Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Siódemka 6. kolejki Nice PLŻ
 02.06.2015 12:03
W niedzielę rozegrano 6. kolejkę Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Jak zawsze wybraliśmy siódemkę kolejki według portalu ZUZELEND.com.

W naszym zestawieniu co kolejkę znajdować się będzie 5 najlepszych, naszym zdaniem zawodników danej kolejki, oraz 2 najlepszych, naszym zdaniem, juniorów. W danej siódemce kolejki wśród seniorów nie będzie obowiązywała zasada, iż musi znaleźć się w niej minimum 2. Polaków jak to ma miejsce podczas spotkań, tutaj może to być nawet 5 obcokrajowców. Wśród juniorów oczywiście notowani będą tylko Polacy. Ponadto w każdej kolejce wybierzemy zawodnika, który naszym zdaniem najbardziej zaskoczył i zawiódł. Jednak będzie to zawodnik spoza naszego zestawienia najlepszych żużlowców kolejki.

1. Antonio Lindbaeck (2. raz w siódemce) (Lokomotiv Daugavpils) - (3,3,3,3,2*) 14+1
W niedzielnym spotkaniu przeciwko Łączyńscy Carbon Startowi Gniezno Szwed potwierdził swoją dobrą formę i wywalczył "płatny" komplet punktów będąc liderem Łotewskiej drużyny, która nie miała najmniejszych problemów z wygraną nad "Orłami".

2. Maksim Bogdanow (2) (Lokomotiv Daugavpils) - (3,2*,3,3,3) 14+1
Łotysz podobnie jak Lindbaeck w meczu z drużyną z Gniezna wywalczył 14 punktów i bonus. Bogdanow nie miał większych problemów z pokonywaniem rywali z Gniezna, zresztą jak cała drużyna Lokomotivu.

3. Rune Holta (3) (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów) - (3,2,2*,3,3) 13+1
Kolejny bardzo dobry występ "Ryśka" w tym sezonie w barwach ostrowskiego klubu. W niedzielnym spotkaniu przeciwko Orłowi Łódź Holta był bliski wywalczenia kompletu punktów. Jedynym zawodnikiem Orła, który był w stanie dojechać do mety przed Norwegiem z Polskim paszportem był Witalij Biełousow. 

4. Marcin Jędrzejewski (1) (Polonia Bydgoszcz) - (2,2*,3,w,3) 10+1
Jędrzejewski po słabym początku sezonu wrócił do składu Polonii Bydgoszcz w miejsce Patricka Hougaarda. Jak się okazało wystawienie w meczu przeciwko Speedway Wandzie Instal Kraków było strzałem w dziesiątkę. Jedynym zawodnikiem z Krakowa, który pokonał Jędrzejewskiego był Andriy Karpow. Dorobek wychowanka bydgoskiego klubu mógłby być większy, jednak w 11. wyścigu został wykluczony za spowodowanie upadku Rafała Trojanowskiego.

5. Davey Watt (2) (Speedway Wanda Instal Kraków) - (1,0,3,3,3) 10
Australijczyk mimo fatalnego początku meczu z Polonią Bydgoszcz został bohaterem krakowskiej drużyny. Watt w swoich pierwszych dwóch startach wywalczył zaledwie 1 punkt, a obydwa biegi z jego udziałem bydgoszczanie wygrywali podwójnie. Przełamanie przyszło wraz z trzecim startem Watt'a, który wraz z Pawłem Miesiącem pokonał podwójnie szybkiego Szymona Woźniaka. W kolejnej fazie zawodów Australiczyk był niepokonany i wygrywając ostatni wyścig dnia zapewnił Wandzie wygraną w całym spotkaniu.

6. Mateusz Borowicz (2) (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów) - (3,2*,3) 8+1
Wychowanek częstochowskiego Włókniarza coraz lepiej radzi sobie w tym sezonie w barwach ostrowskiej drużyny. W meczu przeciwko Orłowi Łódź wywalczył w trzech startach "płatny" komplet punktów.

7. Daniel Kaczmarek (2) (Speedway Wanda Instal Kraków) - (1,2*,0,2,2) 7+1
18-letni wychowanek leszczyńskich "Byków" w tym sezonie został wypożyczony do krakowskiej drużyny. W meczu przeciwko bydgoszczanom Kaczmarek wywalczył 7 punktów i bonus i przyczynił się do wygranej Wandy. Warto dodać, że dobra postawa leszczynianina była niezwykle ważna, gdyż w ostatnich biegach meczu musiał zastąpić kontuzjowanego Rafała Trojanowskiego.

Największe zaskoczenie - Witalij Biełousow (Orzeł Łódź) - (2,3,2,0,0) 7
23-latek był liderem łódzkiej drużyny w Ostrowie i na tle swoich kolegów z drużyny wypadł naprawdę nieźle. Biełousow zanotował bardzo dobry początek spotkania i w swoich pierwszych trzech startach wywalczył 7 punktów. Niestety druga część zawodów była dla młodego zawodnika nieduana i nie wywalczył on już więcej punktów.

Największe rozczarowanie - Maciej Kuciapa (Speedway Wanda Instal Kraków) - (0,1*,1*) 2+2
Kuciapa miał być w tym sezonie jednym z liderów krakowskiej drużyny. Rzeczywistość okazał się jednak zupełnie inna i wychowanek rzeszowskiego klubu kompletnie nie może odnaleźć się w tym sezonie i w swoim czwartym występie w tym roku pojechał bardzo słabo.


Antonio Lindbaeck jest w tym sezonie w dobrej formie.

Wojciech Sosna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com