Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Czerwono-czarni wracają do gry! (zapowiedź meczu GTM Start Gniezno - Stal-Met Kolejarz Opole)
 07.04.2017 11:42
Już w najbliższą niedzielę na stadionie przy ul. Wrzesińskiej 25 w Gnieźnie GTM Start zmierz się z Stal-Met Kolejarzem Opole. Tym samym obie drużyny zainaugurują swój sezon w rozgrywkach 2 Ligi Żużlowej.

Pięćset czterdzieści siedem dni przyszło kibicom gnieźnieńskiego Startu czekać na powrót ligowych zmagań do Grodu Lecha.  Osiemnaście miesięcy bez zmaganiach swojej ukochanej drużyny to dla kibiców kochających szybkość i rywalizację czas dłużący się w nieskończoność. Nie zrozumie tego ktoś nieuzależniony od metanolu i emocji rozgrywanych na dwóch przeciwległych i dwóch łukach, pokonywanych zawsze tylko w lewo. Ten przygnębiający czas jest już jednak za sympatykami czerwono-czarnych.

 

W tegorocznych rozgrywkach GTM Start postanowił na zawodników znanych i lubianych w Pierwszej Stolicy Polski. O sile tego zespołu ma decydować Mirosław Jabłoński, który z każdym kolejnym wyjazdem na tor udowadnia, że u progu tego sezonu jest szczytowej formie. Kapitan gnieźnieńskich Orłów zajął trzecią lokatę w silnie obsadzonym półfinale Złotego Kasku rozgrywanego w Gnieźnie i uzyskał awans do finału tych zmagań, zostawiając za burtą m.in. reprezentantów klubów PGE Ekstraligi - Jarosława Hampela czy Rafała Okoniewskiego. Przed sezonem 2017 gnieźnianie postanowili zakontraktować Marcina Nowaka i Eduarda Krcmara. Ci dwaj młodzianie zdecydowali się w tym roku na zmianę barw klubowych i tym samym podjęcie walki w najniższej klasie rozgrywkowej. Zakontraktowanie leszczynianina i Czecha może okazać się świetnym posunięciem ze strony działaczy z W25, a a także perspektywiczną inwestycją na przyszłość. Asem w rękawie ma być Adrian Gała - młody wilk powracający do Gniezna po dwuletniej przygodzie we Wrocławiu. W zespole z historycznej Stolicy Polski ponownie zobaczymy Jonasa Davidssona, czyli rewelację gnieźnieńskiego "betonu" w sezonie 2014. "Niechciany" przez inne kluby Szwed kapitalnie startował spod taśmy i przywoził cenne punkty dla swojego zespołu, będąc niejednokrotnie liderem gnieźnieńskiej drużyny. W poprzednim roku młodszy z braci Davidssonów nie miał okazji zaprezentować się na torach ligowych. Jego poprzedni zespół - Polonia Piła nie powołała go na żaden mecz. Zestawienie GTM Start uzupełniają juniorzy - Damian Stalkowski i najprawdopodobniej Patryk Fajfer. Trzeci z młodzieżowców - Kevin Fajfer będzie musiał poczekać na swój ligowy debiut. Dziewiętnastolatek leczył kontuzję obojczyka, której nabawił się podczas jednego z treningów i dopiero w poniedziałek wrócił na motocykl. Stalkowski z Fajferem na swoim obiekcie wydają się solidniejszym ogniwem zespołu, niż ich rówieśnicy z Opola.

 

Mirosław Jabłoński jest "w gazie" u progu sezonu 2017

 

Rywale z Opola również przebudowali swój skład w stosunku do ubiegłego roku. Smaczku rywalizacji doda na pewno osoba Adriana Gomólskiego - wychowanka klubu z Grodu Lecha. 30-latek był jednym z ważniejszych ogniw w ostatnim roku startów drużyny Łączyńscy-Carbon Start Gniezno w sezonie 2015. Teraz po drugiej stronie barykady powinien być jednym z liderów drużyny opolskiej. O sile gości stanowić mają Marcin Rempała i Denis Gizatulin, którzy bardzo dobrze radzili sobie w przedsezonowych sparingach. W Opolu liczą także na Dawida Stachyrę, który być może przypomni sobie na drugoligowym froncie najlepsze swoje sezony w karierze i będzie silnym punktem trenera Wojciecha Załuskiego. W szeregach gości zabraknie niestety Jarosława Krzywosza. Wrocławian miał zadebiutować w tym roku w ligowych rozgrywkach, jednak na skutek niedopełnienia formalności przez jego macierzysty klub młodzieżowiec nie może zostać wypożyczony do klubu Stal-Met Kolejarz.

 

Powrót ligowego ścigania do Gniezna to wielkie żużlowe święto dla kilku tysięcy spragnionych żużlowych emocji fanów. Wobec takich szczególnych okoliczności rozgrywania tego meczu podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego i Rafaela Wojciechowskiego nie mogą sobie pozwolić na utratę punktów przed własną publicznością. - Wszyscy po tak długiej przerwie są spragnieni żużla. Nie ma co ukrywać presja jest wobec tego duża - przyznaje kapitan GTM Start. Początek ścigania o godzinie 15:00. 

 

Awizowane składy:
 
Stal-Met Kolejarz Opole:
1. Adrian Gomólski
2. Marcin Rempała
3. Denis Gizatulin
4. Dawid Stachyra
5. Kevin Woelbert
6. Tomasz Olczak
 
GTM Start Gniezno:
9. Mirosław Jabłoński
10. Jonas Davidsson
11. Marcin Nowak
12. Adrian Gała
13. Eduard Krcmar
14. Damian Stalkowski
 
Początek pierwszego biegu: 15:00
Natalia Zawodna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (1)
8 lat temu
Wypiję za dobry wynik Kolejarza. Jakoś czuję sentyment do Opola. Kiedyś tam mieli fajny, dość techniczny tor. I tu chyba się nie zmieniło, z tym że stadion pewnie w ruinie.
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com