Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Sensacja w Vastervik! Dania poza burtą ! (relacja)
 04.07.2017 21:11
We wtorek na torze Vastervik odbył się 2. półfinał Drużynowego Pucharu Świata. W wyrównanej rywalizacji bezpośredni awans do finału wywalczyła reprezentacja Szwecji (37), która jest kolejnym rywalem biało-czerwonych. Przepustkę do barażu zapewniły sobie ekipy Rosji (30) i Łotwy (28+3). Przygodę z pucharem Ove Fundina zakończyli dość niespodziewanie Duńczycy (28+2), których reprezentant przegrał bieg dodatkowy o trzecie miejsce premiowane awansem do dalszej rywalizacji.
Do niespodziewanych rozstrzygnięć doszło już na początku zawodów. Punkty potracili Skandynawowie, którzy zaskakująco słabo spisywali w inauguracyjnych swoich biegach. W pierwszych trzech wyścigach nie zachwycili zwłaszcza Duńczycy, którzy po trzech biegach mieli na swoim koncie tylko dwa "oczka". Liczbę punktów tej reprezentacji podwoił dopiero Madsen w gonitwie czwartej. Dorobek reprezentacji Trzech Koron podreperowali Lincbaeck z Lingrenem, którzy zakończyli swoje biegi zwycięstwami. Z zupełnie innej strony, niż Duńczycy pokazywali się na szwedzkiej ziemi Rosjanie, którzy pokazali kawałek dobrego speedwaya mijając swoich rywali na dystansie za sprawą swoich liderów - Laguty i Sayfutdinova. Pozytywną niespodziankę sprawili spisywani przed zawodami na straty Łotysze (7 punktów), którzy po pierwszej serii współliderowali w przejściowej klasyfikacji ze Szwedami.
 
W drugiej odsłonie punkty potracili Łotysze, a kolejne ważne punkty dorzucali Szwedzi. Do niemałej sensacji doszło w gonitwie szóstej. Po pięknej i emocjonującej walce z Jonssonem ważne trzy punkty przywiózł Tarasenko, a Lebedevs na dystansie wyrwał jedno "oczko" Madsenowi. Podobać mógł się także bieg kolejny, w której za plecami prowadzącego Sayfutdinova, o punkty walczyli Iversen, Lindbaeck i Kostygov. Największym przegranym tego rozdania był Duńczyk, który z drugiej lokaty spadł na ostatnią i nie przywiózł punktu. Do groźnej sytuacji doszło w wyścigu ósmym, w której na tor upadł Lindgrenem. Szwed walcząc o trzy punkty z Lagutą został wzięty przez rywala "na zakładkę" i musiał skontrować motocykl, co spowodowało uślizg zawodnika i zapoznanie się z nawierzchnią owalu w Vastervik. Reprezentant Trzech Koron został z biegu wykluczony, co wykorzystali Rosjanie wychodząc po ośmiu biegach na prowadzenie (14 punktów). Pomimo zwycięstwa Jensena w ostatnim biegu tej serii na końcu stawki znajdowali się Duńczycy (10 punktów). 
 
W biegu dziewiątym po zwycięstwie Sundstroema trzy punkty trafiły "w ręce" Szwedów, a tylko "oczko" dla Rosjan za sprawą Sayfutdinova, który musiał stoczyć o ten punkt pojedynek z Puodżuksem. Ciekawą rywalizację stoczyli o wygraną Laguta z Bjerrem. Po kilku tasowaniach się na trasie górą z walki wyszedł Duńczyk, który rozpędzając się przy bandzie przejechał przed nosem Rosjanina. Środek rywalizacji należał do Szwecji, która zyskała punkt przewagi nad drugą i trzecią reprezentacją. Punktami zrównali się Rosjanie z Danią (19 punktów). Znaczne starty ponieśli Łotysze, którzy do prowadzącej ekipy tracili sześć "oczek".
 
Seria przedostatnia należała zdecydowanie do gospodarzy, którzy dorzucili do puli jedenaście punktów z dwunastu i zyskali siedem punktów przewagi nad Rosjanami (24 punkty). Do niespodzianki doszło w biegu trzynastym w wykonaniu Chugunova. 17-latek po walce z Puodżuksem przywiózł do mety cenny punkt. Łotysz w tym biegu miał szansę na trzy punkty, jednak o błędzie spadł najpierw na trzecie miejsce, a potem został łyknięty przez młodego Rosjanina. Ostatecznie Puodżuks biegu nie ukończył na skutek uślizgu na ostatnim okrążeniu. W wyścigu kolejnym z możliwości podwojenia punktów skorzystali Łotysze. Był to w pełni udany manewr, bowiem, jadący jako joker Lebedevs zdecydowanie wygrał po zamieszaniu na pierwszym łuku. W piętnastej gonitwie sytuacja na pierwszym trzech miejscach zmieniała się jak w kalejdoskopie. O pierwsze miejsce bój toczyli Laguta, Lindbaeck i Madsen. Ostatecznie Rosjanin przegrał ze Szwedem o grubość koła. Tylko "oczko" przywiózł Madsen, co wywołało natychmiastową reakcję Hansa Nielsena - menagera Danii. W ostatnim "rozpisanym" biegu jako Joker za siebie pojawił się Bjerre. Rozwiązanie to zakończyło się totalną porażką, bowiem filigranowy zawodnik przyjechał na ostatniej pozycji. Przed czterema ostatnimi wyścigami Duńczycy zrównali się punktami z Łotyszami (po 22 "oczka") i to kto zajmie ostatnie miejsce w leszczyńskim barażu było sprawą otwartą.  
 
Po biegu siedemnastym bliżej dalszej walki o puchar Ove Fundina byli Łotysze, dla których świetną "robotę" zrobił Laguta wywożąc Bjerre, który praktycznie z pierwszej lokaty spadł na ostatnią. Dwa punkty przywiózł w tej gonitwie Lebedevs, a jeden punkt Sundstroem. Sytuacja zmieniła się na niekorzyść Łotyszy już po kolejnym wyścigu, kiedy to dwa punkty przywiózł Iversen, a bez "oczka" do mety przyjechał Bogdanovs. Wszystko to działo się za plecami Sayfutdinova. Przed ostatnim biegiem dnia było pewne, że w drugim półfinale zwyciężają Szwedzi, a drugie miejsce zajmą Rosjanie. Ciekawie nadal było na pozycji trzeciej i czwartej, gdzie Łotysze mieli tylko punkt przewagi nad rywali ze Skandynawii. Ważnego punktu mógł pozbawić Madsena Tarasienko, jednak doświadczony zawodnik minął Rosjanina na jednym z łuków. Dwudziesta gonitwa zakończyła się zwycięstwem Jensena, a za jego plecami przyjechał Kostgovs. Z ładnej strony pokazał się Chugunovs, którego dopiero na dystansie "łyknął" Lindbaeck. Wyścig ten nie rozstrzygnął tego kto dołączy do czekających już w barażu Australijczyków, Amerykanów i Rosjan. O tym musiał zdecydować bieg dodatkowy, w którym Lebedevs spotkał się z Iversenem. Po biegu, w którym o kolejności zadecydował głównie start, największymi przegranymi tegorocznej edycji Pucharu  Świata zostali Duńczycy, którzy już na tym etapie musieli pożegnać się z rywalizacją o miano najlepszej drużyny świata.
 
Wyniki:
 
I. Szwecja: 37
1. Fredrik Lindgren (3,w,1,3,3) 10
2. Antonio Lindbaeck (3,2,2,3,1) 11
3. Andreas Jonsson (1,2,1,3,1) 8
4. Linus Sundstroem (0,2,3,2,1) 8
5. Joel Kling NS
 
II. Rosja: 31
1. Emil Sayfutdinov (2,3,1,2,3) 11
2. Grigorij Laguta (3,2,2,2,3) 12
3. Wadim Tarasenko (1,3,2,1,0) 7
4. Andriej Kudriashov (0,0,0,-,-) 0
5. Gleb Chugunov (1,0) 0
 
III. Łotwa: 28+3
1. Andrzej Lebedevs (1,1,3,6!,2,2) 15+3
2. Maksim Bogdanovs (3,1,0,0,0) 4
3. Jewgienij Kostygow (1,1,0,-,2) 4
4. Kjastas Puodżuks (2,1,0,u,2) 5
5. brak zawodnika
 
IV. Dania: 28+2
1. Kenneth Bjerre (0,3,3,0!,0) 6
2. Leon Madsen (2,0,2,1,1) 6
3. Michael Jepsen Jensen (0,3,1,d,3) 7
4. Niels Kristian Iversen (2,0,3,2,2) 9+2
5. Frederik Jakobsen NS
 
 
Bieg po biegu:
1. Laguta, Lebedevs, Iversen, Sundstroem
2. Bogdanovs, Sayfutdinov, Jonsson, Jensen
3. Lindbaeck, Puodżuks, Tarasenko, Bjerre
4. Lindgren, Madsen, Kostygow, Kudriashov
5. Bjerre, Sundstroem, Bogdanovs, Kudriashov
6. Tarasenko, Jonsson, Lebedevs, Madsen
7. Sayfutdinov, Lindaeck, Kostygov, Iversen
8. Jensen, Laguta, Pudżuks, Lingren (w)
9. Sundstroem, Madsen, Sayfutdinov, Puodżuks
10. Bjerre, Laguta, Jonsson, Kostygov
11. Lebedevs, Lindbaeck, Jensen, Kudriashov
12. Iversen, Tarasenko, Lingren, Bogdanovs (d)
13. Jonsson, Iversen, Chugunov, Puodżuks (u)
14. Lebedevs (J), Sundstroem, Tarasenko, Jensen
15. Lindbaeck, Laguta, Madsen, Bogdanovs
16. Lingren, Lebedevs, Sayfutdinov, Bjerre (J)
17. Laguta, Lebedevs,Sundstroem, Bjerre
18. Sayfutdinov, Iversen, Jonsson, Bogdanovs
19. Lingren, Puodżuks, Madsen, Tarasenko
20. Jensen, Kostygov, Lindbaeck, Chugunov
 
Bieg dodatkowy o awans do barażu:
21. Lebedevs, Iversen
Natalia Zawodna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (251)
7 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
nie, oni własnie zrobili kolejny krok do pozyskania kolejnych funduszy na ten sport. Łotwa nie ma jakis spektakularnych sportowców, no może "StrongMan-i", więc taki sukces jest na wagę złota.
Łotysze są nieźli w hokeja w elicie są a sukces zrobili ale faktem jest że nie mieli kasy na rezerwowego którym miał być Kurmis.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
dobra, spadam pospac:)) Do DZISIAJ wszystkim:))
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Łotysze nie mieli kasy na rezerwowego także też u nich cienko ogólnie za niedługo będziemy się ścigać sami.
nie, oni własnie zrobili kolejny krok do pozyskania kolejnych funduszy na ten sport. Łotwa nie ma jakis spektakularnych sportowców, no może "StrongMan-i", więc taki sukces jest na wagę złota.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
A ja tam niczego nie żałuję. Niech Łotysze jadą, bo są tacy, co z Lebiedevsa już robią mistrza świata i okolic. Więc turniej w końcu pokaże, w jakim miejscu są Łotysze. To co dziś, a własciwie wczoraj zrobili, to było niesamowite, ale..... no własnie, "ALE":)))
Kostygow jest bogaterem jego punkty a Bogdanovs słabo mizeria straszna :)
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
to jest walASNIE BSI I PROMOWANEI ANGLKOW
BSI promuje cały czas Anglię nawet co roku baraż u nich na ich ziemi.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Ale w razie porażki to w barażu by kangury palnęli a tak Australia wygra chodź Rosjanom szans nie odbieram szkoda że pomimo że Duny odpadli nie mogą jechać za USA ciekawszy był by baraż.
A ja tam niczego nie żałuję. Niech Łotysze jadą, bo są tacy, co z Lebiedevsa już robią mistrza świata i okolic. Więc turniej w końcu pokaże, w jakim miejscu są Łotysze. To co dziś, a własciwie wczoraj zrobili, to było niesamowite, ale..... no własnie, "ALE":)))
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
to nie tak. U ruskich niewiele więcej kasy niż na Łotwie. Łotysze rzucili wszystko co najlepsze mieli by się pokazać na arenie międzynarodowej, by zdobyć nowe fundusze i zrobili to perfekcyjnie.
Łotysze nie mieli kasy na rezerwowego także też u nich cienko ogólnie za niedługo będziemy się ścigać sami.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Ale w razie porażki to w barażu by kangury palnęli a tak Australia wygra chodź Rosjanom szans nie odbieram szkoda że pomimo że Duny odpadli nie mogą jechać za USA ciekawszy był by baraż.
to jest walASNIE BSI I PROMOWANEI ANGLKOW
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
oni dziasij by wygrali polfinla z artiomem xd
Ale w razie porażki to w barażu by kangury palnęli a tak Australia wygra chodź Rosjanom szans nie odbieram szkoda że pomimo że Duny odpadli nie mogą jechać za USA ciekawszy był by baraż.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
tak, brałem i jego pod uwagę. Lecz obecnie Liglad duzo lepiej sobie radzi.
Thomsne to taki jensen. na starcie slabo a p;onzoije dobbra fura i walka.
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com