Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zapowiedź szóstej kolejki Nice 1.LŻ
 11.05.2019 10:51
W weekend kibice będą zobaczą dwa spotkania szóstej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej, które odbędą się na torach w Rybniku i Łodzi. Spotkanie pomiędzy drużynami z Gniezna i Tarnowa zostało przełożone z powodu niekorzystnych prognoz pogody.

PGG ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

 

W sobotę w Rybniku dojdzie do najciekawszego spotkania 6. kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Miejscowy PGG ROW podejmie drużynę Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Oba zespoły napędzone wygranymi w ostatniej kolejce mogą być gwarantem dobrego widowiska. Gospodarze wystąpią w takim samym składzie jak tydzień temu w Daugavpils. Próżno więc szukać w szeregach Rekinów Daniela Bewleya, który nadal nie znajduje uznania w oczach trenera Piotra Żyto. Kolejną szansę występu dostał Siergiej Łogaczow.

W Gdańsku natomiast doszło do rewolucji w składzie. Trener Mirosław Berliński zmienił całkowicie dotychczasowy układ par. Ponadto w awizowanym składzie nie znalazł się Kacper Gomólski. Wielce prawdopodobne jest jednak to, że popularny "Ginger" wystąpi pod numerem 4, który w zgłoszonym składzie jest nieobsadzony. Faworytem sobotniego meczu są gospodarze, którzy zwycięstwem z gdańszczanami będą chcieli potwierdzić, że są faworytami do wygrania całej ligi. Goście mogą wypatrywać swoich szans w torze, który po ostatnich opadach może być zagadką nawet dla Rekinów. Początek spotkania o 13:15.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Krystian Pieszczek
2. Adrian Cyfer
3. Jacob Thorssell
4.
5. Mikkel Bech
6. Denis Zieliński
7. Karol Żupiński

PGG ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Sergiej Logachev
11. Mateusz Szczepaniak
12. Linus Sundstroem
13. Kacper Woryna
14.
15. Robert Chmiel

Orzeł Łódź - Lokomotiv Daugavpils

 

W niedzielę na stadionie w Łodzi miejscowy Orzeł zmierzy się z Lokomotivem Daugavpils. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodarze, dla których będzie to dopiero trzeci pojedynek w tym sezonie a drugi na własnym torze. Kibice Orła mogą być spokojni o dyspozycję swojego lidera - Tobiasza Musielaka. "Tofeek" jest aktualnie najskuteczniejszym zawodnikiem Nice 1. Ligi Żużlowej, a jego średnia wynosi 2,546 pkt/bieg. Trener Lech Kędziora dokonał dwóch zmian w składzie. W miejsce Hansa Andersena i Kaia Huckenbecka awizowani zostali Daniel Jeleniewski oraz Rory Schlein. Martwić może dotychczasowa postawa juniorów łódzkiej drużyny. Jednak mimo to gospodarze nie powinni mieć problemów ze zwycięstwem w niedzielnym spotkaniu.

Drużynę z Daugavpils czeka bardzo trudne zadanie. Łotysze nie imponują w tym sezonie, o czym świadczą ostatnie wyniki zespołu. W poprzedniej kolejce Lokomotiv przegrał na własnym torze z PGG ROW-em Rybnik. Łącznie w czterech spotkaniach zdobył zaledwie dwa punkty. Na domiar złego najskuteczniejszy żużlowiec w zespole z Daugavpils Timo Lahti złamał nogę we wtorkowym meczu szwedzkiej Elitserien. Fina czeka teraz kilka tygodni przerwy od startów. Osłabiony Lokomotiv znalazł się w bardzo trudnym położeniu, lecz kibice mają nadzieję, że zobaczą ciekawy i emocjonujący pojedynek. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:45.

Lokomotiv Daugavpils
1. Kjastas Puodżuks
2. Timo Lahti
3. Wadim Tarasienko
4. Jewgienij Kostygow
5. Andrzej Lebiediew
6. Oleg Michaiłow

Orzeł Łódź
9. Rory Schlein
10. Rohan Tungate
11. Rafał Okoniewski
12. Daniel Jeleniewski
13. Tobiasz Musielak
14.
15. Piotr PióroW poprzednim sezonie rybnicki zespół wygrał na własnym torze 50:40.

 

VI kolejka Nice 1. Ligi Żużlowej:
sobota, 11 maja 2019
PGG ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk (godz. 13:15)
niedziela, 12 maja 2019
Orzeł Łódź - Lokomotiv Daugavpils (godz. 14:45)
Car Gwarant Start Gniezno - Unia Tarnów (odwołany)
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów - pauzuje

Teksty: Marek Kania (Rybnik - Gdańsk), Dominik Niczke (Łódź - Daugavpils)

Dominik Niczke (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com