Siódemka 9. kolejki Nice PLŻ
 23.06.2015 14:15
Za nami spotkania 9. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Z tej okazji przedstawiamy Państwu siódemkę kolejki portalu ZUZELEND.com.

W naszym zestawieniu co kolejkę znajdować się będzie 5 najlepszych, naszym zdaniem zawodników danej kolejki, oraz 2 najlepszych, naszym zdaniem, juniorów. W danej siódemce kolejki wśród seniorów nie będzie obowiązywała zasada, iż musi znaleźć się w niej minimum 2. Polaków jak to ma miejsce podczas spotkań, tutaj może to być nawet 5 obcokrajowców. Wśród juniorów oczywiście notowani będą tylko Polacy. Ponadto w każdej kolejce wybierzemy zawodnika, który naszym zdaniem najbardziej zaskoczył i zawiódł. Jednak będzie to zawodnik spoza naszego zestawienia najlepszych żużlowców kolejki.

1. Michał Szczepaniak (1. raz w siódemce) (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów) - (3,3,1*,3,3) 13+1
Bardzo dobra jazda przez całe spotkanie starszego z braci Szczepaniaków dała wygraną Ostrovii w niezwykle ważnym spotkaniu z Lokomotivem Daugavpils. Michał Szczepaniak wywalczył 13 "oczek" i bonus. Tylko w jednym wyścigu rywal był w stanie przyjechać do mety przed Polakiem, a miało to miejsce w 9. gonitwie, kiedy pokonał go Joonas Kylmaekorpi.

2. Marcin Jędrzejewski (2) (Polonia Bydgoszcz) - (3,3,1*,3,3) 13+1
W minioną niedzielę Polonia z łatwością poradziła sobie z Łączyńscy Carbon Startem Gniezno na własnym obiekcie. Najlepszym zawodnikiem bydgoszczan był Marcin Jędrzejewski. "Siopek" wywalczył dla "Gryfów" 13 punktów z bonusem. Podobnie jak w przypadku Szczepaniaka, bydgoszczanin tylko raz oglądał plecy rywala. W wyścigu dziewiątym do mety przed Jędrzejewskim dojechał Zbigniew Suchecki.

3. Zbigniew Suchecki (2) (Łączyńscy Carbon Start Gniezno) - (2,2,2,3,1,3) 13
Suchecki był jednynym zawodnikiem "Orłów", który był w stanie nawiązywać walkę z rywalami podczas spotkania w Bydgoszczy. "Suchy" w sześciu startach zgromadził trzynaście punktów, a łącznie gnieźnianie zgromadzili ich 29.

4. Joonas Kylmaekorpi (2) (Lokomotiv Daugavpils) - (3,3,3,2,2) 13
Kylmaekorpi w niedzielnym pojedynku w Ostrowie Wielkopolskim był najlepszym zawodnikiem Lokomotivu Daugavpils. Fin wywalczył dla Łotyszy 13 punktów. Warto dodać, że do połowy zawodów były zawodnik Stali Rzeszów był niepokonany. W swoich ostatnich startach dojeżdżał do mety na drugim miejscu, a lepsi od niego byli Nicklas Prosing i Michał Szczepaniak.

5. Dakota North (1) (ŻKS ROW Rybnik) - (1,2*,2*,2*,3) 10+3
Australijczyk w spotkaniu w Krakowie zanotował najlepszy występ w tym sezonie. North otarł się o komplet punktów. Jedynym zawodnikiem Speedway Wandy Instal Kraków, który dojechał do mety przed Northem był Paweł Miesiąc, który uczynił to w 3. wyścigu.

6. Robert Chmiel (1) (ŻKS ROW Rybnik) - (3,2,2*,0) 7+1
Wychowanek rybnickiego zespołu na początku tego sezonu bardzo dobrze prezentował się w PLŻ 2, gdzie jeździł na zasadzie "gościa". Po tych występach wskoczył do składu ROW-u Rybnik i swoją wysoką dobrą dyspozycję przeniósł na tory Nice PLŻ. W niedzielnym spotkaniu w Krakowie wywalczył 7 punktów i bonus.

7. Dominik Kubera (1) (Polonia Bydgoszcz) - (3,0,2*) 5+1
16-letni wychowanek Fogo Unii Leszno zadebiutował w rozgrywkach ligowych. Swój debiut Dominik Kubera z pewnością może zaliczyć do udanych. W meczu przeciwko Łączyńscy Carbon Startowi Gniezno wywalczył 5 punktów i bonus w trzech startach.

Największe zaskoczenie - Paweł Miesiąc (Speedway Wanda Instal Kraków) - (2,3,d,3,1,t) 9
Wychowanek rzeszowskiego klubu nie prezentuje się w tym sezonie za dobrze. Jednak w spotkaniu z trudnym rywalem, jakim niewątpliwie jest ŻKS ROW Rybnik, Miesiąc zmobilizował się i wywalczył 9 punktów, będąc jednym z najlepszych zawodników krakowskiego zespołu. Dobra dyspozcyja Miesiąca nie przełożyła się na dobry występ Wandy, która przegrała 58:32.

Największe rozczarowanie - Davey Watt (Speedway Wanda Instal Kraków) - (d,1,1,1) 3
Naszym zdaniem w minionej kolejce najbardziej rozczarował Davey Watt. Australijczyk powinien być liderem swojej drużyny. Jednak w ostatnim spotkaniu zawiódł i wywalczył zaledwie 3 "oczka".