Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Dream team 2018: Nice 1. Liga Żużlowa
 15.10.2018 16:16
Po podsumowaniu rozgrywek PGE Ekstraligi przyszedł czas na kolejny poziom ligowy - Nice 1. Ligę Żużlową. Kto znalazł się w najlepszym zestawieniu tego sezonu?

Prezentujemy państwu najlepszy skład według portalu ZUZELEND.com tegorocznego sezonu Nice 1. Ligi Żużlowej!

 

 

 


1. ROBERT LAMBERT

(Speed Car Motor Lublin, śr. 2,174)

 


Młody Brytyjczyk bardzo rozważnie kieruje swoją karierą. Zaczął od 2 Ligi Żużlowej, gdzie był objawieniem poprzedniego sezonu. W tym sezonie pokazał się z kapitalnej strony na zapleczu Ekstraligi. Świetną formę w lidze przełożył na zawody indywidualne. Lambert został brązowym medalistą Mistrzostw Europy oraz Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów!

 

2. ADRIAN GAŁA

(Car Gwarant Start Gniezno, śr. 2,090)

 


Gała był największym zaskoczeniem tego sezonu Nice 1LŻ. 23-latek przebojem stał się liderem Car Gwarant Startu Gniezno, z którym doszedł do półfinału. Mamy nadzieję, że nadal będzie się tak rozwijał. 

 

3. KACPER WORYNA

(ROW Rybnik, śr. 2,355)

 

  

 
Woryna udowodnił, że poprzedni kapitalny sezon nie był dziełem przypadku. Świetna jazda pozwoliła mu uzyskać drugą średnią w lidze. Nieco gorzej radził sobie w najważniejszych spotkaniach tego sezonu. Mimo to był najjaśniejszą postacią ROW-u w tegorocznych rozgrywkach. 

 

4. PETER LJUNG

(Lokomotiv Daugavpils, śr. 2,234)

 


Początkowo Ljung podpisał kontrakt w klubie z Gorzowa. Jednak gdy tylko okazało się, że Szwed nie będzie miał szansy na jazdę w Ekstralidze, szybko znalazł nowy klub. Po doświadczonego Ljunga zgłosił się Lokomotiv Daugavpils. I był to strzał w dziesiątkę! Szwed był zdecydowanym liderem klubu z Łotwy i dzięki jego znakomitej postawie Lokomotiv awansował do fazy play-off. 

 

5. ANDREAS JONSSON

(Speed Car Motor Lublin, śr. 2,389)

 

 
Doświadczony Jonsson przypomniał o sobie kibicom w Polsce. Czasem warto zrobić jeden krok w tył, aby zrobić dwa do przodu. Szwed jest tego idealnym przykładem. 39-latek był najskuteczniejszym zawodnikiem Nice 1. Ligi Żużlowej! Poprowadził Speed Car Motor Lublin do awansu do PGE Ekstraligi! Już wiadomo, że „AJ” nadal będzie bronił barw klubu z Lublina.

 

 

 

6. LARS SKUPIEŃ

(ROW Rybnik, śr. 1,509) 

 


Dla młodego rybniczanina był to ostatni sezon w gronie juniorów. W nim Skupień zaprezentował się bardzo dobrze, mimo że wiele pierwszoligowych torów było dla niego zagadką. Szczególnie zapamiętamy pierwszy mecz finałowy, kiedy to zdobył aż 10 punktów.

 

7. WIKTOR LAMPART

(Speed Car Motor Lublin, śr. 1,985)

 

 
Wiktor Lampart okazał się najskuteczniejszym juniorem tego sezonu Nice 1. Ligi Żużlowej. Był pewnym punktem swojej drużyny w tegorocznych rozgrywkach. Wiemy już na pewno, że utalentowany 17-latek nadal będzie ścigał się z Koziołkiem na plastronie! 

Podobał Ci się ten artykuł?
Daj plusa autorowi, by zwiększyć jego szanse na nagrodę!
Aktualna ocena: 6
Dominik Niczke (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (1)
4 lata temu
Brakuje mi w zestawieniu Thomsena. Lepszy od Ljunga, ale też od Lamberta (gdy chodzi o średnią).
  Lubię
  Nie lubię
+1
© 2002-2022 Zuzelend.com