Duży krok w stronę utrzymania: Betard Sparta - Unibax 49:41 (relacja)
 04.08.2013 23:03
W zakończonym dzisiaj spotkaniu Enea Ekstraligi pomiędzy Betard Spartą Wrocław a Unibaxem Toruń zwyciężyli gospodarze. Wrocławianie od początku meczu prowadzili i pewnie zwyciężyli 49:41. Drużynie toruńskiej nie pomógł zakontraktowany przed tym spotkaniem Ryan Sullivan, który zdobył zaledwie jeden punkt. Spartan do zwycięstwa poprowadził Tai Woffinden (13 punktów) zaś wśród gości najlepiej zaprezentował się junior Paweł Przedpełski (15 punktów w 6 startach).

Wrocław, który niechlubnie słynie z toru niesprzyjającego walce na dystansie, tym razem pozytywnie zaskoczył kibiców zgromadzonych na Stadionie Olimpijskim. Niemal od początku spotkania można było zaobserwować dużo mijanek i walki na dystansie. Pierwszy możliwości wrocławskiego toru zaprezentował Darcy Ward w trzecim biegu. Australijczyk od początku wyścigu gonił wrocławską parę i świetnym atakiem przedarł się na pierwszą pozycję. W kolejnym biegu ze startu bardzo dobrze wyszła para Gollob-Pulczyński, jednak tym razem to wrocławianie wyprzedzili toruńskiego juniora i zremisowali. Po czterech biegach gospodarze prowadzili już 14:10, dzięki dobrej postawie juniorów w drugim biegu.

W pierwszej odsłonie drugiej serii Peter Ljung ukradł start i bieg został przerwany. W powtórce Szwed wywiózł daleko pod bandę Adriana Miedzińskiego, dzięki czemu wraz z Tomaszem Jędrzejakiem przywiózł podwójne zwycięstwo. W kolejnym wyścigu pod taśmą zameldowało się trzech Australijczyków. Start wygrał Darcy Ward, jednak na trasie popełnił błąd i wyprzedził go Troy Batchelor. Ryan Sullivan zupełnie nie liczył się w tej walce i zdołał przyjechać jedynie przed Patrykiem Malitowskim. Jak się później okazało był to jedyny punkt popularnego "Saletry" w tych zawodach.

Po 7 biegach torunianie tracili do gospodarzy 8 punktów i trener Jan Ząbik zdecydował się wystawić Darcy’ego Warda jako rezerwę taktyczną za Kamila Brzozowskiego. Start wygrał Troy Batchelor i pewnie pomknął do mety. Na ostatnim okrążeniu wydawało się, że zawodnicy przywiozą biegowy remis, jednak na drugim łuku, będąc na trzeciej pozycji, niespodziewanie upadł Darcy Ward. Zawodnik wstał o własnych siłach. Po biegu 9, w którym wrocławianie zwyciężyli 5:1, Anioły zaczęły odrabiać straty. Przed biegami nominowanymi zdołali 3 razy przyjechać na 4:2 i raz zremisować. Szczególnie ciekawy był wyścig 10, w którym przez pełne cztery okrążenia tasowali się Tomasz Jędrzejak z Tomaszem Gollobem. Kapitan wrocławian zdołał jednak na ostatnim łuku wyprzedzić swojego rodaka i zdobyć 2 punkty.

W pierwszym biegu nominowanym świetnie wystartował Paweł Przedpełski, który pewnie prowadził od startu do mety. Za jego plecami rozegrała się walka pomiędzy Tomaszem Gollobem, a Tomaszem Jędrzejakiem. Tym razem górą był „Chudy”. Na zakończenie spotkania ostrą walkę na pierwszym łuku zaprezentowali Troy Batchelor i Adrian Miedziński. Na wyjściu z pierwszego wirażu Polak zrezygnował z jazdy i to ostatecznie Betard Sparta Wrocław wygrała 49:41. W pierwszy meczu torunianie wygrali 50:40, więc punkt bonusowy powędrował do Grodu Kopernika.