Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi
 23.08.2019 9:40
W piątkowe popołudnie będziemy mogli emocjonować się dwoma spotkaniami PGE Ekstraligi. O godzinie 18.00 rozpocznie się mecz pomiędzy zespołami z Gorzowa oraz Częstochowy, natomiast na 20.30 zaplanowano pojedynek pomiędzy drużynami z Grudziądza oraz Lublina.

truly.work Stal Gorzów - forBET Włókniarz Częstochowa

 

W piątek, 23 sierpnia, na torze w Gorzowie rozegrany zostanie pojedynek ostatniej, czternastej, kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy truly.work Stalą a forBET Włókniarzem Częstochowa. Spotkanie to zdecydowanie ważniejsze jest dla gorzowian, którzy wciąż walczą o uniknięcie konieczności jazdyw barażach z 2. drużyną Nice PLŻ. Częstochowianie natomiast pewni są już awansu do fazy play-off i mecz ze Stalą mogą potraktować jako przetarcie przed najważniejszą faząsezonu.

 

Marek Cieślak postawił ponownie na "żelazny" skład forBET Włókniarza. W pierwszej parze zobaczymy Leona Madsena i Pawła Przedpełskiego, w drugiej Adriana Miedzińskiego i Fredrika Lindgrena, natomiast pod "5" ponownie wystąpi Matej Zagar. Duet juniorów niezmiennie stworzą Michał Gruchalski i świeżo upieczony Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski Jakub Miśkowiak. Rezerwowym zapewne ponownie będzie Damian Dróżdż. Skład "Lwów" jednak może ulec zmianie, ponieważ wciąż niepewny jest występ Lindgrena, który odczuwa skutki, słynnego już, upadku w Mallili.

 

Stanisław Chomski dokonał dwóch zmian w swoim składzie. Miejsce Frederika Jakobsena zajmie wracający po kontuzji, Anders Thomsen, a kontuzjowanego Mateusza Bartkowiaka Kamil Pytlewski. I tak pod numerami 9 i 10 kibice oglądać będą Szymona Woźniaka i Petera Kildemanda, następnie pod 11 i 12 Krzysztofa Kasprzaka i wspomnianego Thomsena. Z juniorami (Kamil Pytlewski, Rafał Karczmarz) wystartuje Bartosz Zmarzlik. Rezerwowym najprawdopodobniej zostanie Frederik Jakobsen.

 

Awizowane składy:

forBET Włókniarz Częstochowa

1. Leon Madsen

2. Paweł Przedpełski

3. Adrian Miedziński

4. Fredrik Lindgren

5. Matej Zagar

6. Jakub Miśkowiak

7. Michał Gruchalski

 

truly.work Stal Gorzów

9. Szymon Woźniak

10. Peter Kildemand

11. Krzysztof Kasprzak

12. Anders Thomsen

13. Bartosz Zmarzlik

14. Kamil Pytlewski

15. Rafał Karczmarz

Początek spotkania o godzinie 18:00, transmisje przeprowadzi Eleven Sports.

 

 

MrGarden GKM Grudziądz – Speed Car Motor Lublin

 

Droga lublinian do uniknięcia barażu z wicemistrzem Nice 1.LŻ wiedzie przez Grudziądz. Już są w ogródku, już witają się z gąską, a tu (jeśli gorzowianie wygrają za 3 punkty) trzeba jeszcze wywalczyć przynajmniej remis. Dla gospodarzy piątkowy pojedynek ma mniejszy ciężar gatunkowy, bo stawką jest piąte miejsce w sezonie 2019 i godne pożegnanie z własną publicznością.

 

Kwietniowy mecz w Lublinie rozpoczynał zmagania obu zespołów w PGE Ekstralidze i wówczas beniaminek zwyciężył 49:41. MrGarden GKM nie dysponował jednak wtedy swoją armatą w osobie Artema Łaguty. Siła rażenia Koziołków również była słabsza, ponieważ nie mieli w składzie Grigorija Łaguty, a mecz z powodu kontuzji szybko zakończył się dla Andreasa Jonssona.

 

Składy zgodne z przewidywaniami. Jedyna zmiana u gości to powrót do układu drugiej pary z meczu z forBET Włókniarzem Częstochowa, tj. Grigorij Łaguta jako prowadzący i Dawid Lampart w roli doparowego. Lublinianie nie mają pola manewru i najpewniej pojadą bez rezerwowego, gdyż mało prawdopodobne, aby wykurował się Robert Lambert. Z pewnością Jacek Ziółkowski i Maciej Kuciapa liczą na choćby odrobinę lepszą dyspozycję Dawida Lamparta (w inauguracji przeciwko GKM-owi zdobył 11 punktów!), oraz oczywiście na utrzymanie formy przez pozostałych jeźdźców, a zwłaszcza młodzieżowców. Po zwycięskim meczu z truly.work Stalą Gorzów zawodnicy i szkoleniowcy Speed Car Motoru podkreślali specyfikę owalu w Grudziądzu, jego szczególną geometrię i twardość. Czy lublinianie zdołają się z tą nawierzchnią spasować? Przekonamy się w piątek.

 

Trener gospodarzy Robert Kempiński posyła do boju sprawdzone zestawienie. W awizowanym składzie widnieje Antonio Lindbaeck, o którego występ były i są obawy po tym jak poturbował się podczas Speedway European Championship w Vojens. Szwed odpuścił sobotnie Grand Prix w Malilli, ale jeśli dolegliwości bólowe na treningu nie będą zbyt mocne jest szansa, że obejrzymy go w piątek. Grudziądzanie mają jeszcze do dyspozycji 20-letniego Rosjanina Romana Lachbauma, który często pojawiał się w składzie jako rezerwowy.  We wspomnianej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata bardzo dobrze zaprezentował się Artem Łaguta, który zakończył zawody z 16 punktami na koncie. Dokładnie tyle samo miał najlepszy w finale Fredrik Lindgren.  Jak widzimy gospodarze mają kim straszyć.

 

W piątek o godzinie 20:30 w Grudziądzu sektor kibiców gości będzie pełny, a wynik rywala lublinian w walce o uniknięcie barażu, czyli truly.work Stali Gorzów z forBET Włókniarzem Częstochowa, będzie znany. Pozostaje nam życzyć sobie emocjonującego widowiska, a zawodnikom szybkich maszyn i braku kontuzji.

 

Awizowane składy:

 

Speed Car Motor Lublin

1. Andreas Jonsson

2. Paweł Miesiąc

3. Grigorij Łaguta

4. Dawid Lampart

5. Mikkel Michelsen

6. Wikotr Trofimow

7. Wiktor Lampart

 

MrGarden GKM Grudziądz

9. Kenneth Bjerre

10. Antonio Lindbaeck

11. Przemysław Pawlicki

12. Krzysztof Buczkowski

13. Artem Łaguta

14. Marcin Turowski

15. Patryk Rolnicki

 

Sędzią meczu będzie pan Michał Sasień, a komisarzem toru pan Zbigniew Kuśnierski.

 

 

Opracowanie tekstu: Wojciech Sosna (Gorzów – Częstochowa), Marcin Góreczny (Grudziądz – Lublin)

Dominika Bajer (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com