Dzisiaj o 14:00
Unia Tarnów ze złotym medalem MPPK!
 30.08.2013 20:17
Zawodnicy Unii Tarnów z dorobkiem 25 punktów zwyciężyli w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych. Drugie miejsce zajęli zawodnicy gospodarzy ? Stali Gorzów. Z brązem Gorzów opuszczają żużlowcy Betard Sparty Wrocław.

Niemal komplet punktów zdobył Janusz Kołodziej, autor 17 punktów, wywalczyć złoto pomógł mu Maciej Janowski, który zdobył 8 „oczek” i cztery bonusy.

Gorzowianie w dniu dzisiejszym pokazali piękną jazdę parą, ale nie wystarczyło to do zdobycia złota. Z dorobkiem 24 punktów zdobyli drugie miejsce. Krzysztof Kasprzak zdobył 14 punktów i jeden bonus, natomiast młodzieżowiec drużyny z Gorzowa – Bartosz Zmarzlik na swoim koncie zainkasował 10 punktów i bonus.

Najniższy stopień podium w piątkowy wieczór należał do zawodników Betard Sparty Wrocław. Zbigniew Suchecki zdobył 12  punktów, a aktualny Mistrz Polski na żużlu – Tomasz Jędrzejak wywalczył 10 „oczek” i 3 bonusy.

2. Suchecki, Jędrzejak, Okoniewski, Lampart

Ze startu najlepiej para z Wrocławia. Wrocławianie nie oddali prowadzenia do mety. Lampart nie liczył się w stawce.

3. Zmarzlik, Kasprzak, Kościuch, Chrzanowski

Kasprzak i Zmarzlik pokazali piękną jazdę parą. W stawce nie liczył się Tomasz Chrzanowski.

4. Kołodziej, Mroczka, Miśkowiak, Janowski

Zawodnicy z Gdańska na pierwszym łuku wyprzedzili Janowskiego. "Magic" do końca próbował wyprzedzić Miśkowiaka. Kosmetyka toru.

5. Pytel, Okoniewski, Jamróg, Lampart(t)

Taśma Dawida Lamparta. Zawodnik wykluczony z powtórki. W powtórce piątej gonitwy dobry start łodzian. Jamróg walczył z Okoniewskim o 2 punkty.

6. Kasprzak, Suchecki, Jędrzejak, Zmarzlik

Bardzo dobry start wrocławian, na trasie Kasprzak i Zmarzlik jednym atakiem wyprzedzają Jędrzejaka. "Kasper" wyprzedza Sucheckiego.

7. Kościuch, Chrzanowski, Mroczka, Miśkowiak(d)

Bardzo dobry start zespołu z Grudziądza. Miśkowiak na trzecim okrążeniu notuje defekt.

8. Kołodziej, Janowski, Okoniewski, Lampart

Fenomenalny start Janusza Kołodzieja, dołącza do niego Janowski. Lampart znów nie liczył się w stawce biegu. Przerwa na równanie toru.

9. Jędrzejak, Jamróg, Suchecki, Pytel

Jamróg na trasie wyprzedził Zbigniewa Sucheckiego. Aktualny Mistrz Polski do samej mety wyścigu odpierał ataki Jamróga.

10. Kasprzak, Zmarzlik, Pieszczek, Miśkowiak

Krystian Piszczek w miejsce Artura Mroczki. Na 5:1 ze startu wyszli gorzowianie i nie oddali prowadzenia do mety. Po raz kolejny piękna jazda parą zawodników Stali Gorzów

11. Kościuch, Kołodziej, Janowski, Chrzanowski

Równy start całej czwórki. Kołodziej do mety walczył o zwycięstwo.

12. Kasprzak, Jamróg, Zmarzlik, Pytel

Kasprzak z czwartej pozycji awansował na pierwszą. Kosmetyka toru.

13. Lampart, Chrzanowski, Okoniewski, Kościuch(u)

Lampart odradza się na gorzowskim torze. Kościuch wyprzedził Okoniewskiego, ale upadł na tor.

14. Suchecki, Jędrzejak, Mroczka, Pieszczek

Krystian Pieszczek za Roberta Miśkowiaka. Mroczka najlepiej ze startu, ale po szerokiej wyprzedza go dwójka wrocławian.

15. Kołodziej, Kasprzak, Janowski, Zmarzlik

Tarnowianie wyszli ze startu na 5:1. Kasprzak na 4 okrążeniu wyprzedza Janowskiego. Kosmetyka toru.

16. Chrzanowski, Pytel, Kościuch

Jamróg nie zdążył na start i został wykluczony. Daniel Pytel na pierwszym okrążeniu wyprzedził Kościucha. Defekt zawodnika z Grudziądza na ostatnich metrach, Kościuch najpierw zaczyna biec do mety, ale po chwili rezygnuje.

17. Lampart, Okoniewski, Pieszczek, Miśkowiak(d)

Krysian Pieszczek za Artura Mroczkę. Pewne zwycięstwo rzeszowian. Defekt Miśkowiaka na ostatnich metrach.

18. Kołodziej, Janowski, Jędrzejak, Suchecki

Suchecki został na starcie i nie liczył się w stawce. Janowski na czwartym okrążeniu wyprzedza Jędrzejaka.

19. Jamróg, Pytel, Miśkowiak, Mroczka(u)

Zawodnicy z Gdańska wyszli na 5:1, ale na dystansie wyprzedziła ich para z Łodzi. Mroczka na ostatnim okrążeniu upada na tor. Zawodnik nie wstaje z toru. Żużlowiec z Gdańska wstał z toru o własnych siłach.

20. Zmarzlik, Okoniewski, Kasprzak, Lampart

Zmarzlik z czwartej pozycji przedarł się na prowadzenie. Lampart daleko z tyłu. Unia Tarnów ze złotem!

21. Suchecki, Jędrzejak, Chrzanowski, Kościuch

Wrocławianie nie dają szans grudziądzanom. Zawodnicy Betard Sparty zdobywają brąz!

Dawid Duczmal (za: inf. własna)