Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Miasta SGP (4) - Cardiff
 01.07.2015 18:36
W najbliższą sobotę cykl Grand Prix zawita do Walii, gdzie w miejscowości Cardiff zostanie rozegrane Grand Prix Wielkiej Brytanii.
Cardiff to stolica Walii i miasto leżące nad rzeką Taff. Ludność miasta liczy 317 500 osób.
Cardiff do kwietnia tego roku dzierżyło palmę pierwszeństwa jeśli o chodzi o największą frekwencję. Tytuł ten przeszedł w tym roku do Warszawy i był to w sumie jedyny pozytyw zawodów w Polsce.
 
Stolica Walii jest gospodarzem cyklu Speedway Grand Prix od 2001 roku. Zawody są rozgrywane na Millenium Stadium. Stadion jest znany z goszczeniu wielu imprez sportowych wśród nich możemy wyróżnić między innymi walki bokserskie oraz odcinki specjalne rajdu Wielkiej Brytanii. Na stadionie grała również Polska reprezentacja piłkarska podczas rozgrywania meczu z Walią. Millenium Stadium służy również jako obiekt domowy reprezentacji Walii w rugby. Stadion jest również miejscem w którym odbywają się koncerty światowych gwiazd muzyki takich jak Madonna, U2, The Rolling Stones. 
Obiekt został oddany do użytku w czerwcu 1999 roku. Jego pojemność to 74 500 miejsc co czyni go tzrecim największym stadionem na którym rozgrywany jest Puchar Sześciu Narodów w rugby.
 
W zeszłorocznym turnieju Grand Prix na żużlu tryumfował Greg Hancock, który też jest uznawany za faworyta tegorocznej imprezy. Warto wspomnieć, że miejsca na podium w zeszłym roku zajęli również Tai Woffinden oraz Darcy Ward. 
 
Grand Prix na torze w Cardiff jest uznawane za bardzo prestiżową imprezę z uwagi na otoczkę  całej imprezy. Miejmy nadzieję, że zawody te będą ciekawym spektaklem dla spragnionych żużla fanów oraz nie skończą się żadną kontuzją jakich ostatnio wiele na torach. Ważnym aspektem zawodów będzie też przygotowanie toru, bo to kolejne już Grand Prix w tym sezonie na sztucznym torze, a wszyscy wiemy jak poprzednie Grand Prix w tym sezonie wyglądały, ale miejmy nadzieję, że tym razem organizatorzy staną na wysokości zadania.
Marcin Molenda (za: inf.własna/wikipedia.org)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com