Max Fricke zdetronizowany, Jack Holder mistrzem Australii do lat 21
 24.01.2016 13:01
Indywidualnym Mistrzem Australii do lat 21 został w sobotni wieczór Jack Holder. 19-latek zwyciężył w Gillman we wszystkich biegach ze swoim udziałem. Wpierw wygrał fazę zasadniczą, a następnie finał A, w którym przywiózł za plecami aktualnego mistrza w kategorii seniorów Brady?ego Kurtza i Maxa Fricke?a, który w latach 2013-2015 był wśród juniorów niepokonany. Najmłodszy z rodu Holderów potwierdził, że drzemią w nim ogromne możliwości.
Jack Holder nie pozwolił swoim kolegom, by dorównali osiągnięciami jego bratu. W 2008 roku starszy od niego o 9 lat Chris zdobył zarówno mistrzostwo kraju wśród seniorów, jak i wśród juniorów. Teraz okazję do powtórzenia tego wyczynu miał Brady Kurtz, który przed dwoma tygodniami w Mildurze świętował złoty medal w rywalizacji seniorskiej. Najlepszy żużlowiec świata z 2012 roku także przed ośmioma laty po raz czwarty z rzędu wygrywał mistrzostwo do lat 21 i teraz szansę wyrównania tego sukcesu miał Max Fricke, który od 2013 roku rządził i dzielił na australijskim podwórku wśród zawodników młodzieżowych. Jack stwierdził, że wszystko co najlepsze musi zostać w rodzinie i Kurtz z Fricke?m ostatecznie nie dopadli rekordów Chrisa.

Dla urodzonego w Sydney w 1997 roku nowego mistrza Australii juniorów wygrana na mierzącym 300 metrów torze na Gillman Speedway Stadium jest jak dotąd największym sukcesem w karierze i uzupełnieniem jego kolekcji medalowej w rywalizacji do lat 21. Holder od trzech lat sukcesywnie piął się w górę: w 2014 zdobył brąz, w 2015 srebro. W tym roku wreszcie dopiął swego i wywalczył krążek z najcenniejszego kruszcu.

Zawody zostały zdominowane przez zdecydowanych faworytów, którzy na przestrzeni całej imprezy nie przegrali z żadnym z zawodników uplasowanych poniżej podium. Kolejność po rundzie zasadniczej jak się okazało była taka sama jak w finale, a ?do wielkiej trójki? dołączył jako ostatni Jake Allen, który zwyciężył w finale B, gdzie startowali zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 4-7 po rozegraniu 20 biegów. Obsada biegu finałowego była, więc dokładnie taka sama jak przed rokiem (kolejność przed rokiem: Fricke, Holder, Kurtz, Allen). Najmniej utytułowany spośród finalistów Allen ponownie nie znalazł jednak sposobu na faworyzowanych rywali i ponownie musi zadowolić się miejscem za podium.