Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Kto odbierze złoto w Toruniu? Zapowiedź finałowej rundy SEC
 28.07.2020 19:34
Już w najbliższą środę ostatni z pięciu turniejów o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Żużlowcy wracają na toruńską MotoArenę, aby ostatecznie w sportowej rywalizacji rozdzielić między sobą gwarantujące medale a także premiowane awansem do przyszłorocznej rundy miejsca.

Wszystko wskazuje na to, że o złoto walczyć będą Leon Madsen i Robert Lambert. Między liderującym Brytyjczykiem a zajmującym drugie miejsce Duńczykiem są zaledwie dwa oczka przewagi. Taka minimalna przewaga zwiastuje nam wielkie emocje, zważywszy że obaj żużlowcy są w wielkim gazie. Tuż za nimi będzie trwać kolejna walka o brąz miedzy Grigorijem Łagutą a Mikkelem Michelsenem. Duńczyk nie ma szans na obronę tytułu. W każdych kolejnych zawodach łapał zniżkę formy i wydaje się, że brąz jest takim minimum aby tego cyklu nie spisać na straty. Tylko co na to Rosjanin, który  w przeciwieństwie do rywala, a kolegi z Motoru Lublin rozpędzał się z każdym kolejnym występem?

 

W czołowej piątce, gwarantującej udział w przyszłorocznej imprezie jest Bartosz Smektała. Polak ma tyle samo punktów co Nicki Pedersen ale znajduje się wyżej w klasyfikacji generalnej. Duńczykowi plany pokrzyżował występ w Gnieźnie, z którego startu po upadku się wycofał. Smektała ma 3 oczka przewagi nad Timo Lahti i 7 nad Davidem Bellego. Wspomniana trójka ma największe szanse aby odbić 5. miejsce Polakowi w „generalce”.

 

Reszta naszych Orłów pojedzie o honor. Kacper Woryna przez cały turniej się męczył zbierając punkty, które na ten moment pozwalają zająć rybniczaninowi 10. lokatę. U Krzysztofa Kasprzaka z kolei widać było w ostatniej rundzie, że coś drgnęło ale przyszła liga i w trzech startach uzbierał 3 oczka. W Toruniu którego Kasprzaka zobaczymy? Tego z rundy gnieźnieńskiej czy z ligi?

 

Jednorazowa dzika karta tym razem została przyznana Pawłowi Przedpełskiemu. Dla torunianina będzie to powrót na macierzysty tor i przy okazji do cyklu SEC. Obecnie zawodnika Włókniarza Częstochowa stać na pewno na dobry wynik, tym bardziej że zna tutejsze kąty. Z niecierpliwością oczekujemy pierwszego biegu o 19:00, który rozpocznie show w Toruniu.

 

 

 

TAURON zaprasza na SEC. Oglądaj tylko w Eurosport

Michał Lewandowski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com