Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Dream team 2018: 2. Liga Żużlowa
 22.10.2018 13:16
Nadszedł czas na podsumowanie ostatnich rozgrywek - 2. Ligi Żużlowej. Kto swoją postawą zasłużył na miejsce w naszym zestawieniu?

Prezentujemy państwu najlepszy skład według portalu ZUZELEND.com tegorocznego sezonu 2. Ligi Żużlowej!

 

 

 

 

 

1. ŚP. TOMASZ JĘDRZEJAK

(Stal Rzeszów, śr. 2,574)

 


Wiadomość o śmierci Tomasza Jędrzejaka wstrząsnęła środowiskiem żużlowym. "Ogór" reprezentował w tym sezonie barwy Stali Rzeszów, której był liderem. Zapamiętamy go jako niezwykle walecznego i uśmiechniętego zawodnika, którego wyjątkową sylwetkę na motocyklu zna każdy kibic. To ogromna strata dla całego sportu żużlowego. Cześć jego pamięci!

 

2. KEVIN WOELBERT

(OK Kolejarz Opole, śr. 2,271)

 

 

 
Niemiec był zdecydowanym liderem zespołu Kolejarza Opole. Kapitalne wyniki w tym sezonie, szczególnie na domowym torze w Opolu, sprawiły, że Woelbert należał do ścisłej czołówki 2. Ligi Żużlowej tego sezonu. 

 

3. NICOLAI KLINDT

(MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów, śr. 2,500)

 

 
Duńczyk ma za sobą kapitalny sezon. Dzięki świetnej postawie został sklasyfikowany na trzecim miejscu wśród żużlowców drugiej ligi pod względem średniej. Klindt był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Ostrowa, która po barażu wywalczyła awans do Nice 1. Ligi Żużlowej. 

 

4. MARCEL KAJZER

(Iveston PSŻ Poznań, śr. 1,833)

 

 
Marcel Kajzer jest największą niespodzianką w naszym zestawieniu. Ten sezon dla zawodnika poznańskiego klubu był niezwykle udany. Dzięki dobrej dyspozycji w minionym sezonie 28-latek jest bliski pozostania w drużynie Iveston PSŻ-u Poznań. 

 

5. GREG HANCOCK

(Stal Rzeszów, śr. 2,596)

 

 
Amerykanin był najlepszym zawodnikiem tego sezonu 2. Ligi Żużlowej, o czym świadczy jego kosmiczna średnia - 2,596! Doświadczony 48-latek poprowadził Stal Rzeszów do upragnionego awansu.

 

6. WIKTOR TROFIMOW

(Stainer Unia Kolejarz Rawicz, śr. 1,831)

 

 
Wiktor Trofimow tworzył z Szymonem Szlauderbachem najlepszą parę juniorów tegorocznych rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. W tym sezonie Trofimow pokazał swój ogromny potencjał. Dużym osiągnięciem w tym sezonie jest siódme miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów rozegranych na torze w Stralsund.

 

7. SZYMON SZLAUDERBACH

(Stainer Unia Kolejarz Rawicz, śr. 1,811)

 


W tym sezonie Szymon Szlauderbach zrobił duży postęp. Dobra postawa w barwach drużyny z Rawicza i imprezach indywidualnych sprawiła, że zawodnik dostał szansę występów w PGE Ekstralidze w jego macierzystym zespole - Fogo Unii Leszno.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
Daj plusa autorowi, by zwiększyć jego szanse na nagrodę!
Aktualna ocena: 1
Dominik Niczke (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (1)
6 lat temu
Na pozycjach juniorskich postawiłbym jednak Potońca. Od Kajzera też lepszy Baran. Zresztą, postawiłbym na Polisa. Wg mnie, najbardziej perspektywiczny z młodych zawodników w II lidze (poza juniorami)
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com