Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
48. Memoriał Idzikowskiego i Czernego rozpocznie sezon żużlowy w Częstochowie
 15.02.2020 11:29
Już za 5 tygodni rozpocznie się ściganie pod Jasną Górą. Jak informuje oficjalna strona klubu z Częstochowy, na 21 marca zaplanowano 48. odsłonę Memoriału Idzikowskiego i Czernego. W kolejnych dniach podopieczni Marka Cieślaka odjadą również spotkania towarzyskie.

Kalendarzowa zima trwa w najlepsze. Choć za oknem próżno szukać śniegu, termometry rzadko wskazują minusowe temperatury, to żużel, jak co roku, w tym okresie ma wolne. Przerwa od ścigania nie oznacza jednak całkowitego rozbratu z czarnym sportem, szczególnie dla zawodników i działaczy. I tak decyzją zarządu Eltrox Włókniarza Częstochowa, kibice z Częstochowy wiosnę przywitają na SGP Arena Częstochowa, gdzie na 21 marca zaplanowany został 48. Memoriał Idzikowskiego i Czernego. Wiele wskazuje na to, że impreza upamiętniająca tragicznie zmarłych Idzikowskiego i Czernego będzie oficjalnym rozpoczęciem sezonu na skręcanie w lewego nie tylko w Częstochowie, ale i w Polsce.

 

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Na 25 marca zaplanowany został mecz sparingowy z ekipą aktualnego mistrza Polski FOGO Unią Leszno. Dwa dni wcześniej, tuż po memoriale zawodnicy Włókniarza udadzą się do Rybnika, aby tam zmierzyć się z miejscowymi rekinamiMarzec podopieczni trenera Marka Cieślaka zakończą w Lesznie, gdzie dojdzie do rewanżowego pojedynku z bykami.

 

Terminarz imprez towarzyskich: 


21.03 ( sobota ) – 48. Memoriał Idzikowskiego i Czernego
22.03 ( niedziela ) – ROW Rybnik – Eltrox Włókniarz Częstochowa
25.03 ( środa )- Eltrox Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno
27.03 ( piątek ) – Fogo Unia Leszno – Eltrox Włókniarz Częstochowa

Kamil Tyras (za: wlokniarz.com)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (114)
3 lata temu
Raków-Legia 1-0
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
#TwardePierniki niestety dzisiaj bez Chrisa Wrighta...
Wielki wysiłek z wczorajszego spotkania spotęgował przeziębienie - antybiotyki niestety nie pomogły.
#MadeInToruń #PucharPolski
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Zaraz zaczyna się drugi półfinał pucharu polski w kosza Stelmet - Pierniki
ja ligę turecką oglądam
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Zaraz zaczyna się drugi półfinał pucharu polski w kosza Stelmet - Pierniki
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Wczoraj przegrał Besiktas, teraz przegrywa Fener. W tureckiej lidze robi się ciekawie. Ale Fener ma jeszcze godzinkę na dorobienie
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
w jaka to melodia Szymek Woźniak z Zietarksim i Woryna z Kuberą
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Jasna góra tutaj dzieja się cuda hahahaha
  Lubię
  Nie lubię
+1
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
No właśnie o to chodzi
A nie siedzenie jak te ciepłe kluchy :)
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Ryzyko nie siedzieć w sektorze gości bo wtedy nie wiesz czy możesz się cieszyć po wygranych biegach :)
Ja kiedyś byłem w Lesznie. Jechałem z Wrocka na Unia-Stal. Ze mną jeden Falubaz i ktoś ze Sparty. Na sektor gości nas nie wpuścili, bo były na niego ataki i policja obsadziła okolice klatki. Ale spotkaliśmy najpierw dwóch kolesiów z Gorzowa, a potem jeszcze czterech. Sami wyjazdowcy. Potem dojechał jeden kolega ze szkoły straży pożarnej z Poznania. I taką ekipą się zebraliśmy bez żadnych komórek-to był jeszcze XX wiek. Całkowity przypadek, ale w Lesznie stadion na 30 000 i były puchy. Jemy sobie kiełbachę i maczamy ją w musztardzie oraz pijemy (wszystko kupione we wrocławskim spożywczaku) piwko. Ale już jest nasz nastu. W pewnym momencie podeszła ekipa, jakby z zawodów strongman. Jeden z zakrwawionym policzkiem. I siedli w pobliżu. Ten z zakrwiawoną gębą był największy i nagle zapytał: "qrwa, skąd jesteście". Słabo mi się zrobiło, ale kolega neitralnie rzucił nazwę jakiejś małej miejscowości koło Gorzowa. A gość: "to dobrze, bo ja jestem z Gorzowa". Zostali zaataowani łańcuchami i pasami. WYbronili się, ale miejscowi im busa trochę rozwalili. Ale potem jeszcze jakieś pojedyńcze osoby dochodziły i nagle było nas koło 50. Siedzieliśmy na środku drugiej prostej. To już była ekipa i nikt nas nie zaczepiał
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Na wyjazd to tylko do swojego sektora i doping na pełnej ku*** wchodzimy to jest to wyszumieć się na wyjedźcie odstresować się od dnia codziennego :)
No właśnie o to chodzi
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2023 Zuzelend.com