Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Cykl rozmów: ,,Szczerze na wirażu" odc. 2 - Frederik Jakobsen
 06.12.2019 17:21
,,Szczerze na wirażu" to cykl rozmów z żużlowcami, gdzie przed wywiadem, zawodnik otrzymuje quiz do rozwiązania pt. ,,albo albo", a potem przechodzimy do rozmowy z samym zainteresowanym. Drugim żużlowcem, który podjął się takiej formy wywiadu jest utalentowany Duńczyk, zawodnik Car Gwarant Startu Gniezno - Frederik Jakobsen.

Quiz pt. ,,Albo albo" składa się z 10 pytań w których żużlowiec w danym pytaniu wybiera jedną odpowiedź. Nie byłoby w tym nic trudnego, ale zawodnik na prawo tylko do jednego tzw. ,,nexta" co oznacza, że nie chce odpowiedzieć na to pytanie a na resztę pytań musi odpowiedzieć.

 

 

 

Dzisiejszym żużlowcem, który się tego podjął jest niezwykle utalentowany Duńczyk, który w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw Car Gwarant Startu Gniezno. Ten niespełna 22 latek ( rocznik 1998) posmakował już najlepszej żużlowej ligi świata- PGE Ekstraligi, w trakcie zeszłego sezonu został wypożyczony z Gniezna do Truly.work Stal Gorzów. Widać, że nie boi się on wyzwań i taki rodzaj wywiadu mu nie straszny. Zapamiętajcie Państwo to nazwisko, bo jestem przekonany, że za kilka lat może być o nim głośno. Przed Państwem przedstawiciel kraju ,,Hamleta", czyli Frederik Jakobsen.

 

 

Quiz pt. ,,Albo albo"

 

1. Nicki Pedersen czy Leon Madsen ?

F.J : Nicki Pedersen.

 

2. Manager drużyny czy Kierownik drużyny ?

F.J : Manager drużyny.

 

3. Makrela czy Śledź ?

F.J : Makrela.

 

4. Kewlar czy Kask ?

F.J : Kask.

 

5.  Bardzo dobry występ indywidualny, ale mecz przegrany przez swoją drużynę czy Słaby występ indywidualny, ale mecz wygrany przez swoją drużynę ?

F.J : Hmmm, bardzo dobry występ indywidualny, ale mecz przegrany przez moją drużynę.

 

6. Java czy GM ?

F.J : GM.

 

7. Deflektor czy łańcuch ?

F.J : Łańcuch.

 

8. Zawody żużlowe w Polsce czy w Danii ?

F.J : Zawody żużlowe w Polsce.

 

9.  Brian Karger czy Brian Andersen ?

F.J : Brian Andersen.

 

10.  Wolny czas to spędzony nad morzem czy w Górach ?

F.J : Nad morzem.

 

 

M.Marchel : Witaj Frederik, Jestem bardzo zaszczycony tym, że zgodziłeś się na udział w moim cyklu rozmów pt. ,, Szczerze na Wirażu". Wiem, że lubisz wyzwania, więc tego typu wywiad Tobie nie straszny.

 

F. Jakobsen : Cześć, tak, jak najbardziej. Myślę, że quiz wypadł naprawdę nieźle.

 

M.Marchel: Frederik sezon 2019 można uznać za zakończony tak samo jak okres transferowy. Chciałbym wrócić na chwilę do mijającego właśnie sezonu. Jakie są Twoje odczucia, jeśli chodzi o starty w Polsce, startowałeś w Gnieźnie oraz w Gorzowie, jednak tych występów nie było za wiele, z pewnością liczyłeś na więcej ?

 

F. Jakobsen : Oczywiście miałem nadzieję na więcej, mój sezon zaczął się całkiem dobrze i czułem się naprawdę świetnie na torze i poza nim, ale mój zły występ w Ostrowie z Car Gwarant Startem Gniezno rzuciło na mnie cień i nie ścigałem się dla Gniezna później, niestety. Miałem póżniej kilka spotkań dla Gorzowa, zastępowałem, wtedy kontuzjowanego Andersa Thomsena i to było dobre doświadczenie.

 

M.Marchel : Na przyszły sezon zdecydowałeś się zostać w Gnieźnie. W Nice 1 lidze żużlowej będziesz mógł występować pod numerami 8/16, ale myślę, że Ty chciałbyś znaleźć się pod numerami 1-5 lub 9-13. Jakie jest Twoje podejście do tej sytuacji ?

 

F. Jakobsen : Naprawdę, wcale nie uważam się za rezerwę w zespole. Wiem, że jestem równie dobry jak inni i na pewno myślę, że będę się scigał z numerami 1-5 lub 9-13.

 

M.Marchel : Mamy już końcówkę listopada, Ty z pewnością zacząłeś już przygotowania na sezon 2020, Chciałbym Ciebie zapytać o Twoją bazę sprzętową na zbliżający się sezon, jak ona będzie wyglądała, Czy zamierzasz w niej coś zmieniać ?

 

F. Jakobsen : Tak, zmieniłem kilka rzeczy, ale nic drastycznego nie zrobiłem, kilka zmian w motocyklach i silnikach, które zawsze staram się poprawiać. Będę też miał nowego mechanika, Polaka, z którego, jak sądze będę zadowolony.

 

M.Marchel : Czy indywidualnie stawiasz sobie jakiekolwiek cele na nadchodzący sezon ?

 

F. Jakobsen : Tak, w pewnym sensie tak, bo przyszły rok będzie moim pierwszym rokiem jako senior, ale oczywiście mam nadzieję, że dobrze sobie poradzę w niektórych międzynarodowych kwalifikacjach, ale moim głównym celem będą dobre występy ligowe w moich klubach, czyli Gniezno, Malilla i Fjelsted.

 

M.Marchel : Będziesz startował już 4 sezon w Polsce, jakie są Twoje odczucia co do kraju, ligi i klubów w których startowałeś ?

 

F. Jakobsen : Pozytywne, startuje już w Polsce 3 lata i państwo bardzo mi się, naprawdę się z tego cieszę i dużo się uczę, więc nie mogę się doczekać jeszcze  więcej sstartów w Polsce. 

 

M.Marchel : Frederik, bardzo dziękuje za udział w moim cyklu wywiadów ,,Szczerze na WIrażu", była to wielka przyjemność, do zobaczenia na stadionie w Gnieźnie i powodzenia w dalszych przygotowaniach do zbliżającego się sezonu.

 

F. Jakobsen : Dziękuje bardzo  za rozmowę.

 

Frederik Jakobsen nie ukrywa, że chce być mocnym punktem drużyny z Gniezna w nadchodzącym się sezonie.

Podobał Ci się ten artykuł?
Daj plusa autorowi, by zwiększyć jego szanse na nagrodę!
Aktualna ocena: 3
Marcin Marchel (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com