Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Siódemka 5. kolejki PGE Ekstraligi
 25.05.2015 11:34
Za nami 5. kolejka PGE Ekstraligi. Niedzielne pojedynki przyniosły sporo emocji. Przedstawiamy siódemkę kolejki według portalu ZUZELEND.com.

W naszym zestawieniu co kolejkę znajdować się będzie 5 najlepszych, naszym zdaniem zawodników danej kolejki, oraz 2 najlepszych, naszym zdaniem, juniorów. W danej siódemce kolejki wśród seniorów nie będzie obowiązywała zasada, iż musi znaleźć się w niej minimum 2. Polaków jak to ma miejsce podczas spotkań, tutaj może to być nawet 5 obcokrajowców. Wśród juniorów oczywiście notowani będą tylko Polacy. Ponadto w każdej kolejce wybierzemy zawodnika, który naszym zdaniem najbardziej zaskoczył i zawiódł. Jednak będzie to zawodnik spoza naszego zestawienia najlepszych żużlowców kolejki.

1. Tai Woffinden (1. raz w siódemce) (Betard Sparta Wrocław) - (3,3,3,2*,3) 14+1
Brytyjczyk w tym sezonie jest najjaśniejszym punktem wrocławskiej drużyny. W niedzielę w meczu przeciwko Unii Tarnów wywalczył "płatny" komplet punktów i poprowadził "Spartan" do wygranej. Dodajmy, że po 5. spotkaniach Tai Woffinden legitymuje się średnią biegową 2,560, która daje mu drugie miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników ligi.

2. Jason Doyle (2) (KS Toruń) - (3,3,1,3,3) 13
Australiczyk, który w tym sezonie debiutuje w rozgrywkach PGE Ekstraligi notuje bardzo dobre wyniki. W niedzielnym spotkaniu w Lesznie był liderem toruńskiego zespołu poprowadził do zwycięstwa. Doyle w niedzielę zapewnił "Aniołom" zwycięstwo dopiero w ostatniej gonitwie dnia, kiedy to na trasie wyprzedził Emila Sajfutdinowa. Dodajmy, że Australijczyk wśród rywali uległ jedynie właśnie Rosjaninowi, a miało to miejsce w 8. gonitwie.

3. Kenneth Bjerre (1) (Unia Tarnów) - (2,3,2*,3,1,1*) 12+2
W niedzielnym spotkaniu we Wrocławiu Duńczyk zanotował zdecydowanie najlepszy występ w tym sezonie. Razem z Martinem Vaculikiem byli jedynymi zawodnikami tarnowskiej Unii, którzy byli w stanie przez całe spotkanie nawiązywać wyrównaną walkę z wrocławskimi zawodnikami. Niestety w 12. biegu wraz z Tomaszem Jędrzejakiem zanotowali fatalnie wyglądający upadek. Choć obaj zawodnicy dokończyli spotkanie, to u Kennetha Bjerre po zawodach stwierdzono kontuzję ręki. Obecnie nie wiadomo czy filigranowy zawodnik będzie potrzebował przerwy w startach.

4. Jarosław Hampel (4) (Spar Falubaz Zielona Góra) - (w,3,3,3,3) 12
Kolejny mecz i kolejny fantastyczny występ Jarosława Hampela. W niedzielę "Mały" był nieosiągalny dla rywali. W pierwszym swoim wyścigu Polak zanotował upadek i został wykluczony z wyścigu, jednak można przypuszczać, iż gdyby nie to wykluczenie to Hampel zdobyłby komplet punktów.

5. Piotr Protasiewicz (1) (Spar Falubaz Zielona Góra) - (3,3,3,w,2*) 11+1
"Pepe" jest w tym sezonie w wysokiej formie i w każdym swoim występie wywalcza dwucyfrowe wyniki. W niedzielę podobnie jak Hampel, Protasiewicz był poza zasięgiem. W jednym z biegów zawodnik Falubazu zanotował upadek, bo tym jak wpadł w koleinę. Protasiewicz jechał wówczas na drugim miejscu, mając przed sobą Krystiana Pieszczka.

6. Bartosz Zmarzlik (3) (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) - (3,0,3,1,2*,3) 12+1
Junior gorzowskiego zespołu jest w tym sezonie w nieprawdopodobnej formie. Zmarzlik w kolejnym już meczu był liderem MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów. W niedzielnym spotkaniu tylko dwa biegi nie poszły, w których przyjechał na czwartym i trzecim miejscu. W pozostałych startach Zmarzlik nie został pokonany przez żadnego z rywali.

7. Paweł Przedpełski (3) (KS Toruń) - (2*,0,0,1,3) 6+1
Wybór drugiego juniora do naszego zestawienia był niezwykle trudny. Postawiliśmy jednak na juniora toruńskiego klubu. Może jego występ nie był doskonały jednak to jego zwycięstwo w 14. wyścigu, w którym zastąpił wykluczonego za taśmę Grigorija Łagutę, przyczyniło się do wygranej torunian w całym meczu. Warto dodać, że Przedpełski przywiózł za sobą wtedy Nickiego Pedersena i Grzegorza Zengotę.

Największe zaskoczenie - Krystian Rempała (PGE Stal Rzeszów) - (3,2,0,1) 6
Najmłodszy z żużlowego klanu Rempałów - Krystian w niedzielę w Grudziądzu zanotował naprawdę dobry występ. Mało kto spodziewał się, że 17-latek wywalczy aż 6 punktów. Warto dodać, że drugi junior rzeszowskiej drużyny - znacznie bardziej doświadczony Artur Czaja również wywalczył 6 "oczek".

Największe rozczarowanie - Matej Zagar (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) - (1,1,1) 3
Słoweniec po raz kolejny w tym sezonie zawiódł gorzowski klub i kibiców. W Zielonej Górze wszystkie biegi z udziałem Zagara kończyły się podwójną wygraną gospodarzy. Gorzowianie słabą postawę Zagara tłumaczyli jego problemami zdrowotnymi.


Tai Woffinden w niedzielnym meczu zanotował "płatny" komplet punktów

Wojciech Sosna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com