Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Polonia Bydgoszcz - Lokomotiv Daugavpils (zapowiedź meczu)
 04.09.2015 22:48
W najbliższą niedzielę będziemy świadkami pierwszego meczu półfinałowego pomiędzy zespołem bydgoskiej Polonii, a Lokomotivem Daugavpils.

Będzie to już trzecie spotkanie w tym roku pomiędzy tymi zespołami, dwa poprzednie mecze na swoją korzyść rozstrzygnął łotewski zespół wygrywając w Bydgoszczy w stosunku 43:47 oraz pokonując bydgoszczan na Łotwie 54:36.

 

Zespół Lokomotivu Daugavpils zwyciężył rundę zasadniczą odnosząc tylko dwie porażki. W zespole z Łotwy przez cały sezon brylowali Antonio Lindbaeck, Andrzej Lebedevs oraz Joonas Kylmaekorpi. Właśnie tego ostatniego zawodnika zabraknie w niedzielnym spotkaniu. Fin zanotował upadek w lidze duńskiej, który zakończył jego sezon. W Bydgoszczy prawdopodobnie będzie stosowane za niego zastępstwo zawodnika. Dlatego biorąc pod uwagę, że jeździć za niego będą Lindbaeck, Lebedevs oraz Lindgren może się to okazać całkiem skutecznym zabiegiem, tym bardziej, że popularny Toninho był kiedyś zawodnikiem bydgoskiej Polonii i dobrze zna owal przy ulicy Sportowej. Warto dodać, że w ostatnim spotkaniu pomiędzy tymi drużynami to właśnie Kylmaekorpi, Lebedevs i Lindbaeck byli liderami swojego zespołu.

 

Dla bydgoskiej Polonii sam awans do pierwszej czwórki warto odnotować jako duży sukces mając w pamięci przedsezonowe problemy bydgoszczan. Poloniści w rundzie zasadniczej wygrali pięć spotkań, a wyższość rywali musieli uznać siedmiokrotnie. W składzie bydgoszczan na najbliższe spotkanie niestety nie ujrzymy gościa w postaci Dominika Kubery, który swoją skuteczną i ładną dla oka jazdą zdobył w Bydgoszczy szerokie grono kibiców. Awizowany do składu został Damian Stalkowski, zawodnik który czyni coraz lepsze postępy na torze. Jego partnerem będzie ktoś z dwójki Rydlewski – Sitarek. Na pozycjach seniorskich doszło do jednej zmiany. Wychowanka Marcina Jedrzejewskiego zastąpił Andrey Kudriashov, który w początkowych meczach sezonu jednym z najlepiej punktujących zawodników. Na pozostałych pozycjach doszło tylko do roszad jeśli chodzi o zestawienie parowe i tak Robert Kościecha tym razem będzie partnerem Roberta Miśkowiaka, a Hougaard pojedzie w parze z Kudriashovem.

 

W niedzielę możemy być świadkami wyrównanego spotkania i naprawdę ciężko jest wskazać faworyta, ponieważ na tą chwilę nie wiadomo czy drużyna z Łotwy chce awansować do PGE Ekstraligi. Zespoły z Bydgoszczy i Łotwy zawsze tworzyły ciekawe widowisko i tym razem nie powinno być inaczej, więc wszyscy którzy zasiądą na trybunach przy ulicy Sportowej oraz przed odbiornikami TV powinni być świadkami naprawdę dobrego spotkania, które powinno się rozstrzygnąć dopiero w biegach nominowanych.

 

 

Awizowane składy:

 

Lokomotiv Daugavpils:
1. Maksim Bogdanow
2. Joonas Kylmaekorpi
3. Fredrik Lindgren
4. Kjastas Puodżuks
5. Antonio Lindbaeck
6. Jewgienij Kostygow


Polonia Bydgoszcz:
9. Patrick Hougaard
10. Andrey Kudriashov
11. Robert Kościecha
12. Robert Miśkowiak
13. Szymon Woźniak
14. Damian Stalkowski

 

Początek spotkania: 13:45 
Sędzia: Jerzy Najwer
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Marcin Molenda (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Najlepsze opinie
7 lat temu
Konto usunięte
ciepły elvis:dzieciaku wyciąg gile z nosa i przestań się podszywać pod porządnego kibica.
Lubię
Nie lubię
+11 / -4
7 lat temu
widzę pierwszy troll się pojawił...
Lubię
Nie lubię
+9 / -2
Komentarze (20)
7 lat temu
No to chyba lipa z meczyku. Pada jak ja pitole w Bydgoszczy.
  Lubię
  Nie lubię
+2
7 lat temu
Panowie pora wychodzić na stadion - tylko Polonia!
  Lubię
  Nie lubię
+3
7 lat temu
widze zez emigracja z syfów nie mniejsza jak ludzi z syrii :)
  Lubię
  Nie lubię
+2
7 lat temu
Stawiam 52:38 dla Polonii - mam nadzieję, że mecz się odbędzie, bo od rana siąpi deszcz.
  Lubię
  Nie lubię
+4
7 lat temu
@Marobyd Zgadzam się z Tobą...Polonia jeśli wszystko pójdzie dobrze powinna wygrać kilkoma punktami...awans do finału wydaje się trudny ale najpierw zróbmy porządną zaliczkę, potem będziemy się martwić...
  Lubię
  Nie lubię
+7
7 lat temu
Nawet jak jakimś cudem Bydzia przejdzie Łotyszy to wielkich szans z Rybnikiem im nie daję.
  Lubię
  Nie lubię
+3
7 lat temu
Myślę, że Polonia spokojnie sobie poradzi, oby pogoda dopisała, wtedy o wynik jestem spokojny.
  Lubię
  Nie lubię
+6
7 lat temu
Konto usunięte
Polio naócz sie poprawnie mlaskadz.
  Lubię
  Nie lubię
+3 / -9
7 lat temu
Te ciepły nie musisz chwalić się na forum swoją orientacją...zejdź z tego forum i nie zatruwaj powietrza trollu!!!
  Lubię
  Nie lubię
+5 / -2
7 lat temu
Moim zdaniem Polonia stawi większy opór przyjezdnym jak poprzednio i jeśli zawodnicy zrobią swoje to widzę wynik w okolicach 48-42...niepokojące są niestety prognozy na niedzielny mecz ale po cichu liczne, że yda się bez przeszkód rozegrać zawody...
  Lubię
  Nie lubię
+4 / -2
© 2002-2015 Zuzelend.com