Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Wojciech Stępniewski: Liga raczej zostanie powiększona
 03.01.2012 1:06
Ostatnio znów powrócił długo omawiany temat powiększenia najwyższej żużlowej klasy rozgrywkowej w Polsce do 10 drużyn. Przeciwna tym zmianom była TVP, która transmituję Speedway Ekstraligę. Teraz jest jednak inaczej. Głos w sprawie zabrał prezes jednego z bogatszych klubów w lidze - Unibaxu Toruń, Wojciech Stępniewski.

Jak sternik toruńskiego klubu ocenia cały ten pomysł? - Trudno odpowiedzieć jednoznacznie, czy powiększenie ligi to będzie dobre rozwiązanie. Na pewno poziom Speedway Ekstraligi się obniży. Ale da to szansę takim żużlowcom jak Karol Ząbik, Robert Kościecha i Tomasz Chrzanowski na jazdę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Będzie kłopot z zawodnikami z Grand Prix. Ale może zrobić tak, aby w jednej drużynie startował tylko jeden taki zawodnik? Wtedy to nie kluby będą się przebijały, tylko sami żużlowcy będą schodzić ze swoich wysokich stawek, by znaleźć zatrudnienie. Ale jakiegoś złotego środka w tej sytuacji nie ma.  - mówi Wojciech Stępniewski.

Sprawa wygląda już na roztrzygniętą, choć niedawno wydawało się, że ekstaliga ciągle będzie jednak liczyła 8 drużyn. - Wszystko wskazuje na to, że od sezonu 2012 w Speedway Ekstralidze będzie 10 drużyn. Telewizja publiczna jest skłonna zatwierdzić tę zmianę.- wyjawia Stępniewski.

 

Warto dodać, że wprowadzony regulamin rozgrywek mówi, iż ze Speedway Ekstraligi nie spada żaden zespól, ostatni walczy w barażach z trzeciądrużyną 1 ligi. Telewizja Publiczna wprowadzić mogła jednak weto.

0 (za: Gazeta Wyborcza)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com