Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi
 08.04.2021 23:12
Już w piątek odbędą się dwa spotkania w ramach 2. kolejki PGE Ekstraligi 2021. Dla drużyn z Grudziądza i Wrocławia będą to pierwsze mecze w tym sezonie. Podopieczni Janusza Ślączki wybiorą się do Zielonej Góry, gdzie podejmie ich miejscowy Falubaz. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 18. Z kolei o godz. 20:30 wrocławianie podejmą na Stadionie Olimpijskim ekipę beniaminka — eWinner Apator Toruń. Zapraszamy Państwa na zapowiedź tych spotkań.

 

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz

 

Dla ekipy z Grudziądza będzie to pierwszy mecz w tym sezonie. U Przemysława Pawlickiego i Mateusza Bartkowiaka zdiagnozowano zakażenie koronawirusem, przez co inauguracyjne spotkanie z Betard Spartą Wrocław zostało przełożone na późniejszy termin. Zielonogórzanie zebrali już natomiast pierwsze ligowe szlify. Podopieczni Piotra Żyto przegrali w niedziele na toruńskiej Motoarenie różnicą 12 punktów, jednak zostawili po sobie dobre wrażenie.

 

Skuteczną jazdę prezentował Patryk Dudek, który w pierwszych czterech startach był niepokonany. Końcówka zawodów nie była już tak udana, jednak senior Falubazu uzbierał w całym meczu 13 punktów. Kibiców cieszyć mogła postawa nowego nabytku drużyny – Maxa Fricke. Australijczyk jeździł bardzo dojrzale, co przełożyło się na indywidualny wynik (13+1). Zdecydowanie zabrakło punktów Zagara i Protasiewicza. Słoweniec wybitnie nie popisał się w 13. biegu, kiedy to popełnił błąd i spowodował upadek swój i Maxa Fricke. Para Falubazu jechała wówczas na podwójnym prowadzeniu i gdyby tak zakończył się ten bieg, to strata do Apatora zmalałaby do dwóch „oczek”. Fabian Ragus rozpoczął swoje ligowe ściganie od zwycięstwa w biegu młodzieżowym, jednak później zielonogórscy juniorzy nie zdobywali już żadnych punktów.

 

Nie wiadomo czego spodziewać się po grudziądzanach. Sparing z Eltrox Włókniarzem Częstochowa nie wypadł w ich wykonaniu zbyt okazale. Odpowiedzialność za wynik spadnie przede wszystkim na liderów drużyny – Nickiego Pedersena i Kennetha Bjerre. Ciężko stwierdzić, w jakiej formie po przechorowaniu będzie Przemysław Pawlicki. Dyspozycja nowego w ekipie – Krzysztofa Kasprzaka również jest wielką niewiadomą. Ciekawe jak na swoim byłym torze zaprezentuje się Norbert Krakowiak, który wystartuje na pozycji U24.

 

Trener Janusz Ślączka, który zastąpił na tym stanowisku Roberta Kempińskiego, wybrał, zdaje się optymalne zestawienie. Szkoleniowiec gospodarzy zdecydował się poprzestawiać pary oraz dokonał jednej zmiany. Na pozycji U24 zobaczymy Damiana Pawliczaka, który zastąpi Jana Kvecha. Czech w poprzednim meczu zdobył 1 punkt w dwóch startach. Pojawi się on jednak na pozycji rezerwowego.

 

 

Awizowane składy:

 

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra

9. Matej Zagar

10. Max Fricke

11. Piotr Protasiewicz

12. Damian Pawliczak

13. Patryk Dudek

14. Jakub Osyczka

15. Fabian Ragus

16.

 

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz

1. Krzysztof Kasprzak

2. Norbert Krakowiak

3. Kenneth Bjerre

4. Przemysław Pawlicki

5. Nicki Pedersen

6. Denis Zieliński

7. Mateusz Bartkowiak

8.

 

 

Początek meczu: 9 kwietnia (piątek), godzina 18:00

Sędzia zawodów: Paweł Słupski

Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

 

 

Betard Sparta Wrocław – eWinner Apator Toruń

 

Transfer Artema Laguty do Betard Sparty był zdecydowanie największym hitem okienka transferowego. Wrocławianie od lat walczą o najwyższe laury, jednak złoty medal wciąż pozostaje w sferze ich marzeń. W tym roku może się to zmienić, apetyty na mistrzostwo są ogromne. Jedyną rysą na szkle jest nieobecność Maksyma Drabika, który odbywa roczne zawieszenie, spowodowane złamaniem przepisów antydopingowych.

 

Po rocznej banicji torunianie powrócili do PGE Ekstraligi w dobrym stylu. W inauguracyjnym spotkaniu pokonali Falubaz Zielona Góra w stosunku 51:39 i zainkasowali pierwsze punkty w tym sezonie. Udany powrót do drużyny zaliczył Paweł Przedpełski (11+1), który w minionym roku ścigał się dla Włókniarza Częstochowa. Co bardzo cieszy toruńskich kibiców, równą dyspozycję zaprezentowali pozostali seniorzy. Z bardzo dobrej strony pokazał się debiutujący w ekstralidze Krzysztof Lewandowski, który zdobył 4 punkty z bonusem. Szybkości brakowało występującemu na pozycji rezerwowego – Robertowi Lambertowi, ale i on dorzucił ważne punkty do dorobku drużyny. Trener Tomasz Bajerski może być zadowolony z formy swojego zespołu, ale czy to wystarczy na faworyzowaną Spartę?

 

Podopieczni Dariusza Śledzia odjechali do tej pory tylko jeden sparing w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie zaprezentowali się wybornie. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak zestawienie Macieja Janowskiego z Artemem Lagutą. Drugą parę utworzą natomiast Daniel Bewley i Gleb Chugunov. Na pierwszy rzut oka widać sporą dysproporcję w sile tych duetów, ale takie zagranie powinno dodać młodym zawodnikom pewności siebie. A jak wiadomo, ich punkty będą miały olbrzymie znaczenie w kontekście końcowego sukcesu Betard Sparty Wrocław.

 

 

Awizowane składy:

 

Betard Sparta Wrocław

9. Maciej Janowski

10. Artem Laguta

11. Daniel Bewley

12. Gleb Chugunov

13. Tai Woffinden

14. Michał Curzytek

15. Przemysław Liszka

 

eWinner Apator Toruń

1. Paweł Przedpełski

2. Adrian Miedziński

3. Petr Chlupac

4. Jack Holder

5. Chris Holder

6. Karol Żupiński

7. Krzysztof Lewandowski

8.

 

 

Początek meczu: 9 kwietnia (piątek), godzina 20:30

Sędzia zawodów: Michał Sasień

Komisarz toru: Maciej Głód

 


 

Kamil Tyras (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (112)
9 miesięcy temu
Żyto nie puszcza Pawliczaka w nominowanych. Żenada.
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
moje serce w rozterce
z jednej strony trzech ex-stalowcow w barwach Grudziadza,z drugiej Falubaz czyli sasiedzi zza miedzy
no, ale mam nadzieje, ze Falubaz wygra wysoko a jasnym punktem bedzie Bartkowiak
Hej Kaziu
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Falubaz czy GKM?
GKM do tej pory wygral na wyjezdzie tylko raz
co prawda zmienila sie ekipa , ale mysle, ze tradycji stanie sie zadosc
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
moje serce w rozterce
z jednej strony trzech ex-stalowcow w barwach Grudziadza,z drugiej Falubaz czyli sasiedzi zza miedzy
no, ale mam nadzieje, ze Falubaz wygra wysoko a jasnym punktem bedzie Bartkowiak
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
Witam
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Falubaz czy GKM?
Falubaz
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
Zarąbista pogoda dzisiaj 11 stopni
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Falubaz czy GKM?
Myszy są u siebie.
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Może tak być, ale pozniej Wrocław Nam to zrekompensuje :)
O ile nie będzie jakiegoś cyrku. Zawsze to biorę pod uwagę.
  Lubię
  Nie lubię
9 miesięcy temu
Siema
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com