Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Hit 1 Ligi vol. 2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz (ZAPOWIEDŹ)
 14.07.2022 16:56
Lider kontra 5 drużyn eWinner 1 Ligi. Do takiego meczu dojdzie już w najbliższą niedzielę o godzinie 17 w Gdańsku. Wybrzeże musi wygrać żeby powalczyć o Play Off, Abramczyk Polonia Bydgoszcz nic nie musi.

Matematyka jest dla Wybrzeża bezlitosna. Jeśli gdańszczanie nie pokonają Abramczyk Polonii (przynajmniej za dwa punkty) a Trans MF Landshut Devils pokona ROW, Wybrzeże nie wjedzie do fazy Play Off. Fakty są jednak również takie, że nikt od nich tego nie oczekuje. Zdunek Wybrzeże Gdańsk miało bardzo ciężki początek sezonu. Bolesne porażki z Orłem, startem czy Falubazem sugerowały, że Wybrzeże raczej będzie walczyć o utrzymanie niż awans. Wszystko zmieniło się po transferze Timo Lahtie-ego który wniósł nową świeżość w szeregi gdańszczan, którzy drugą część sezonu mają bardzo dobrą. W składzie na mecz z Polonią znaleźli się Jakub Jamróg oraz Adrian Gała. O ile występ Gały jest już bardzo prawdopodobny, o tyle Kuby Jamroga raczej w tym meczu jeszcze nie zobaczymy.

 

Abramczyk Polonia Bydgoszcz jest zdecydowanym liderem eWinner 1 Ligi. "Gryfy" w 12 meczach zdobyli 24 punkty i wyprzedzają Falubaz Zieloną Górę o trzy. Polonia jest zatem już pewna udziału w kolejnej fazie sezonu i może zacząć oszczędzać siły. Mimo to, Jacek Woźniak wystawił najmocniejszy możliwy skład na ten pojedynek.

 

Mecz zapowiada się fantastycznie i absolutnie każdy wynik jest możliwy. Decydująca może się okazać dyspozycja młodzieżowców w tym meczu. O ile Polonia posiada niezwykle mocną i równą (pod kątem formy) parę Przyjemski-Konieczny, o tyle Wybrzeże ma z tym mały problem, ponieważ Żupiński i Marciniec miewają duże wahania formy. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 52:38 dla Polonii Bydgoszcz.

 

Awizowane składy
Abramczyk Polonia Bydgoszcz:

1. Kenneth Bjerre
2. Daniel Jeleniewski
3. Matej Zagar
4. Olegs Mihailovs 
5. Adrian Miedziński
6. Wiktor Przyjemski
7. Przemysław Konieczny
8.

 

Zdunek Wynrzeże Gdańsk:
9. Viktor Trofimov
10. Adrian Gała
11. Timo Lahti
12. Jakub Jamróg
13. Rasmus Jensen
14. Karol Żupiński
15. Kamil Marciniec
16.

Sebastian Krauz (za: info własne)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (151)
2 lata temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Czy bz wolny
BZ wolny
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Ljung chyba znów coś przytył
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Czy bz wolny
ch.. wie aha
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
gleb szybki
Czy bz wolny
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
Zbliżał się do Bartka
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
gleb szybki
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W środę Przegląd Sportowy opublikował artykuł dotyczący problemów Aforti Startu przed wyjazdowym meczem z H. Skrzydlewska Orłem Łódź. Teraz głos w tej sprawie postanowiła zabrać Główna Komisja Sportu Żużlowego.

Gnieźnianie na łamach Przeglądu Sportowego informują, że z powodu problemów kadrowych na pozycji U24 zwrócili się do GKSŻ o przełożenie spotkania w Łodzi. Klub tłumaczy, że otrzymał odpowiedź odmowną, ale nie wyjaśnia podstaw tej decyzji. Rzetelnością dziennikarską nie wykazał się również autor artykułu, który nie skontaktował się w tej sprawie z żadnym przedstawicielem żużlowej centrali w celu przedstawienia jej stanowiska.

W związku z tym GKSŻ chce przybliżyć kibicom powody swojej decyzji. – Zacznijmy od tego, że klub z Gniezna rzeczywiście zwrócił się do nas z pismem w sprawie meczu w Łodzi. Poinformowaliśmy, że nie widzimy podstaw do przełożenia spotkania. To wynika z przepisów, a nie z braku dobrej woli. Regulamin rozgrywek, a w szczególności art. 774 ust 2 RSŻ, określa, że GKSŻ może przełożyć mecz tylko w przypadku powołania na zawody reprezentanta Polski, co w tej sytuacji nie ma miejsca – tłumaczy Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ.

– W innych przypadkach przełożenie meczu jest możliwe tylko, gdy spełnione są warunki opisane w art. 774 ust 1, czyli zgodna wola obu klubów oraz uzyskanie zgody telewizji na zmianę terminu. GKSŻ musi przestrzegać przepisów zawartych w regulaminie, więc nie mogliśmy podjąć innej decyzji – dodaje Fiałkowski.

Żaden z dwóch warunków nie został spełniony, a to oznacza, że mecz H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Aforti Start Gniezno musi odbyć się zgodnie z planem. Władze polskiego żużla dodają, że mogły pomóc klubowi z Gniezna, gdyby informację w tej sprawie otrzymały przed publikacją dat meczów w komunikacie.
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
kuzbik jak zgasil gleba haha
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
2
D. Berge 3
A. Karlsson 2
P. Ljung 1*
C. Henriksson 0
3:3
6:6
  Lubię
  Nie lubię
2 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Tak ale za to ta adrenalina jak działa.
a to jo.
jak leci za toba lesnik z wielkimi wasami i z flinta wycelowana
  Lubię
  Nie lubię
+1
© 2002-2024 Zuzelend.com