Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Max Fricke będzie bronić indywidualnego tytułu
 16.12.2019 21:57
Nowy w SGP Max Fricke w przyszłym miesiącu zmierzy się z mistrzem świata z 2012 roku Chrisem Holderem w walce o tytuł mistrza Australii.

Wiktoriańska gwiazda Fricke zdobył trofeum w styczniu bieżącego roku czym rozpoczął pamiętny sezon, którego kulminacją było trzecie miejsce w GP Challenge w Gorican dające mu miejsce w cyklu SGP 2020. Nie wszystko leży w jego rękach w Down Under, gdyż Holder ściga się w tym turnieju drugi rok z rzędu i chce poprawić ostatnie trzecie miejsce i wygrać, co byłoby jego szóstym narodowym tytułem. Mistrz z 2018 roku Rohan Tungate będzie chciał również poprawić drugą lokatę po ciasnym finale z Frickem. 29-latek zawsze zachwyca formą w swojej ojczyźnie, a mistrzostwa zaczynają się w jego rodzinnej miejscowości Kurri Kurri 4 stycznia.

 

Brady Kurtz i Sam Masters są również byłymi zwycięzcami tytułu mistrza Australii i będą wśród faworytów z Jackiem Holderem, Ryanem Douglasem, Justinem Sedgmenem i mistrzem Australii juniorów Jaimonem Lidseyem. Jordan Stewart, Robert Medson, Zane Keleher, Zach Cook, Jye Etheridge, Josh Pickering i Jack Morrison zamykają stawkę wraz z Braydenem McGuinessem, Benem Cookiem i Matthew Gilmorem, którzy są rezerwowymi zawodów.

 

Po rozpoczynającej cykl rundzie w Kurri Kurri w Nowej Południowej Walii akcja przeniesie się poza granicę stanu do Albury w Wiktorii 6 stycznia, a potem do Undery, gdzie 7 stycznia odbędzie się runda trzecia australijskiego czempionatu. Park Olimpijski w Mildurze 9 stycznia będzie gospodarzem czwartej odsłony zmagań, a runda decydująca o tytule odbędzie 11 stycznia na obiekcie Gilman w Adelajdzie. Wygrana jest wysoka i walka toczy się nie tylko o tytuł mistrza Australii, lecz również o rozstaw miejsc w rundach kwalifikacyjnych

Michał Lewandowski (za: speedwaygp.com)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (1)
2 lata temu
Konto usunięte
Max powodzonka.
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com