Wielka Brytania vs Polska - 36:35 (wyniki)
 20.10.2021 22:32
Reprezentacja Wielkiej Brytanii pokonała na torze The Peugeot Ashfield Stadium w Glasgow Reprezentację Polski 36:35. Mecz został przerwany kiedy to w biegu 13 na tor upadła cała czwórka zawodników. Na domiar złego podczas przerwy na opatrywanie przez medyków poszkodowanych żużlowców rozpadał się deszcz.

Komplet kibiców co jest niespotykane na torach angielskich dopingowało dzisiaj w Glasgow reprezentacje Wielkiej Brytanii i Polski.

W pierwszych biegach Anglicy byli wyraźnie lepsi od polskich zawodników, dla których geometria toru The Peugeot Ashfield Stadium stanowiła duży problem, nie mówiąc już o walce z rywalami.

Polacy już w drugiej serii startów zaczęli dochodzić do głosu. Wygrana Janowskiego w biegu 4 oraz 0:5 w biegu kolejnym doprowadziła do tego, że Reprezentacja Polski przegrywała tylko trzema punktami. Następne biegi pokazały, że Polscy zawodnicy są w stanie jechać w kontakcie z Brytyjczykami.

W 10 gonitwie para Zmarzlik-Musielak przywozi podwójną wygraną i na tablicy wyników Wielka Brytania prowadzi tylko jednym punktem. Kolejne dwa wyścigi na remis i do końca meczu zostają trzy biegi nominowane.

W biegu 13 na przeciwległej prostej dochodzi do karambolu po, którym na tor pada cała stawka zawodników. Przerwa na opatrywanie poszkodowanych jest długa, a na domiar złego nad The Peugeot Ashfield Stadium rozpadał się deszcz. Po konsultacjach oba sztaby dochodzą do wniosku, że test mecz pomiędzy Wielka Brytanią a Polską zostaje zakończony i tym samym GB Team wygrywa 36:35.