Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Wokół meczu GTŻ Grudziądz - Start Gniezno
 22.06.2011 11:25
Wiele emocji dostarczył niedzielny mecz na szczycie pierwszej ligi, w którym GTŻ Grudziądz podejmował na własnym obiekcie Start Gniezno. Gorąco było nie tylko na torze, atmosfera udzielała się także kibicom na trybunach.

 

Często zdarza się, że podczas meczu znajdzie się garstka osób, które swoim niegodnym kibica zachowaniem „wywołają szum”. Pojedynek grudziądzko – gnieźnieński stał się głośny przez garstkę chuliganów. Jednak jak powiedział prezes Grudziądzkiego Towarzystwa Żużlowego, Zbigniew Fiałkowski: „ Tragedii nie było, inaczej sędzia przerwałby mecz”.

Fakt, na trybunach było gorąco. Mecz na szczycie, z drużyną Startu jeżdżącą ostro. W kilkutysięcznym tłumie zawsze się jakiś idiota znajdzie” – komentuje dyrektor GTŻ, Piotr Nagel.

Podczas pojedynku jeden z kibiców zdjął spodnie i pokazał swoje cztery litery. „ Kiedyś, na światowej rangi stadionie, gość biegł nago i to dopiero była sensacja.  Ale po co robić takiemu reklamę ?”. Dyrektor GTŻ przyznaje, że w trakcie meczu kibice rzucali serpentynami i plastikowymi butelkami, jednak trwało to tylko chwilę, ekipa techniczna uprzątnęła zbędne rzeczy z toru i mecz trwał dalej. „Gdyby działy się rzeczy niedopuszczalne, sędzia przerwałby mecz. Nie zrobił tego, bo nie widział powodów. Ja z kolei mam w klubie książkę toru, do której sędzia nie wpisał uwag” – kończy Nagel.

 

Dwuletni zakaz stadionowy i grzywna w wysokości 2000 zł to kara dla 55 – letniego mieszkańca Grudziądza, który podczas niedzielnego spotkania próbował wejść na wieżyczkę sędziego.

Rzecznik prasowy grudziądzkiej policji, Marzena Socholewicz – Kostrzewska informuje, że trwa ustalanie kolejnych osób, które nie potrafią się zachować podczas meczu.

 

Również szef ds. bezpieczeństwa, Marek Tkaczyński ostrzega: „Przypominam, że nikt, nawet zasłonięty szalikiem czy kapturem, nie jest anonimowy. Kto rozrabia, dostanie zakaz stadionowy, bo o kilka wystąpimy. Jak zawsze zresztą, gdy wyłapujemy chuliganów”.

0 (za: pomorska.pl + inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com