Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
PGE Stal Rzeszów - Betard Sparta Wrocław (zapowiedź)
 25.04.2015 0:08
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się trzecia kolejka PGE Ekstraligi. W Rzeszowie, miejscowa PGE Stal podejmie drużynę Betardu Sparty Wrocław.

Gospodarze niedzielnego spotkania zaczęli sezon od dziesięciopunktowej porażki w Zielonej Górze. Greg Hancock i spółka nie mieli zbytnio szans z dobrze dysponowanymi w tamtym meczu gospodarzami. Wśród gości najlepszy był Peter Kildemand i wspomniany wcześniej - popularny "Herbie". Ten pierwszy zdobył 11 punktów, zaś Amerykanin ukończył zawody z dziecięcioma "oczkami". Gospodarze do meczu z wrocławianami są bojowo nastawieni. Za wszelką cenę chcą wygrać, aby już na początku sezonu nie odstawać od reszty drużyn w PGE Ekstralidze. Już po pierwszym meczu można zauważyć, że rzeszowianie mają dwie "dziury" w składzie. Mowa tu o Mirosławie Jabłońskim i Dawidzie Lampardzie, którzy nic ciekawego nie pokazali w Zielonej Górze. Ci dwaj mogą być dla popularnych "Żurawi" kluczem do zwycięstwa albo gwoździem do trumny w najbliższym meczu.

 

Betard Sparta Wrocław początek sezonu miała bardzo udany. Wrocławianie na inaugurację ligi pojechali do Torunia, gdzie zremisowali 45:45 z tamtejszym Klubem Sportowym. W tamtym meczu swoją dobrą dyspozycję potwierdził Michael Jepsen Jensen i Tai Woffinden. Pozytywnie zaskoczył Vaclav Milik, który w tym sezonie debiutuje w PGE Ekstralidze. Dla wrocławian niestety negatywnie zaskoczył Maciej Janowski, który był cieniem samego siebie. Swoją cegiełkę do remisu w Toruniu dorzucili dwaj juniorzy - Maksym Drabik i Adrian Gała. Przypomnijmy, że syn Sławomira Drabika startował w Toruniu po raz pierwszy i zarazem debiutował w PGE Ekstralidze.

 

Po dwóch stronach barykady będą znakomici żużlowcy, którzy są uważani za ścisłą, światową czołówkę. Nie zapominajmy także o juniorach. W drużynie gospodarzy Artur Czaja i Krystian Rempała, a po stronie gości Maksym Drabik i Adrian Gała. Ta czwórka może sporo namieszać w niedzielnym meczu. Kluczem do zwycięstwa dla obu ekip na pewno będzie dyspozycja drugiej linii. W Rzeszowie wspomniani wcześniej popularny "Jabol" i Dawid Lampard, a w drużynie gości Vaclaw "Waszek" Milik i Tomasz Jędrzejak.

 

Pojedynek popularnych "Żurawi" z wrocławianami może być bardzo ciekawy. Stają na przeciwko siebie dwie solidne ekipy ze znakomitymi zawodnikami. Czy goście potwierdzą, że ich celem jest awans do fazy play-off, czy może rzeszowianie wespną się na wyżyny swoich możliwości i zatrzymają wrocławską Spartę? Odpowiedź poznamy już w najbliższą niedzielę!

 

 

Awizowane składy:
 
Betard Sparta Wrocław :
1. Tai Woffinden
2. Vaclav Milik
3. Tomasz Jędrzejak
4. Michael Jepsen Jensen
5. Maciej Janowski
6. Maksym Drabik
 
PGE Stal Rzeszów :
9. Peter Ljung
10. Mirosław Jabłoński
11. Dawid Lampart
12. Greg Hancock
13. Peter Kildemand
14. Artur Czaja
 
Początek spotkania: 17:00 (live nSport+)
Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Józef Piekarski
Przemyslaw Ciucka (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com