Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
For Nature Solutions Apator Toruń - Fogo Unia Leszno (konferencja)
 17.06.2022 23:25
W niedzielne popołudnie na MotoArenie dojdzie do pojedynku pomiędzy For Nature Solutions Apator Toruń i Fogo Unią Leszno. W piątkowe popołudnie odbyła się konferencja prasowa przed dziewiątą kolejką PGE Ekstraligi.

Krzysztof Gałańdziuk (dyrektor sportowy For Nature Solutions Apator Toruń)Wystarczyło parę więcej punktów Jack’a Holdera w Częstochowie i przyjechalibyśmy z tarczą, ale niestety nie udało się. Jack Holder miał gorszy dzień i skończyło tak jak się skończyło. Cieszy przede wszystkim dobra dyspozycja Patryka Dudka, Roberta Lamberta, na tym budujemy swój optymizm. W dwóch zawodników nie da się wygrać spotkania, Patryk Dudek i Robert Lambert w dwójkę zrobili trzydzieści punktów. Gdyby troszkę więcej punktów do tego dorzuciłby Paweł Przedpełski. Niestety u juniorów staje się to już tradycją, że robią za mało punktów. Stało się jak się stało i wierzymy, ze taki dzień się nie powtórzy. Krzysztof Lewandowski jest po kontuzji i wydaje się, że blokada jest u niego w głowie, ale ostatni mecz U24 pokazał, że stać go na dobre akcje na torze. Czekamy w niedzielę na przełamanie formacji juniorskiej, ale czekamy na nie już osiem kolejek. Leszno przyjeżdża osłabione, ale na pewno nie na pozycji juniorskiej. W niedzielę powalczymy nie tylko o wygraną, ale również o bonus, na kolejną kolejkę plan jest taki sam. 

 

Patry Dudek (zawodnik  For Nature Solutions Apator Toruń): Można powiedzieć, że coraz lepiej wchodzę w ten sezonu, mimo tego, że mamy już rundę rewanżową. Na żużlu umiem jeździć, ale wszystko to jest kwestia odpowiedniego dopasowania się i żeby sprzęt odpowiednio dostroić do warunków panujących na torze. Coraz częściej nam się to udaję i dlatego moje wyniki są coraz lepsze. Mam nadzieję, że w niedzielę wywalczę również ważne punkty. Jeżeli ktoś chcę szukać jakiś zgrzytów między mną i Piotrem Pawlickim po meczu w Lesznie to mogę powiedzieć, że przeszłością nie żyje. Patrzę tylko na to co jeszcze przede mną. Jako zawodnik i cała drużyna wiemy co mamy zrobić w niedzielę. Musimy wygrać zawody z Fogo Unią Leszno i to najlepiej z bonusem. Każdy z nas wie co ma robić na zawodach, bo tak naprawdę to każdy z nas chce wygrywać biegi bez znaczenia który z nas to będzie. Wiemy, że potrzebujemy czterdziestu sześciu punktów, żeby odnieść zwycięstwo. W rundzie zasadniczej tych punktów trzeba trochę więcej, bo trzeba walczyć o punkty bonusowe, ale skupiamy się na tych 46 punktach. W teorii powinno nam być łatwiej przy braku w składzie Fogo Unii dwóch zawodników, ale żużel to sport w którym wszystko się może wydarzyć. Nie zwracam uwagi z kim stoję pod taśmą, staram się zwyciężać w każdym biegu. To, że leszczynianie są w takiej sytuacji niestety żużlu się czasami tak zdarza. Czasami tak to bywa, że drużyna walczy w osłabieniu,  mam jednak nadzieję, że uda nam się to wykorzystać. Gdybyśmy mieli klimatyzowany park maszyn tak jak to jest w formule to było by fajnie. Mam nadzieję, że PGE Ekstraliga będzie powoli do tego dążyć. Niestety takich udogodnień jeszcze nie mamy, więc w parkingu jest bardzo gorąco.

Dominika Bajer (za: Inf. Własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (107)
2 lata temu
Rawicz bez zmian?
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Jutro prawdopodobnie nie będzie Salonena w Tarnowie, dzisiaj rezonans - podejrzenie złamań
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
mnioe zablokowali palanci nie wiem co tam widac
tt
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
w sumie mozna isc do poznnaia na mecz
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Na tym pseudo torze pewnie będzie polewaczka co bieg xD
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Jakbyśmy mieli w parkingu takie boksy jak w Formule 1, a mam nadzieję, że PGE Ekstraliga do tego dąży, to byłaby bajka. Wjeżdżasz do klimatyzowanego parku maszyn i czekasz na swój bieg, kurczę, ekstra, nawet by się mechanicy nie pocili – mówił z uśmiechem Patryk Dudek. - Mamy to co mamy i jest tzw. „parówa”, w niektórych parkingach słońce jest z nami przez cały czas, więc nie jest lekko, trzeba się nawadniać, pilnować, okładać lodem i uciekać od słońca. Lekko nie jest, ale takie życie, płakać nie będę – dodał „Duzers”.
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
257 kogo to numery?
Ratajczak na pewno jedzie?
Dobra Ratajczak jedzie
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Dziady z Poznania nie pozwoliły wody wnieść swojej
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
https://twitter.com/KolejarzRawicz/status/1538100135707742208?s=20&t=nc6wfPpzzlS5CgGC4Hrb8Q
mnioe zablokowali palanci nie wiem co tam widac
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Konto usunięte
257 kogo to numery?
Ratajczak na pewno jedzie?
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com