Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Derby Pomorza o uniknięcie degradacji. Zapowiedź MR GARDEN GKM Grudziądz - Get Well Toruń
 03.06.2017 21:26
Torunianie piątkową porażką w Częstochowie jeszcze bardziej skomplikowały sobie swoją sytuację w tabeli. Kolejnych punktów podopieczni Jacka Gajewskiego będą szukać u sąsiada z za miedzy, w Grudziądzu. MR GARDEN w tym roku też nie grzeszy formą i zaliczył już jedną wpadkę na domowym torze z Betard Spartą Wrocław. Kolejne derby zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

Grudziądzanie pojechali swój ostatni mecz z zębem, w Lesznie, gdzie zaskoczył wszystkich Kai Huckenbeck. Nowy nabytek GKM-u pojechał bardzo dobre zawody jednak nie ma go w składzie awizowanym na mecz z Toruniem. Krystian Pieszczek pojedzie w tych zawodach z Antonio Lindbeackiem. Popularny ?Krycha? po przejściu z wieku juniora na pozycję seniorską radzi sobie bardzo dobrze. Z kolei Antonio Lindbeack nie jest tak szybki jak przed rokiem. Torunianie muszą jednak na niego uważać ponieważ jeśli złapie wiatr w żagle to będzie bardzo ciężko go zatrzymać. Kolejna para w talii Roberta Kempińskiego to Rafał Okoniewski z Krzysztofem Buczkowskim. Jest to duet od zadań specjalnych czyli od mocnego uderzenia. Obaj panowie jeżdżą razem prawie co mecz i stanowią oni główne żądło GKM-u. Z juniorem pojedzie Artiom Laguta, który jest głównym liderem tego zespołu i zazwyczaj przy Hallera 4 nie zawodzi. Juniorem awizowanym do składu jest Mike Trzensiok. Punkty juniorów w tym meczu są szczególnie ważne.

 

http://www.zuzelend.com/zdjecia/e900f2fd98b315db51da56e941c721b3.jpg

 

Get Well Toruń po pięciu porażką i jednym zwycięstwie potrzebuje punktów jak tlenu. Po porażce w Częstochowie czas szukać punktów na kolejnym wyjeździe. Toruń jak na razie ma dwóch liderów. Pierwszym z nich jest wychowanek Apatora, Adrian Miedziński. ?Miedziak? w każdym meczu walczy jak lew i stara się nadrobić to co koledzy stracą. Sprzęt od Ryszarda Kowalskiego jedzie bardzo szybko i w przeciwieństwie do maszyn do Petera Johnsa, na których jeździ większość toruńskich zawodników. Kolejnym filarem jest Greg Hancock, który swoje robi ale to nie jest jeszcze ten ?Jankes? co zdobywał tytuł Mistrza Świata w ubiegłym sezonie. Rozkręca się mozolnie Chris Holder, który z reguły na torze w Grudziądzu nie błyszczał. Jego punktów jako lidera bardzo brakuje ?Aniołom?. W parze z nim pojedzie Michael Jepsen Jensen, który w Częstochowie nie błyszczał. Duńczyk z pewnością ma lepszy sezon niż rok temu jednak przeciętna jazda w Grudziądzu może nie wystarczyć do sukcesu. Większe oczekiwania są też od Grzegorza Walaska. Wychowanek Falubazu jest słabą drugą linią a z pewnością ma możliwości na indywidualne wygrywanie biegów. Piętą achillesową toruńskiej ekipy jak się okazuje jest młodzież. Daniel Kaczmarek, próbuje walczyć ale z reguły kończy się na to biegu juniorskim. Za pewne w Grudziądzu po raz kolejny nie pojedzie już Norbert Krakowiak.

 

http://www.zuzelend.com/zdjecia/b45b2f73c75941f2a71d690c954090bb.jpg

 

Jedna i druga drużyna potrzebuje punktów dlatego na pewno nikt nie będzie zamykał gazu. Grudziądzanie bez Tomasza Golloba bardzo tracą na swojej wartości bojowej, Toruń z kolei ma problemy niemalże na każdym froncie. Derby rządzą się swoimi prawami i każdy wynik jest możliwy. Toruń w ostatnich sezonach nie radził sobie przy Hallera 4, Grudziądz jedzie bez wielkiego Mistrza, zapowiada się niezwykle ciekawie a początek ścigania o 16:00.

 

Awizowane składy:Get Well Toruń


1. Chris Holder
2. Michael Jepsen Jensen
3. Adrian Miedziński
4. Grzegorz Walasek
5. Greg Hancock
6. Daniel Kaczmarek

 

Manager: Jacek GajewskiMR GARDEN GKM Grudziądz


9. Krystian Pieszczek
10. Antonio Lindbaeck
11. Rafał Okoniewski
12. Krzysztof Buczkowski
13. Artiom Łaguta
14. Mike Trzensiok

 

Manager: Robert Kempiński

 

Sędzia: Remigiusz Substyk
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Początek spotkania: 16:00 (nSport live)

Bartosz Lubiszewski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com