Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Siódemka 1. kolejki PGE Ekstraligi
 18.05.2015 11:07
Za nami zaległe mecze 1. kolejki PGE Ekstraligi. Wczorajsze spotkania z pewnością przyniosły sporo emocji. My postanowiliśmy wybrać siódemkę najlepszych zawodników 1. kolejki najlepszej żużlowej ligi świata.

W naszym zestawieniu co kolejkę znajdować się będzie 5 najlepszych, naszym zdaniem zawodników danej kolejki, oraz 2 najlepszych, naszym zdaniem, juniorów. W danej siódemce kolejki wśród seniorów nie będzie obowiązywała zasada, iż musi znaleźć się w niej minimum 2. Polaków jak to ma miejsce podczas spotkań, tutaj może to być nawet 5 obcokrajowców. Wśród juniorów oczywiście notowani będą tylko Polacy. Ponadto w każdej kolejce wybierzemy zawodnika, który naszym zdaniem najbardziej zaskoczył i zawiódł. Jednak będzie to zawodnik spoza naszego zestawienia najlepszych żużlowców kolejki.

1. Jarosław Hampek (3. raz w siódemce) (Spar Falubaz Zielona Góra) - (3,3,3,3,2*) 14+1
"Mały" po raz kolejny w tym sezonie potwierdził swoją wysoką formę. We Wrocławiu wywalczył "płatny" komplet punktów i poprowadził zielonogórzan do wygranej na Stadionie Olimpijskim. Jest to drugi "kompletny" występ Hampela w tym sezonie. Warto dodać, że Polak jest jak na razie najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi, a jego średnia biegowa wynosi 2,867.

2. Nicki Pedersen (3) (Fogo Unia Leszno) - (3,2,3,3,3) 14
Najpierw świetny występ w Tampere, a później równie genialny start w Rzeszowie, gdzie "Power" poprowadził leszczyńskie "Byki" do wygranej. Duńczyk w niedzielę nie miał problemów z wygrywaniem kolejnych wyścigów i uległ jedynie Gregowi Hancockowi, który pokonał Pedersena w piątym wyścigu.

3. Grigorij Łaguta (1) (KS Toruń) - (2,2*,3,2,3) 12+1
Rosjanin w niedzielę zanotował najlepszy występ w tym sezonie i poprowadził torunian do wygranej na "Jancarzu". "Grisza" w Gorzowie jechał fenomenalnie, a jedynym zawodnikiem, który był go w stanie pokonać był Bartosz Zmarzlik.

4. Greg Hancock (1) (PGE Stal Rzeszów) - (2*,3,3,3,1) 12+1
Amerykanin w niedzielę zaliczył fenomenalny występ. W zasadniczej fazie zawodów Hancock był jedynym niepokonanym zawodnikiem. "Herbie" został pokonany dopiero w ostatnim wyścigu, kiedy to przed nim linię mety przecięli Nicki Pedersen i Emil Sajfutdinow.

5. Artur Mroczka (1) (Unia Tarnów) - (2*,3,1*,1,3) 10+2
Niedzielny mecz był dla Mroczki "powrotem" do Grudziądza. Zawodnik tarnowskiej Unii został niezwykle wygwizdany przez miejscowych kibiców. Jednak nie przejął się tym zupełnie i odjechał bardzo dobre, najlepsze w tym sezonie, zawody. Co ciekawe wśród grudziądzan tylko Tomasz Gollob był w stanie pokonać Artura Mroczkę.

6. Bartosz Zmarzlik (2) (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) - (3,3,3,2*,3,3) 17+1
Kosmiczny - to słowo chyba najlepiej opisuje jazdę Zmarzlika w niedzielnym spotkaniu. Jednak tak fenomenalna jazda juniora gorzowskiej drużyny nie pomogła na wiele Stali, która przegrała na własnym torze z KS Toruń. Aż strach myśleć jakim rezultatem zakończyłoby się spotkania gorzowian z torunianami, gdyby nie duży "płatny" komplet Zmarzlika.

7. Paweł Przedpełski (2) (KS Toruń) - (2,3,0,3,2) 10
Wychowanek toruńskiego klubu zaliczył kolejny bardzo dobry występ w tym sezonie. W niedzielę po Grigoriju Łagucie był najlepszym zawodnikiem "Aniołów".

Największe zaskoczenie - Karol Baran (PGE Stal Rzeszów) (2,0,2,1*,0) 5+1
"Carlos" wskoczył do składu "Żurawi" w miejsce kontuzjowanego Mirosława Jabłońskiego. Choć zdobycz punktowa Barana w niedzielnym spotkaniu nie jest niezwykle wysoka to swój występ z pewnością będzie mógł zaliczyć do udanych. Tym bardziej, że jeszcze w zeszłym roku startował w Polskiej 2. Lidze Żużlowej, a rywalem rzeszowian była niepokonana dotąd Fogo Unia Leszno.

Największe rozczarowanie - Matej Zagar i Krzysztof Kasprzak (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów)
Obaj żużlowcy mieli być liderami gorzowskiego zespołu. Rzeczywistość jest zupełnie inna i Zagar jak i Kasprzak jadą w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań. W niedzielę Słoweniec wywalczył 2 punkty, a Kasprzak 5, a Stal Gorzów zaliczyła 4 w tym sezonie porażkę.


Bartosz Zmarzlik (kask niebieski) był najlepszym zawodnikiem kolejki

Wojciech Sosna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com