Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Siódemka 7. kolejki Nice PLŻ
 07.08.2015 10:12
W niedzielę w Gnieźnie rozegrano zaległy pojedynek Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W związku z tym możemy już przedstawić siódemkę najlepszych zawodników tej kolejki.

W naszym zestawieniu co kolejkę znajdować się będzie 5 najlepszych, naszym zdaniem zawodników danej kolejki, oraz 2 najlepszych, naszym zdaniem, juniorów. W danej siódemce kolejki wśród seniorów nie będzie obowiązywała zasada, iż musi znaleźć się w niej minimum 2. Polaków jak to ma miejsce podczas spotkań, tutaj może to być nawet 5 obcokrajowców. Wśród juniorów oczywiście notowani będą tylko Polacy. Ponadto w każdej kolejce wybierzemy zawodnika, który naszym zdaniem najbardziej zaskoczył i zawiódł. Jednak będzie to zawodnik spoza naszego zestawienia najlepszych żużlowców kolejki.

1. Sebastian Ułamek (5. raz w siódemce) (ŻKS ROW Rybnik) - (3,3,3,3,3) 15
4 czerwca ROW Rybnik podejmował na własnym obiekcie Lokomotiv Daugavpils. W niewątpliwym szlagierze kolejki lepsi okazali się rybniczanie, którzy pokonali Łotyszy 60:30. Liderem gospodarzy był właśnie Ułamek, który wywalczył komplet punktów.

2. Mikkel Michelsen (2) (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów) - (3,3,3,3,3) 15
W poprzednim notowaniu pisaliśmy, iż Michelsen wyrasta na lidera Ostrovii Ostrów. Jak widać nie pomyliliśmy się. W niedzielnym spotkaniu w Gnieźnie Duńczyk wywalczył komplet punktów, a ostrowska drużyna rozgromiła "Orły" 62:28.

3. Davey Watt (3) (Speedway Wanda Instal Kraków) - (2,3,2,3,2,1*) 13+1
4 czerwca Wanda Kraków udała się na niezwykle ważne spotkanie do Łodzi. Liderem krakowskiej drużyny w tym pojedynku był właśnie Watt, który wywalczył 13 "oczek" i bonus. Jednak dobra postawa Australijcyka na niewiele się zdała i krakowianie przegrali 48:42.

4. Hans Andersen (6) (Orzeł Łódź) - (3,3,3,1,3) 13
"Ugly Duck" nie pierwszy raz w tym sezonie udowodnił, że jego transfer był strzałem w dziesiątkę łódzkiego klubu. W spotkaniu z krakowianami Andersen wywalczył 13 punktów i poprowadził łodzian do wygranej.

5. Damian Baliński (2) (ŻKS ROW Rybnik) - (2*,2*,3,1,3) 11+2
"Bally" zanotował bardzo dobry występ w spotkaniu z Lokomotivem Daugavpils. Wychowanek leszczyńskiej Unii otarł się o "płatny" komplet punktów, wywalczając 11 punktów i dwa bonusy. Jedynym zawodnikiem z Lokomotivu, który pokonał Polaka był Fredrik Lindgren.

6. Kacper Woryna (5) (ŻKS ROW Rybnik) - (1*,3,2*,2*) 8+3
Woryna podobnie jak Baliński był blisko kompletu punktów. Wychowanek ROW-u Rybnik wywalczył 8 punktów i 3 bonusy, a jedyną porażkę z rywalem zanotował w swoim pierwszym starcie, kiedy pokonał go Andrzej Lebiediew.

7. Norbert Krakowiak (1) (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów) - (2,3,1) 6
Niedzielny pojedynek był debiutem dla 16-letniego ostrowianina. Krakowiak swój debiut z pewnością będzie mógł zaliczyć do udanych. W trzech startach wywalczył 6 "oczek" i do tego wygrał jeden z wyścigów.

Największe zaskoczenie - Max Fricke (ŻKS ROW Rybnik) - (3,2,3,3,1) 12
Choć Fricke zagościł już na stałe w składzie rybniczan to pojedynek z Lokomotivem Daugavpils był pierwszym, w którym wywalczył tak pokaźną liczbę punktów, dlatego też uznaliśmy, iż tak dobry występ 19-letniego żużlowca przeciwko tak dobrej drużynie był swego rodzaju zaskoczeniem.

Największe rozczarowanie - skład Łączyńscy Carbon Startu Gniezno
Gnieźnianie już chyba pogodzili się z udziałem w barażu i w niedzielę w meczu z Ostrovią pojechali 6 zawodnikami, wśród których nie było obcokrajowców. Ostrowianie udali się do Gniezna z 3 juniorami i bez Porsinga i Nichollsa, a i tak wygrali 62:28. Strach pomyśleć jakim wynikiem zakończyło by się to spotkanie, gdyby Ostrovia przyjechała w najsilniejszym składzie.


Sebastian Ułamek 5. raz znalazł się w siódemce kolejki Nice PLŻ

Wojciech Sosna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com