Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
O 6 punktów i fotel lidera. Zapowiedź weekendowego ścigania w Poznaniu
 28.06.2019 17:56
Żużlowy weekend czeka sympatyków poznańskiego Power Duck Ivestonu PSŻ. Zespół, który aktualnie ściga się na najniższym szczeblu rozgrywek żużlowych nie ukrywa, że planem na ten sezon jest awans o piętro wyżej w krajowych rozgrywkach. Na ten moment zajmują drugie miejsce, ze stratą 3 oczek do lidera ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz. W sobotę i niedzielę pojawia się możliwość wyprzedzenia bydgoszczan w tabeli. Wszystko za sprawą odrabiania zaległości. Podczas, gdy Poloniści mają wolne, PSŻ rozegra dwa spotkania, dzień po dniu.

Power Duck Iveston PSŻ Poznań – Wilki Krosno

W sobotę za rywala będą mieli drużynę z Krosna. W pierwszym spotkaniu, pomiędzy tymi zespołami padł wynik 39:47 dla klubu z wielkopolski. Właśnie wtedy na stosowaniu nieregulaminowego gaźnika został przyłapany Marek Lutowicz, który po tym incydencie został na czas wyjaśnienia sprawy zawieszony przez GKSŻ. Tym samym „Skorpiony” nie mogą korzystać z usług swojego najskuteczniejszego juniora. W jego miejsce na najbliższe spotkania został awizowany Adrian Woźniak, który w poprzednim tygodniu zaliczył debiut w meczu z Euro Finannce Polonią Piła. Zawodnik w 3 startach przyjeżdżał za każdym razem na końcu stawki. Parę juniorską z w/w zawodnikiem będzie tworzył Michał Curzytek, który bardzo przyzwoicie radzi sobie na poznańskim owalu. Sobotnie spotkanie z Krosnem może być wbrew pozorom bardzo wyrównane. Miejscowi nie będą mogli skorzystać z usług Davida Bellego, który tego dnia ma udział w Mistrzostwach Europy Par.  Kto zatem zajmie jego miejsce? Czy będzie do Damian Dróżdż z forBet Włókniarza Częstochowy czy może nowy nabytek Robert Miśkowiak?

 

Wilki Krosno wciąż balansują na krawędzi „być albo nie być” w play – offach. Ten mecz, trudny dla nich jest jednocześnie meczem na przełamanie. Ostatnie ich spotkania nie były porywające a wymęczone zwycięstwo u siebie z Polonią Piła 2 czerwca potwierdza tylko kryzys formy, w jakim znaleźli się krośnianie. Mówimy o zespole, który przed sezonem był wymieniany w roli faworyta tejże ligi, w której startuje. W Poznaniu ujrzymy przetasowane pary Wilków, a także „nową twarz” Lasse Bjerre. Duńczyk został przypisany z numerem 5., prowadzącym parę juniorską. Ta formacja z kolei jak zawsze niesie znak zapytania w ekipie krośnieńskiej. Emocji na Golęcinie nie powinno zabraknąć. PSŻ chce wejść do play – off z pierwszego miejsca, a Wilki chciałyby w nich się znaleźć.

 

Awizowane składy:

Power Duck Iveston PSŻ Poznań:

9.

10. Marcel Kajzer

11. Marcin Nowak

12. Eduard Krčmář

13. Władimir Borodulin

14. Michał Curzytek

15. Adrian Woźniak

 

Wilki Krosno:

1. Lars Skupień

2. Nick Škorja

3. Edward Mazur

4. Andrij Karpow

5. Lasse Bjerre

6.

7. Patryk Zieliński

 

Godzina rozpoczęcia: (sobota) 18:15

Sędzia: Grzegorz Sokołowski

Komisarz toru: Michał Wojaczek

 

Power Duck Iveston PSŻ Poznań – Speedway Wanda Kraków

W niedzielę z kolei w Poznania zawita Speedway Wanda Kraków. Goście w sześciu rozegranych spotkaniach nie zdobyli jeszcze żadnego punktu do ligowej tabeli. Trudno się spodziewać, aby ta statystyka uległa zmianie 30 czerwca. Wśród krakowian liderem jest Tero Aarnio, który w 31. biegach wykręcił średnią 2,258 pkt. Potem jest przepaść. Drugi w klubowej klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców jest Sebastian Niedźwiedź, gość z Zielonej Góry, który nie jest awizowany na niedzielne spotkanie. Zdecydowanym faworytem spotkania są miejscowi. Nikt nie wyobraża sobie, aby Power Duck Iveston PSŻ Poznań miał stracić punkty w tej rywalizacji. Mimo tego, trudno doszukiwać się jakiś większych roszad w zespole poznańskim. W podanym składzie widnieją wszystkie nazwiska, które w ostatnim czasie brały udział w zwycięskich meczach PSŻ. Czy zatem jest coś co może kibica przyciągnąć tego dnia na stadion? Kibice pragnący walki na torze wiedzą, że poznański owal nie jest zbytnio do tego przystosowany. Trudno się nawet spodziewać aby wynik w połowie spotkania był „związany”. Wydają się być pewne punkty dla gospodarzy bez większych emocji. Czy tak będzie w istocie?

 

Awizowane składy:

Power Duck Iveston PSŻ Poznań:

9. David Bellego

10. Marcel Kajzer

11. Marcin Nowak

12. Eduard Krčmář

13. Władimir Borodulin

14. Michał Curzytek

15. Adrian Woźniak

 

Speedway Wanda Kraków:

1. Dominik Kossakowski

2. Tero Aarnio

3. Michael Härtel

4. Mateusz Pacek

5. Wojciech Lisiecki

6. Łukasz Szczęsny

7. Krystian Stefanów

 

Godzina rozpoczęcia: (niedziela) 17:00

Sędzia: Kacper Bryła

Komisarz toru: Paweł Stangret

Michał Lewandowski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com