Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Team Antonio Lindbaeck`a gotowy do startów. Szwed ma nowe ćwiczenie
 08.06.2020 19:28
Za chwilę start sezonu. Czujemy namiastkę powrotu do normalności, choć rzeczywistość nie pozwala zapomnieć o tym, czym żył świat przez parę ostatnich tygodni.

Trudno zapomnieć o panedmii jak jeździsz na treningu bez publiczności, w okrojonym składzie – mówi Marcin Momot, menager Antonio Lindbaeck`a, który znalazł chwilę czasu aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Dodaje przy okazji, że w boksie jego szefa pojawiła się radość z możliwości korzystania z dwóch mechaników.

 

Informowaliśmy jakiś czas temu, że Antonio Lindbaeck jest jednym z zawodników, nad którym patronat medyczny objął gabinet MK MED. Michała Kliby. Po konsultacji z fizjoterapeutą, Szwed podczas ćwiczeń korzysta z drążka, który ma za zadanie pobudzić mięśnie do wysiłku. O efektach tych ćwiczeń trudno jest w tej chwili cokolwiek powiedzieć. Zamysł był taki, żeby pobudzić mięsnie, które podczas normalnego treningu nie zostałyby uruchomione. Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć jaki będzie tego efekt. Trening jest treningiem – mówi menager zawodnika i dalej wyjaśnia co ma symulować. To ma być symulacja jednego wyścigu z ograniczonym dopływem powietrza i drgań podczas jazdy na żużlu. Drążek ma przyzwyczajać organizm do danej sytuacji w jakiej będzie trwał bieg.

 

Na razie Szwed nie korzysta z drążka tuż przed treningowymi jazdami. Antonio jak nie jeździł, np. teraz na tej kwarantannie to na tym trenował. Na dzień dzisiejszy chodzi bardziej o okres, kiedy nie jeździ aby trenować, żeby mieć to czucie. Częstotliwość treningów w Zielonej Górze jest intensywna. Masz 4 – 5 wyjazdów, po 3 – 4 starty spod taśmy. To prawie tak, jakbyś odjechał parę dobrych biegów. Na razie przed zawodami nie będziemy z tego korzystać. Zobaczymy co będzie dalej. Standardowa rozgrzewka jest wystarczająca tym bardziej teraz, kiedy masz dużą ilość jazd.

 

Nie znamy na razie żadnych potwierdzonych informacji, kiedy miałyby ruszyć zawody w lidze szwedzkiej, czy GP w których Antonio Lindbaeck też bierze udział. Zazwyczaj wszystkie starty są planowane z dużym wyprzedzeniem, co daje komfort psychiczny menagerowi team`u. Marcin Momot nie obawia się jednak większych problemów z logistyką jak wspomniane imprezy znajdą swoje miejsce w kalendarzu startów. Na razie to tylko wróżenie z fusów. Cykl na pewno będzie okrojony, nie będzie tylu jazd. Myślę, że to jest do ogarnięcia przy takiej częstotliwości startów jaka będzie teraz. To nie będzie jakieś wielkie wyzwanie dla nas. Jeżeli zaś chodzi o Szwecję to my jesteśmy cały czas przygotowani. Mamy tam drugą bazę, czekają tam motory, trzeba tylko włożyć w nie silniki. Logistycznie zatem to nie będzie stanowiło żadnego problemu – kończy nasz rozmówca.

 

                                                  

                                                                   Jakie będą efekty stosowania nowego ćwiczenia?

Michał Lewandowski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (8)
2 lata temu
Może być tak że po meczu we Wrocku najsłabszy wypada że składu Lublina i wchodzi Hampel
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Konto usunięte
Awizowany skład MrGarden GKM Grudziądz:
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Buczkowski
3. Przemysław Pawlicki
4. Kenneth Bjerre
5. Artiom Łaguta
6. Martin Turowski
7. Damian Lotarski
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Konto usunięte
Awizowany skład Motoru Lublin na mecz #WROLUB
1️⃣ Paweł Miesiąc
2️⃣ Jamróg Racing #31
3️⃣ Grigorij Laguta official
4️⃣ Matej Zagar #55
5️⃣ Mikkel Michelsen #155
6️⃣ Wiktor Lampart #47
7️⃣ Viktor Trofimov Racing
Trener: Maciej Kuciapa Racing

Bez Hampela. Jeszcze nastąpi zmiana w piątek :)
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
witam
Hej
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Konto usunięte
Zaraz powrót obostrzeń i po kibicach na stadionie..
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
witam
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Konto usunięte
11 sierpnia mają ruszyć rozgrywki szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Do tego czasu władze szwedzkiego żużla i ligi chcą znaleźć rozwiązanie, które zezwoli na organizację meczów z kibicami na trybunach.
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Konto usunięte
Witam
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com