Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Gród Lecha zaprasza na królewską żużlową ucztę - zapowiedź turnieju w Gnieźnie
 01.04.2017 2:04
Już w sobotę na torze w Gnieźnie rozegrany zostanie turniej "Hil Gaz Back in Town II - Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski". W jego obsadzie nie brakuje solidnych nazwisk oraz najdłużej panującego króla - Rafała Okoniewskiego.
Turniej Chrobrego to nie tylko rywalizacja na łokcie, ale też świetna zabawa dla żużlowców. Mają oni, bowiem okazję do tego, aby choć raz w życiu zasiąść na królewskim tronie i przymierzyć królewską koronę. - Korona nie jest tak świetnie dopasowana, ale w tamtych czasach na pewno nie narzekali, więc też nie będę tego robił - mówił ze śmiechem na ustach Patryk Dudek ? król gnieźnieńskiego speedwaya z roku 2014, kiedy na głowę uroczyście włożono mu królewską koronę. Organizatorzy zapewniają, że i tym razem zawodom przyświecać będzie odpowiednia otoczka - zwycięzca otrzyma insygnia królewskie, natomiast w trakcie prezentacji odegrana zostanie "Bogurodzica".
 
Główną atrakcją będą jednak emocje sportowe. Trudno jest bowiem wyłonić zdecydowanego faworyta sobotniej imprezy. Na starcie zamelduje się dwóch dotychczasowych królów: Rafał Okoniewski i Patryk Dudek. To właśnie zawodnik z Grudziądza będzie bronił wywalczonego przed dwoma laty tytułu (dop. red. w ubiegłym roku zawody nie doszły do skutku). Dudek królował na gnieźnieńskiej arenie w 2014 roku, a rok później był dopiero czwarty. 
 
Pretendentów do zwycięstwa jest jednak kilku. O królewską koronę pokusić mogą się Vaclav Milik, Przemysław Pawlicki oraz Artem Laguta. Namieszać mogą Krzysztof Buczkowski oraz Oskar Fajfer, który niespodziewanie wygrał pierwszą edycją Back In Town w ubiegłym roku. 
 
Tor doskonale znają Łotysze - Kjastas Puodżuks i Maksim Bogdanow, którzy w minionym tygodniu przejechali dziesiątki okrążeń na gnieźnieńskim owalu. Z pewnością stać ich na niespodziankę. Podobnie jak walecznego Wadima Tarasienko.
 
Herbu miejscowego GTM Start bronić będzie aż sześciu rycerzy: bracia Jabłońscy, Adrian Gała oraz debiutanci Marcin Nowak, Oliver Bertzon oraz Eduar Krcmar. Jak dotąd żaden z miejscowych walczaków nie pokusił się o zwycięstwo, a z pewnością chcieliby oni wyszyć swoje nazwisko na specjalnym płaszczu, gdzie widnieją nazwiska dotychczasowych triumfatorów. Najbliżej tego dokonania był Sebastian Ułamek, który reprezentując barwy czerwono-czarne w sezonie 2013 zajął drugie miejsce. 
 
Tegoroczna ? dziewiąta edycja ? zapowiada się, równie ciekawie jak poprzednie odsłony, choć na liście startowej nie znajdziemy tuzów światowego formatu. Turniej Chrobrego zawsze dostarczał kibicom sporo wrażeń. Dobór nazwisk w stawce oraz charakterystyka poszczególnych uczestników gwarantuje, że widzowie zobaczą sporo walki, mijanek i rywalizacji o każdy punkt. Faworytów do tytułu jest przynajmniej kilku. O tym kto będzie miał okazję zasiąść na królewskim tronie przekonamy się już 1 kwietnia. Szykuje się zatem wielka żużlowa uczta. 
 
Pełne zestawienie żużlowców na ?Hil-Gaz Back In Town II ? Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego, Pierwszego Króla Polski? przedstawia się następująco:
 
1. Oskar Fajfer (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
2. Wadim Tarasienko (Polonia Piła)
3. Mirosław Jabłoński (GTM Start Gniezno)
4. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów)
5. Adrian Gała (GTM Start Gniezno)
6. Kjastas Poudżuks (Lokomotiv Daugavpils)
7. Vaclav Milik (Betard Sparta Wrocław)
8. Artiom Łaguta (MRGARDEN GKM Grudziądz)
9. Marcin Nowak (GTM Start Gniezno)
10. Oliver Berntzon (GTM Start Gniezno)
11. Krzysztof Jabłoński (GTM Start Gniezno)
12. Rafał Okoniewski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
13. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
14. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
15. Eduard Krcmar (GTM Start Gniezno)
16. Maksim Bogdanow (Lokomotiv Daugavpils)
 
R1. Kevin Fajfer (GTM Start Gniezno)
R2. Patryk Fajfer (GTM Start Gniezno) 
 
Początek sobotnich zawodów, w których na starcie stanie szesnastu rycerzy czarnego sportu, aby powalczyć o królewskie insygnia i panowanie na sportowej arenie w Grodzie Lecha zaplanowano na godzinę 17:00.
Natalia Zawodna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com