Kolejny tydzień żużlowy Aniołów za nami
 16.05.2016 0:25
Chris Holder zalicza kolejny udany występ w Pool Pirates. Toruńscy juniorzy w Turniejach Zaplecza Kadry Juniorów w Pile oraz Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Pomorza. Występy Aniołów w lidze szwedzkiej we wtorek. Wyniki członków toruńskiego klubu po zmaganiach w stolicy.
W poniedziałkowym spotkaniu 9 maja Chris Holder z swoim klubem Poole Pirates zremisował z Leicester Lions po 46. Chris i Bjarne Pedersenem byli najlepszymi zawodnikami drużyny, zdobyli dla niej po 10 punktów.  Holder w pięciu biegach, a Bjerne w czterech.

Podczas Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów w Pile 10 maja zaprezentował się Norbert Krakowiak. Norbert w pięciu biegach zdobył 7 punktów, zajmując 10 miejsce. W ósmym biegu Norbert prowadził, ale na ostatnim łuku zaliczył upadek. Kolejne spotkanie trzeciego stopnia z powierzchnią toru Krakowiak zanotował w 19 biegu, tym razem na drugim wirażu pierwszego okrążenia i został wykluczony z powtórki.

10 maja miały miejsce mecze 2. kolejka ligi szwedzkiej. We wtorek zostało rozegrane spotkanie Indianerna Kumla vs Rospiggarna Hallstavik, które zakończyło się remisem po 45. Martin Vaculik zdobył dla Rospiggarny 7 punktów z bonusem w czterech biegach. Lepiej od niego w drużynie pojechał Jason Doyle i Jacob Thorssell, natomiast tyle samo punktów co Martin zdobył Andreas Jonsson. W starciu Masarna Avesta i Elit Vetlanda, wygrał szwedzki klub Adriana Miedzińskiego- Masarna 50 do 40. Sam Miedziński zdobył 8 punktów w czterech biegach. Wiecej punktów od niego osiągnęli Przemysław Pawlicki, Joonas Kylmaekorpi i Krzysztof Kasprzak.  Szwedzka ekipa Chrisa Holdera- Lejonen Gislaved rozgromiła Smederne Eskilstune 65:25.  Chris został najlepszym zawodnikiem spotkania, zdobywając 12 punktów z bonusem w pięciu biegach. Natomiast Greg Hancock był najlepszym zawodnikiem Piraterny Motali, która zwyciężyła z Dakarną Malillą. Greg zdobył 12 punktów w pięciu biegach, a jadący w Dakarnie Kacper Gomólski, wywalczył 8 punktów w pięciu biegach.  Kacper pojechał dobre spotkanie, zwłaszcza, że w jego drużynie lepiej poszło tylko Patrykowi Dudkowi i Maciejowi Janowskiemu.

W kolejnym Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów w Pile 11 maja, Norbert Krakowiak zajął piąte miejsce, zdobywając 9 punktów w pięciu biegach. Tym samym poszło mu lepiej niż poprzedniego dnia. Tego dnia można było zobaczyć również Marcina Kościelskiego, który w pięciu biegach zdobył 3 punkty i dwa razy został wykluczony z powtórki biegu- pierwszy raz upadł w 1 biegu na trzecim okrążeniu, gdy jechał na trzecim miejscu, a drugi raz w 16 biegu podczas drugiego okrążenia, kiedy jechał na ostatnim miejscu. Osiągnął 13 pechowe miejsce.
12 maja w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Pomorza na toruńskiej Motoarenie wystąpiło sześciu przedstawicieli Aniołów. Komplet 15 punktów w pięciu biegach i zwycięstwo zapewnił sobie Paweł Przedpełski. Czwarte miejsce zajął Norbert Krakowiak, który wygrał cztery biegi, ale w piątym zaliczył upadek, mimo dużej szans na zwycięstwo; zdobył 12 punktów.  Następny zawodnicy toruńskiego klubu Dawid Krzyżanowski i Marcin Kościelski oraz wypożyczony Marcin Turowski osiągnęli odpowiednio 6, 7 i 9 miejsce, zdobywając po 8 punktów w pięciu biegach. Ostatnie miejsce- 16 zajął kolejny członek klubu Adrian Bułanowski, który nie wywalczył nawet jednego punktu w pięciu startach, a nawet w jednym z nich zaliczył upadek.

14 maja odbyło się Grand Prix w Warszawie. W starciu tym jako rezerwowi byli Paweł Przedpełski i Maksym Drabik- obaj nie mieli szansy zaprezentować się. Natomiast w stolicy podziwiano dwójkę przedstawicieli Aniołów- Grega Hancock i Chrisa Holdera. Greg zajął 3 miejsce, zdobywając 14 punktów w siedmiu biegach. Przed nim z tą samą liczbą punktów byli Matej Zagar i Tai Woffinden. Chris osiągnął 5 miejsce, wywalczył 12 punktów w siedmiu biegach. Zawodników toruńskiego klubu oddzielał Fredrik Lindgren z 12 punktami w sześciu biegach.

Najlepszy w klasyfikacji Gran Prix po dwóch rundach jest Chris Holder, wierny zawodnik Aniołów z 26 punktami. Tuż za nim następny członek toruńskiego klubu- Greg Hancock i Tai Woffinden, którzy mają po 24 punkty.

W niedziele towarzyszyły wszystkim emocje związane z spotkaniem reprezentacji Polski z Resztą Świata. Polska przegrała 44 do 46. W drużynie Polski znajdował się Paweł Przedpełski, który w pięciu startach, zdobył 6 punktów z bonusem. Podobnie pojechał w drużynie Reszty Świata Martin Vaculik, zdobywając 6 punktów w pięciu biegach.  Najlepszy polak zdobył 14 punktów z bonusem- Maciej Janowski, natomiast wśród konkurentów najlepiej pokazał się Grigorij Łaguta z 14 punktami.

Przed nimi kolejne wyzwanie- spotkanie z Betard Sparta Wrocław 22 maja.
Marta Magalska (za: zuzelend.com)