmland i Erik Riss. Czy któryś z nich prezentuje poziom sportowy porównywalny z Kildemandem? Czy któryś jest chociaż obserwowany? Od 15 do 31 maja otwarte będzie okienko transferowe. Czy klub myśli o wzmocnieniach? Nawet jeśli dla wielu odpowiedzi są oczywiste ("kasy nie ma"), kibic ma prawo takie pytania zadać.
Zmarzlik już za stary pod nr 8
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Tych pytań jest naprawdę wiele. Nie wszystkie też należy wylać na głowę jednego Zmory, a przynajmniej nie w pierwszym rzucie wiadrem. Spektrum spraw, o jakie martwią się gorzowscy kibice, jest szerokie jak Warta w najszerszym punkcie. "Martwią się", a nie hejtują - podkreślam, bo to bardzo ważne. A nawet jeśli czasem hejtują, zagalopują się, to z reguły właśnie dlatego, że się martwią. Ludzie są różni, mają rożne temperamenty, niekiedy wcześniejsze zadry, kulturę osobistą, co tu ukrywać, także mają różną. Jeśli apelowałem do kibiców o schowanie urazów do kieszeni, to tak samo do kierownictwa Stali. To atrybut mądrego i przenikliwego szefa - odłożyć na bok osobiste urazy, umieć sprostać takim sytuacjom i wyjść z nich nie tylko z twarzą, ale i z pożytkiem dla swojej organizacji.
W tym kontekście bardzo spodobały mi się słowa pana Ireneusza w radiowym wywiadzie Radia Gorzów, kiedy na hasło "niektórzy kibice żądają zmiany prezesa", odparł:
- Wszystkim tym, którzy chcą, żebym opuścił stanowisko prezesa, mówię - macie rację! Czas na zmianę na stanowisku prezesa. Prezesi w przeszłości, jak Władysław Komarnicki, Jerzy Synowiec czy Les Gondor, prowadzili klub maksymalnie przez 6-7 lat. My prowadzimy ten klub już ósmy sezon. Ja mówię wprost: to jest czas na zmianę. Problem tylko polega na tym, iż - pomimo że mówię o tym od kilku lat - chętnych na zajęcie mojego miejsca nie ma. Może dzięki tej rozmowie ktoś się zjawi, skontaktuje, bo my chętnie oddamy klub w jakieś odpowiedzialne ręce, by ktoś nowy dał powiew świeżości i poprowadził go z sukcesami przez kolejne lata. My do tych stołków nie jesteśmy przyspawani i jesteśmy gotowi z dnia na dzień ustąpić z tych funkcji, przekazując klub w odpowiedzialne ręce. Podkreślam - w odpowiedzialne ręce. Bo Stal Gorzów to jest dorobek wielu pokoleń mieszkańców Gorzowa i regionu, to jest nasze wspólne dobro i nie wolno tego oddawać byle komu. To muszą być ręce odpowiedzialne.
Oczywiście nie zabraknie takich, którzy z miejsca napiszą "Zmora kłamie". Albo nawet dodadzą, że "wiedzą, iż wielu chciało". Ale to nic nie szkodzi. Niech się tych wielu, którzy się zgłosili, a Zmora ich pogonił, odezwie. Albo niech zabiorą głos ci, którzy mają wiedzę (i dowody), że Zmora kłamie. W przeciwnym wypadku proponuję jedną z plotek wyrzucić do kosza. To już dobry początek.
Bzdura, chętni by byli. Tylko spoza sitwy, która już powstała.
A kto machnął taki felieton?
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
➡Parking, czyli kolejne pytanie do miasta. W tym sezonie jest remontowany parking przy stadionie, przez co zmniejszyła się ilość miejsc parkingowych dla dojeżdżających na mecze. Trzeba pamiętać, że Stal jest klubem, który ma bardzo wielu sympatyków dojeżdżających doGorzowa z okolicznych miejscowości. Tak było od dawien dawna. Nie każdy ma opcję skorzystać z transportu zbiorowego, a biorąc pod uwagę późne godziny rozgrywania meczów, taką możliwość ma niewielu. Ten remont to kolejny czynnik, który zniechęca wielu do podróży na stadion. Czy magistrat wziął pod uwagę takie rozplanowanie remontu, by jak najmniej utrudnić sytuację klubowi i kibicom w żużlowych miesiącach?

➡Sklep klubowy. Przeniesiono go z Galerii Nova Park (centrum miasta, po drodze na stadion) do Galerii Manhattan (obrzeża miasta). W Nova Park sklep miał ogromną powierzchnię, w Manhattanie to maleńka klitka. Nie muszę oczywiście mówić, która lokalizacja według fanów była lepsza.

➡Sekcja piłki ręcznej. Fajna sprawa, klub jest w czołówce zaplecza Superligi, ale wiele osób zwraca uwagę, że finansowo żużel na tym traci. Bo sponsorzy są na ogół ci sami.

➡Kevlar 2019. Rzecz gustu, ale w opinii części kibiców nawet taki drobiazg, jak kevlar na ten sezon udało się zepsuć.
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
➡Brak Grand Prix. To, że stracono po wielu latach gorzowską rundę mówi samo za siebie. Przepłacać i iść na beznadziejną licytację nigdy nie warto. Ucieszą się tylko właściciele BSI. Ale warto zadać pytanie, na ile miasto zrekompensowało brak zysków z tak dochodowej imprezy?

➡Runda SEC w Gorzowie. Wszyscy widzieliśmy tytuły, jak ten poniżej z "Przeglądu Sportowego". Co tak naprawdę stanęło na przeszkodzie w zorganizowaniu tych zawodów? Powstało wrażenie, że ktoś jest niepoważny, skoro najpierw chwalono się już tą imprezą jako "zastępstwem straconego GP", a za chwilę okazało się, że SEC też nie będzie. Być może to bardziej pytanie do przedstawicieli miasta niż klubu. Czy było tak, że promotorzy z One Sport postawili zbyt wygórowane warunki finansowe?
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Jak to nie? Lotarski
a jo
on jechal fakt
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Jak to nie? Lotarski
siema
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
➡Kildemand. "Dlaczego go zakontraktowano" i "co ten gość robi w składzie?!". Może zarząd odpowie, że zakontraktowano dlatego, że na lepszych nie było pieniędzy, a w składzie wciąż jest, bo nie ma dla niego sensownej alternatywy? Czy nie ma - opinie kibiców są podzielone. W składzie, oprócz juniora Szczotki, są jeszcze Adam Ellis, Filip Hjelmland i Erik Riss. Czy któryś z nich prezentuje poziom sportowy porównywalny z Kildemandem? Czy któryś jest chociaż obserwowany? Od 15 do 31 maja otwarte będzie okienko transferowe. Czy klub myśli o wzmocnieniach? Nawet jeśli dla wielu odpowiedzi są oczywiste ("kasy nie ma"), kibic ma prawo takie pytania zadać.

Warto też zachować umiar w krytyce. Niemal zawsze przy porażkach, ktoś musi stać się symbolem nieudacznictwa, beztalencia czy niekompetencji. Kildemand do tej roli nadaje się idealnie, bo zawodzi w Polsce już kolejny sezon (a może po prostu wrócił do swojego poziomu po chwilowym wystrzale formy, jak uważają inni). A jednak zimą znowu ktoś mu zaufał. Duńczyk jeździ jak jeździ, w derbach przywiózł 2+2. W trzech startach pokonał dwóch rywali - Jepsena Jensena i juniora Krakowiaka. Jeśli krytykować, to merytorycznie, szukając opcji poprawy dyspozycji lub alternatywy, pisanie, że "od dawna wozi same zera" niczemu nie służy.

➡Iversen, Vaculík, Žagar... czyli nieprzyjemne historie z zawodnikami, którzy odchodzili z Gorzowa w atmosferze wzajemnych niedomówień i oskarżeń. Czasem jedynie na poziomie spekulacji prasowych i domysłów kibiców, ale czasem wyrażanych wprost przez samych zawodników w mediach społecznościowych (Žagar). Wszystko w kadencji zarządu klubu i prezesa Zmory.

➡Stowarzyszenie Kibiców. To oni chcą, by klub stanął "do raportu", ale zarząd i część kibiców ma też kilka pytań do nich. Jak to jest, że na wyjeździe jedni kibice Stali awanturują się z innymi kibicami Stali? I czy Stowarzyszenie nie ma sobie nic do zarzucenia?

Co się stało z dopingiem? Dlaczego "młyna" już praktycznie nie ma, bo to nie tylko kwestia ostatniego protestu podczas meczu z Falubazem. Na derbach była niemal grobowa atmosfera. Porównajmy to sobie choćby z tymi samymi derbami z sezonu 2012. Czy to faktycznie tylko kwestia drogich biletów i złej współpracy z obecnym Zarządem? Czy "głowa Zmory" spowoduje, że pozytywny doping wróci?
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
i nikogo z gkmu xd
Jak to nie? Lotarski
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
➡Sponsor tytularny. Chyba wszyscy dobrze życzący Stali są wdzięczni firmie - właścicielowi marki Truly Work za wsparcie klubu, ale w przypadku nowych, szerzej nieznanych firm pewne zaniepokojenie można zrozumieć. Fani doskonale pamiętają sytuację z Częstochowy, kiedy sprzedano miejsce w nazwie pewnej nieznanej firmie (ponoć na dobrych warunkach), a potem okazało się to jednym z gwoździ do trumny.

➡Dług klubu i kredyty zaciągnięte w minionych latach. Czy te zobowiązania zostały już spłacone? Czy są spłacane na bieżąco?

➡Współpraca z kibicami. To nie jest sprawa tylko wiosny 2019. Odświeżę felieton po MPPK 2018, czyli jak to Gorzów zamyka gorzowian w "klatce".

Kolejny przykład z sezonu 2018. Dyskusja o optymalnym składzie drużyny. Już mniejsza z tym, czy pytający był bardziej kibicem, czy bardziej dziennikarzem, ale sam dialog miał miejsce. Gdzieś to napięcie od dawna się kumuluje: A może zaryzykować i Zmarzlik pod 8-ką?

➡Kildemand. "Dlaczego go zakontraktowano" i "co ten gość robi w składzie?!". Może zarząd odpowie, że zakontraktowano dlatego, że na lepszych nie było pieniędzy, a w składzie wciąż jest, bo nie ma dla niego sensownej alternatywy? Czy nie ma - opinie kibiców są podzielone. W składzie, oprócz juniora Szczotki, są jeszcze Adam Ellis, Filip Hjelmland i Erik Riss. Czy któryś z nich prezentuje poziom sportowy porównywalny z Kildemandem? Czy któryś jest chociaż obserwowany? Od 15 do 31 maja otwarte będzie okienko transferowe. Czy klub myśli o wzmocnieniach? Nawet jeśli dla wielu odpowiedzi są oczywiste ("kasy nie ma"), kibic ma prawo takie pytania zadać.
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
➡Tor. Od dawna nie sprzyja widowiskom, co różnie było tłumaczone, zazwyczaj w zależności od pogody, pory roku i wizyt komisarzy. Do niedawna był w Ekstralidze #NudnyOlimpijski (mecze Sparty w Poznaniu czy Częstochowie niczego nie zmieniły - były tak samo nużące), a i w Tarnowie czy Zielonej Górze często niewiele się działo, więc ten Gorzów rozmywał się w tłumie. Teraz dużo bardziej kłuje w oczy.

Kibice masowo wołają "chcemy mijanek, chcemy widowiska!". Ale nawet w tym aspekcie nie ma zgody, bo inni, też ze stalowym sercem (autentycznie), odpisują im mniej więcej w takim tonie: "Mijanki są cenne, ale zrobienie toru do walki w sezonie, kiedy najpewniej przyjdzie rozpaczliwie bronić się przed spadkiem, to głupota i samobój. Z najsłabszym ponoć Motorem ledwo wymęczyliśmy zwycięstwo. Zróbmy jeszcze tor, na którym każdy będzie jechał, to za chwilę obudzimy się z tym torem w I lidze. A spadek może oznaczać dla Stali niewyobrażalne dla wielu kłopoty".

I jak tu pogodzić ogień z wodą?

➡Sprzęt i juniorzy. Jak sprawdziłem, "zrzutka na silnik" dla Rafała Karczmarza wciąż trwa. Zareklamujemy: zrzutka.pl/vgrr5d. Z pewnością jednak kibice chcieliby się dowiedzieć więcej. Jak to jest, że zawodnik tak kluczowy tuż przed startem ligi traci mechanika, a pieniędzy na silnik musi szukać m. in. w taki sposób? Nie w nim nic złego (wręcz przeciwnie), niemniej nawarstwienie się tych budzących niepokój wydarzeń jest zauważalne. Ai tak ten zawodnik jest w tej chwili jednym z nielicznych (jedynym?) jasnym punktem drużyny. Czy to prawda, że Rafał długo nie wiedział, czy w ogóle w tej Stali pojedzie? Co z Alanem Szczotką? Co ze szkółką w Wawrowie i dalszymi karierami chłopaków stamtąd?

➡Sponsorzy. Jedni się pojawili, ale czy to prawda, że trwa exodus tych wieloletnich i zasłużonych dla klubu?
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com