Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Mecz faworytów do mistrzostwa? - zapowiedź spotkania Piraterna Motala - Elit Vetlanda
 11.05.2015 23:44
Obie drużyny w ostatnim czasie zasmakowały mistrzowskich tytułów. W 2013 Piraterna, zaś przed rokiem ekipa Bosse Virebranda była lepsza. Warto odnotować, iż obydwie ekipy zdobyły tytuł "World Speedway League".

Wtorkowe spotkanie zapowiada się niezywkle ekscytująco i nie tylko ze względu na to, że te dwie drużyny w ostatnich latach wiodły prym. Wystarczy spojrzeć na składy jakimi dysponują Piraterna i Vetlanda.

 

Na pierwszy rzut oka można sobie wyobrazić już pojedynki pomiędzy Gregiem Hancockiem, a Taiem Woffindenem, Chrisem Holderem, a Jarosławem Hampelem czy pomiędzy Piotrem Pawlickim, a Bartoszem Zmarzlikiem. Na samą myśl ciarki idą po plecach i każdy fan czarnego sportu powinien takie widowisko objerzeć na antenie Eurosportu 2.

 

Z pewnością widowiskowo ten mecz nie będzie odbiegał od standardów ligi polskiej, gdyż wspomniana przeze mnie już parę razy obsada wyścigów i drużyn zapowiada się elektryzująco.

 

Za gospodarzami z Motali przemawia atut własnego toru, lecz za gośćmi z Vetlandy bardziej wyrównany skład. Która z drużyn okaże się zwycięska? Możemy ujrzymy wynik remisowy?

 

Dużo będzie zależeć od formacji zawodniczej z numerami 6,7 i 14,15, oraz od drugiej linii w obu zespołach. Liderzy Piraterny i Elit Vetlandy nie mogą zawieźć jeśli interesuje ich zwycięstwo w tym spotkaniu.

 

Na inaugurację Elit Vetlanda rozbił na własnym torze Smedernę Eskilstuna 56:34, zaś dla gospodarzy będzie to pierwszy mecz w sezonie, gdyż w 1 kolejce pauzowali, ze względu na nieparzystą ilość drużyn w Elitserien.

 

Składy:

Piraterna Motala:
1. Greg Hancock
2. Jonas Davidsson
3. Chris Holder
4. Bjarne Pedersen
5. Piotr Pawlicki
6. Victor Palovaara
7. Fredrik Engman

 

VMS Elit Vetlanda:
1. Tai Woffinden
2. Jacob Thorssell
3. Jarosław Hampel
4. Thomas Hjelm Jonasson
5. Bartosz Zmarzlik
6. Magnus Karlsson
7. Nicolai Klindt

 

Początek spotkania: 19:00

Maciej Markowski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com