Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Siódemka 8. kolejki PLŻ 2
 29.07.2015 11:11
W niedzielę w Pile i Gdańsku rozegrano spotkania 8. kolejki Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Jak zawsze przedstawiamy siódemkę najlepszych zawodników tej rundy.

W naszym zestawieniu co kolejkę znajdować się będzie 5 najlepszych, naszym zdaniem zawodników danej kolejki, oraz 2 najlepszych, naszym zdaniem, juniorów. W danej siódemce kolejki wśród seniorów nie będzie obowiązywała zasada, iż musi znaleźć się w niej minimum 2. Polaków jak to ma miejsce podczas spotkań, tutaj może to być nawet 5 obcokrajowców. Wśród juniorów oczywiście notowani będą tylko Polacy. Ponadto w każdej kolejce wybierzemy zawodnika, który naszym zdaniem najbardziej zaskoczył i zawiódł. Jednak będzie to zawodnik spoza naszego zestawienia najlepszych żużlowców kolejki.

1. Kamil Brzozowski (2. raz w siódemce) (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - (3,3,3,3,3) 15
Brzozowski w minioną niedzielę zaliczył najlepszy występ w tym sezonie. W spotkaniu z KSM-em Krosno wywalczył komplet punktów, będąc najlepszym zawodnikiem swojej drużyny i całego spotkania.

2. Magnus Zetterstroem (5) (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - (2*,3,2,3,2*) 12+2
44-letni Szwed po raz kolejny w tym sezonie pokazał swoją moc. W niedzielę wywalczył 12 "oczek" z dwoma bonusami i obok wspomnianego Kamila Brzozowskiego był najlepszym zawodnikiem gdańskiego klubu. Jedynym zawodnikiem, który pokonał Zetterstroema był Marcin Rempała. "Zorro" jest obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem Polskiej 2. Ligi Żużlowej.

3. Rasmus Jensen (1) (Polonia Piła) - (2*,3,3,2,2*) 12+2
Młody Duńczyk w ostatnim czasie jest w bardzo dobrej formie, co potwierdził w niedzielę. Jensen przeciwko Motorowi Lublin wywalczył 12 punktów i 2 bonusy, będąc najlepszym zawodnikiem Polonii Piła. Jedynym żużlowcem z Lublina, który dojechał do mety przed Jensenem był Timo Lahti.

4. Piotr Świst (3) (Polonia Piła) - (3,0,2*,3,3) 11+1
Niedzielny występ Śwista był niemalże kompletny, gdyby nie wpadka w piątym wyścigu, kiedy dojechał do mety na ostatnim miejscu. 47-letni zawodnik przeciwko lubelskej drużynie wywalczył 11 punktów i bonus.

5. Eduard Krcmar (2) (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - (2*,1,2*,3,2*) 10+3
Krcmar po dwóch słabszych występach w niedzielnym spotkaniu z "Wilkami" odnalazł się. Czech wywalczył dla gdańskiej drużyny 10 punktów i 3 bonusy. Na dodatek Krcmar otarł się o "płatny" komplet punktów, który "zabrał" mu Tobias Busch. Niemiec pokonał Czecha w piątej gonitwie.

6. Dominik Kossakowski (3) (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - (3,3,1*,3) 10+1
18-letni wychowanek Wybrzeża Gdańsk w tym sezonie radzi sobie naprawdę dobrze. W niedzielę zaliczył najlepszy występ w tym roku. Kossakowski wywalczył 10 "oczek" i bonus. Jedynym zawodnikiem, który pokonał Kossakowskiego był Marcin Rempała.

7. Rafał Karczmarz (3) (Polonia Piła) - (3,2*,2,1) 8+1
Wychowanek gorzowskiej Stali, który na zasadzie "gościa" startuje w Polonii Piła jeździ w tym sezonie naprawdę dobrze. 16-letni zawodnik w niedzielę wywalczył 8 punktów z bonusem i był silnym punktem pilskiej drużyny.

Największe zaskoczenie - Dawid Stachyra (KSM Krosno) - (1,1*,3,1*,1) 7+2
Choć zdobycz punktowa Dawida Stachyry nie powala na kolana, to mimo wszystko był najlepszym zawodnikiem "Wilków" podczas spotkania w Gdańsku. Na dodatek Stachyra w ostatnim czasie miał przeróżne kontuzje, a niedzielny występ był jego najlepszym w tym sezonie.

Największe rozczarowanie - postawa zespołów przyjezdnych
Choć Wybrzeże Gdańsk i Polonia Piła to najlepsze drużyny tegorocznych rozgrywek PLŻ 2 to jednak kibice mogli spodziewiać się lepszej postawy na wyjazdach drużyn z Krosna i Lublina, które nie były w stanie nawiązać walki ze swoimi rywalami.


Kamil Brzozowski wywalczył w niedzielę komplet punktów

Wojciech Sosna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com