Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
vs
Wczoraj o 19:30
Polecamy
Fogo Unia Leszno – For Nature Solutions Apator Toruń (konferencja)
 19.05.2022 15:49
W czwartkowe popołudnie odbyła się konferencja prasowa przed meczem pomiędzy Fogo Unią Leszno i For Nature Solutions Apator Toruń, w której uczestniczyli Piotr Baron, Piotr Pawlicki oraz Robert Sawina.

Piotr Baron (menadżer Fogo Unii Leszno):Jeżeli chodzi  Lubin to dawno zapominaliśmy o ty spotkaniu, jedziemy kolejne zawody do których się przygotowujemy. Zawodnicy z takiej wysokiej porażki nie byli zadowoleni. Myślę, że każdy sportowiec nie czuje się za dobrze w momencie w którym przegrywa. Myślę, że wszyscy ludzie związani z klubem nie byli szczęśliwi z takich zawodów. Będziemy robić wszystko, żeby utrzymać drugie miejsce w PGE Ekstralidze. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to jest sport i różnie może to wyglądać. Jeżeli chodzi o fakt, że w drużynie startuje czterech zawodników seniorskich zamiast pięciu, zawodnicy jeżdżą zdecydowanie więcej, bo nie mają takich długich przerw między biegami. Mogą oni dopasować się do toru zdecydowanie szybciej i jest też mniejsze ryzyko popełnienia błędów, które można wyeliminować szybciej. Szczerze to do każdego meczu podchodzi się bardzo poważnie i stres jest na pewno ogromny czy to w rundzie zasadniczej czy fazie play off. Stres w rundzie medalowej jest na pewno dużo większy. Przy play offach z sześcioma zespołami można pracować nieco spokojniej. Mimo przegranych kilku meczy na spokojnie można iść dalej i realizować swój cel, a nie wykonywać gwałtowne ruchy.

 

Piotr Pawlicki (zawodnik Fogo Unii Leszno):  Po ubiegłorocznym sezonie trochę pozmieniałem ustawienia. Myślę, że te zmiany pozwoliły mi przygotować lepiej do tegorocznego sezonu. Nawierzchnia toru jest też trochę inaczej przygotowywana w porównaniu do sezonu 2021. Podejrzewam, że jeszcze nie raz będziemy wracać do tego co działo się ze mną w ubiegłym sezonie. Jednak tamte sprawy są już za mną, a teraz mamy nowy rok i nowy sezon. Myślę, że w sezonie 2021 nie tylko sprzęt i moje złe odczucia co to toru, były powodem mojej dyspozycji. Na taką a nie inną formę złożyła się całość. Te słabsze występy zabrało mi pewność siebie. Za każdym razem jechałem do Leszna z myślą o tym, że ten tor sprawia mi problemy. W tym roku zanotowałem dwa w miarę dobre mecze, bo nie można nazwać tego bardzo dobrymi meczami, ale ten punkty w tym roku już zdecydowanie lepiej wyglądają. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie już w dobrą stronę. Myślę, że Janusz Kołodziej jest odpowiednim człowiek na odpowiednim stanowisku. Podjąłem decyzję, że nie będę już kapitanem Fogo Unii Leszno. Była to trudna decyzja, bo wiele lat byłem kapitanem w tym zespole, ale drużyna się trochę pozmieniała. Przy sześciu drużynach w fazie play off, można pozwolić sobie na nieco więcej błędów niż chociażby w zeszłym roku. Teraz mamy większy margines błędów. Będzie na pewno ciekawie, nowa formuła wprowadzi dużo niespodzianek. Wszystko przed nami.

 

 

Robert Sawina (menadżer For Nature Solutions Apator Toruń): Uśmiechy na naszych twarzach po ostatnim meczu pojawiają się zdecydowanie częściej. Potrzebowaliśmy chwili oddechu, więc po wygranej w Grudziądzu mieliśmy chwilę czasu na przemyślenia i wyciągnięcie wniosków z całego tegorocznego sezonu. Mamy już przemyślenia dotyczące przyszłości. Jack Holder w Grudziądzu odjechał bardzo dobre zawody, trzy razy wywalczyć punkty z walki na torze, był to jasny sygnał dla pozostałych zawodników, że można walczyć również na trasie. Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i z meczu wyjazdowego przywieźliśmy dwa cenne punkty. Realizujemy krok po kroku cele jakie sobie założyliśmy przed sezonem. Teraz mamy wyjazd do Leszna i myślimy o tym, żeby wywalczyć tam kolejne wyjazdowe zwycięstwo. Efektem rundy zasadniczej ma być efekt w postaci awansu do fazy play off. Im lepsze miejsce zajmiemy po rundzie zasadniczej tym większa szansa, że w fazie finałowej trafimy na łatwiejszego przeciwnika. Krzysztof Lewandowski miał okazję do zaprezentowania się podczas zmagań U24, mamy kilka dobry biegów w wykonaniu Krzysia i jesteśmy pełni optymizmu jeżeli chodzi o jego występ w Lesznie. Sowich szans na dobry wynik w Lesznie szukamy w wyrównanym zespole. Czterech seniorów plus zastępstwo zawodnika, ma dać spory zastrzyk punktów, liczymy również, że kilka punktów dołoży formacja juniorska.

Dominika Bajer (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (372)
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
dawno faza minela haha
już nie ćwiczy? Szkoda. ja bym zafazował, ae jeste za stary na szkoenie. trochę zapasy trenuję
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
a jak tam Blanka z Judo? ja jestem za stary na judo, nikt w Gorzowie szkolić mnie nie chce
dawno faza minela haha
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
ha
a jak tam Blanka z Judo? ja jestem za stary na judo, nikt w Gorzowie szkolić mnie nie chce
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
charles wright kontuzja nadgarstka
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Niefortunna sytuacja miała miejsce w ósmym biegu. Na wejściu w pierwszy łuk zrobiło się ciasno, doszło do zderzenia i Bach z Pedersenem uderzyli w bandę. Pierwszy z nich złamał kość udową. Drugi, jak już informowaliśmy, doznał złamania żeber i uszkodzenia płuc.

Kontuzja Bacha to bardzo złe wieści dla Optibet Lokomotivu Daugavpils. Duńczyk był pewnym punktem ekipy Nikołaja Kokina. Jego najgorszy wynik w tym sezonie to 7 punktów z dwoma bonusami. W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników całej ligi zajmuje piątą pozycję.
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Tak,jutro o tym powie PSG
Pierwsze jego spotkanie z "górą" klubu listopada 2021
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Decyzję że odchodzi?
Tak,jutro o tym powie PSG
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
King's Lynn Stars = 37

1. Niels-Kristian Iversen - 0, 3, 3
2. Thomas Jorgensen - 2, 2', 3, 2'
3. Richard Lawson - 2, 1', 2
4. Lewis Kerr - 0, 2, 1'
5. Josh Pickering - 1', 2, 3
6. Richie Worrall - 1, 1', 0
7. Jack Thomas - 3, 2, 1

Belle Vue Aces = 29

1. Max Fricke - 3, 3, 2
2. Jye Eteridge R/R
3. Charles Wright - 1, 0, 2, w
4. Michael Palm Toft (G) - 3, 3, 1
5. Brady Kurtz - 3, 1, 3
6. Norick Blödorn - 2, 0, 0, 0
7. Tom Brennan - 1, 0, 0, 0, 1'
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
No Ratajczak jeszcze nie wszedł w dobra forme
na cale szzcescie
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
tam obaj sa rowni obecnie
No Ratajczak jeszcze nie wszedł w dobra forme
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com