Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Echa rybnickiej konferencji
 25.11.2014 22:21
W poniedziałek w Rybniku przedstawiono trzech nowych zawodników ŻKS ROW-u. Do rybnickiej drużyny dołączyli Troy Batchelor, Sebastian Ułamek i Damian Baliński.

Nową gwiazdą rybnickiej drużyny ma być Troy Batchelor. Jak mówi prezes ŻKS ROW-u - Krzysztof Mrozek - Australijczyk zakontraktowany został z zadaniem pociągnięcia "Rekinów" do zwycięstw. - Kiedy analizowaliśmy mecze w których nam nie szło, okazywało się, że za każdym razem brakowało nam lidera drużyny. Jak jechał zawodnik A, to nie jechał zawodnik B. Przed sezonem 2015 rozpoczęliśmy rozmowę z zawodnikiem, który ma być absolutnym liderem tej drużyny. Zaprosiłem do rozmów, przekonywałem Troy'a, bo to zawodnik, który potrafi jechać na każdym torze. Nie marudzi, nie narzeka. Jeśli uda nam się przeprowadzić remont toru, to znów będzie on bardzo ciężki. Troy'a obserwuję od lat. Jak jedzie, to ma łokcie nisko, nigdy nie klapnie gazem, zawsze wejdzie w miejsce, w które inni zawodnicy nie wejdą. Jako człowiek jest bardzo sympatyczny. Chciałbym, żeby pod dowództwem Troy'a ta drużyna w przyszłym roku jechała w finale i awansowała. To najwyższy czas. W pierwszej lidze można jeździć sezon, dwa sezony i koniec. Miejsce Rybnika jest w ekstralidze. Po to jest Troy – zachwala "Batcha" Krzysztof Mrozek.

Krzysztof Mrozek dodał również, że były zawodnik Betard Sparty Wrocław zadeklarował, że weźmie udział w czterech spotkaniach sparingowych. Ponadto w Rybniku zostają Vaclav Milik, Ilja Czałow i Dakota North. Niewykluczony jest również dalszy angaż Rafała Szombierskiego. - Czekamy na odpowiedź. Jeśli się nie dogadamy, to dwaj inni zawodnicy czekają na rozwój sytuacji – wyjaśnia Mrozek.

Na konferencji obecny był również prezydent Rybnika, który powiedział, że cieszy go działanie klubu oraz zapewnił, że ŻKS ROW Rybnik może liczyć na pomoc miasta. - Bardzo cieszymy się, że przygotowania do sezonu żużlowego idą pełną parą. Ważne jest, żeby skompletować drużynę, która będzie miała realne szanse powalczyć o awans do ekstraklasy. Jak najszybciej rozpoczniemy lifting toru żużlowego, żeby wejść w początek sezonu żużlowego. Ja nie składam pustych obietnic, ja działam. Udowodniłem to już w ostatnich latach kiedy razem z prezem Krzysztofem Mrozkiem raz jeszcze postanowiliśmy spróbować postawić na nogi żużel w Rybniku. Współpraca z nim to sama przyjemność i wierzę, że uda nam się osiągnąć zamierzone cele. Mamy dziś taką sytuację, że rybnicki klub działa bardzo dobrze i jesteśmy naprawdę blisko tego, żeby nawiązać do wspaniałych tradycji. I miasto zamierza wciąż wspierać ten projekt. Gwarantuję, że pieniędzy będzie tyle, ile potrzeba - mówił na wieczornym spotkaniu z kibicami Adam Fudali.

Zadowolenia z przenosin do Rybnika nie ukrywał również Sebastian Ułamek, który podkreślał, że ŻKS ROW to stabilny i dobrze zorganizowany klub. Dodatkowo wychowanek Włókniarza Częstochowa przyznał, że już rok temu był bliski podpisania kontraktu z rybnickim klubem. - Rozmawialiśmy już w ubiegłym sezonie i niewiele zabrakło do porozumienia. Dziś jestem w Rybniku bo to stabilny i dobrze zorganizowany klub. Wsparcie pana prezydenta Fudalego też jest bardzo ważne bo sprawia, że klub ma naprawdę doskonałą opinię w środowisku żużlowym. Cieszę się, że będę mógł dołożyć swoją cegiełkę do kolejnego etapu odbudowy żużla w Waszym mieście - mówił Ułamek.

Wojciech Sosna (za: zksrow.rybnik.com)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com