Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
PGG ROW Rybnik vs. Eltrox Włókniarz Częstochowa (zapowiedź)
 30.07.2020 16:24
Dziś o 20 odbędzie się zaległy mecz 6. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy PGG ROW-em Rybnik a Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Spotkanie pierwotnie miało odbyć się 17 lipca, jednak zostało przełożone z powodu wykrycia koronawirusa u jednej z osób funkcyjnych, obecnej w rybnickim parku maszyn podczas meczu z Fogo Unią Leszno.

Przed tygodniem rybniczanie wybrali się do Wrocławia na pojedynek z miejscową Betard Spartą. Ta wyprawa zaowocowała ich najwyższą porażką w tym sezonie – 63:27. Wynik wręcz haniebny, nikt poza Robertem Lambertem nie był w stanie nawiązać skutecznej walki z wrocławianami. Swojej szansy nie wykorzystał Troy Batchelor, który w trzech startach uzbierał tylko 2 punkty, przywożąc za swoimi plecami jedynie młodego Michała Curzytka.

 

 

Zawodnicy Włókniarza odwykli już od ligowego ścigania, odjeżdżając do tej pory tylko 4 spotkania. Najpierw na przeszkodzie stanął pożar rozdzielni na stadionie im. Edwarda Jancarza, później wspomniany przypadek koronawirusa, a tydzień temu rozegranie meczu z Mistrzem Polski uniemożliwiła ulewa. Częstochowscy fani są spragnieni emocji, a przede wszystkim wygranych. Po kapitalnym początku sezonu podopieczni Marka Cieślaka zacięli się i niespodziewanie przegrali pod Jasną Górą z ekipą Motoru Lublin.

 

 

Krzysztof Mrozek i Lech Kędziora dokonali tylko jednej zmiany w stosunku do meczu z Betard Spartą Wrocław – miejsce Troya Batchelora zajmie Siergiej Łogaczow. Nie wiadomo jednak, kogo zastąpi etatowy gość rybnickiego klubu – Adrian Miedziński. W składzie gości bez sensacji, Jason Doyle pojedzie z Rune Holtą, drugą parę utworzą tradycyjnie Fredrik Lindgren i Paweł Przedpełski, a pod nr 5 zobaczymy kapitana zespołu – Leona Madsena. Do składu powraca Jakub Miśkowiak, który pauzował z powodu kontuzji odniesionej na treningu.

 

 

Aż 5 zawodników, którzy wystąpią w dzisiejszym spotkaniu, brało udział we wczorajszej rudzie Tauron SEC 2020. Najlepiej te zawody będzie wspominał Robert Lambert, który odniósł zwycięstwo, a tym samym przypieczętował tytuł Mistrza Europy. Tuż za jego plecami uplasował się Leon Madsen który, mimo iż wygrał w tym sezonie trzy rundy, to musiał zadowolić się srebrnym medalem. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Polacy – Paweł Przedpełski i Kacper Woryna. Obaj byli blisko awansu do biegu barażowego. Postawa tego drugiego wlewa nadzieję w serca rybnickich kibiców. Było widać, że Woryna znów jest szybki i stać go na walkę z każdym przeciwnikiem, a jak wiadomo, jego ostatnie występy ligowe pozostawiały sporo do życzenia.

 

 

Awizowane składy:
 

PGG ROW Rybnik

9. Kacper Woryna

10. Mateusz Szczepaniak

11. Andrzej Lebiediew

12. Siergiej Łogaczow

13. Vaclav Milik

14. Kamil Nowacki

15. Mateusz Tudzież

 

Eltrox Włókniarz Częstochowa

1. Jason Doyle

2. Rune Holta

3. Fredrik Lindgren

4. Paweł Przedpełski

5. Leon Madsen

6. Jakub Miśkowiak

7. Mateusz Świdnicki

 

Początek meczu: 30 lipca (czwartek), godzina 20:00

Sędzia: Piotr Lis

Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com