Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
SPAR Falubaz wygrywa rundę MDMP w Bydgoszczy (relacja)
 05.08.2015 22:10
W Bydgoszczy odbyła się dziś IV runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, którą zwyciężył zespół SPAR Falubazu Zielona Góra.
Młodzieżowe ściganie w mieście nad Brdą dosyć szczelnie wypełniło trybunę główną na stadionie przy ulicy Sportowej 2. Kibice mieli okazje obserwować ciekawe, a zaraze długie zawody, bo trwające aż 2 godziny i 39 minut.
 
 
Pierwsza seria startów nie przyniosła emocji. O kolejności decydował moment startowy oraz rozegranie pierwszego wirażu. W czwartym wyścigu doszło do pierwszego upadku. Po wyjściu spod taśmy na jadącego z przodu Jarosława Paliwodę próbował się założyć Patryk Rydlewski przez co upadł jeszcze przed wejściem w łuk i został wykluczony z powtórki, którą pewnie wygrał Michał Piosicki, a uślizg zaliczył w niej wspomniany prędzej Paliwoda.
 
 
Kolejny upadek miał miejsce w biegu piątym, kiedy to na pierwszym łuku zabrakło miejsca dla Bartosza Hassy. Sędzia dopuścił całą czwórkę zawodników do powtórki, którą wygrał Dawid Wawrzyniak. Świadkami pięknej walki byliśmy w wyścigu siódmym, kiedy to po starcie na wyjściu z pierwszego łuku reprezentant gospodarzy - Damian Stalkowski minął kolejno Białeckiego i Paliwodę, a potem do końca naciskał powadzącego Potońca i wyrwał mu zwycięstwo na lini mety. Za tą akcje młody Polonista zebrał dość solidną porcję braw. 
 
 
Bieg dziewiąty to kolejny upadek. Tym razem na końcu przeciwległej prostej ostro walczyli Patryk Sitarek z Michałem Piosickiem w wyniku czego zawodnik klubu z Gniezna upadł. Sędzia z powtórki wykluczył Sitarka. Michał Piosicki nie wyjechał do powtórki, którą wygrał Patryk Dolny. Wyścig jedenasty to kolejna piękna walka z udziałem Damiana Stalkowskiego, który tym razem okazał się lepszy od Arkadiusza Potońca, natomiast w gonitwa dwunasta to genialny start Rydlewskiego, który dodatkowo objechał wszytkich po szerokiej i tym samym pewnie wygrał wyścig.
 
 
Pechowy przebieg miał wyścig trzynasty. W pierwszym podejściu Krystian Białecki przewrócił się na wyjściu z drugiego łuku trzeciego okrążenia i nie podnosił się z toru, przez co został wykluczony z powtórki w której na wyjściu z łuku podniosło motocykl Tomaszowi Orwatowi, zawodnik upadł, a motocykl wpadł z impetem w drewnianą bandę. Wyścig udało się rozegrać dopiero za trzecim razem i tutaj już pewnie zwyciężył Patryk Dolny. W biegu czternastym na tor upadł Paliwoda za co został wykluczony z powtórki w której najpierw Patryk Sitarek minął Adama Strzelca, a potem Wawrzyniaka. Na ostatnich metrach Strzelec minął jeszcze zawodnika z Gniezna. Gonitwa piętnasta to kolejny pojedynek z udziałem Stalkowskiego, który tym razem pokonał Burzyńskiego.
 
 
O kolejności w wyścigach nominowanych decydował start. Większość młodych zawodników była już zmęczonych i w sposób widoczny spadł poziom wyścigów, a paru z zawodników się wycofało. Jednak w wyścigu dwudziestym byliśmy świadkami kolejnej walki Damiana Stalkowskiego, który tym razem walczył z Michałem Piosickim. Zawodnik klubu z Gniezna na wyjściu z ostatniego łuku zbyt szeroko wszedł w łuk i zahaczył o dmuchaną bandę o którą się przewrócił, ale na szczęście wstał po chwili o własnych siłach.
 
 
Zawody finalnie zwyciężyła ekipa SPAR Falubazu przed bydgoską Polonią, trzecie miejsce zajęła Polonia Piła, natomiast ostatni byli przedstawiciele Łączyńskich Carbon Start Gniezno. Podsumowując bydgoska runda MDMP przyniosła kibicom zgromadzonym na trybunach wiele emocji i każdy kto był na pewno tego nie żałuje. Bezsprzecznym bohaterem zawodów był Damian Stalkowski, którego jazdę kibicę oklaskiwali na stojąco. Bydgoscy kibice mogą mieć pociechę z tego chłopaka. Minusem całej imprezy była duża ilość upadków oraz warunki torowe. Strasznie się dziś kurzyło na torze w Bydgoszczy, wystarczyły dwa wyścigi po polaniu, aby już widoczność była ograniczona, ale to nie jest wina gospodarzy tylko pogody, która nas w bieżącym okresie nie rozpieszcza.
 
 
Wyniki:
 
 
1. SPAR Falubaz Zielona Góra: 32
13. Arkadiusz Potoniec (3,2,2,2,0,1) 12
14. Mateusz Burzyński (2,2,2,3,1,3,0) 13
15. Adam Strzelec (0,1,2,2,2,-) 7
16. brak zawodnika
 
2. Polonia Bydgoszcz: 31
1. Patryk Rydlewski (w,1,3,3,3) 12
2. Damian Stalkowski (1,3,3,2,2) 11
3. Tomasz Orwat (0,0,1,u,2) 3
4. Patryk Sitarek (1,1,w,3,2) 7
 
3. Polonia Piła: 29
5. Arkadiusz Pawlak (3,2,1,2,1) 9
6. Bartosz Hassa (gość) (2,0,1,0,1) 4
7. Jarosław Paliwoda (u,1,0,w,1) 2
8. Patryk Dolny (2,3,3,3,3) 14
 
4. Łączyńscy-Carbon Start Gniezno: 25
9. Dawid Wawrzyniak (3,3,2,1,2) 11
10. Michał Piosicki (3,3,-,3,u) 9
11. Marcin Wawrzyniak (gość) (1,d,0,1,3) 5
12. Krystian Białecki (0,0,0,w,-) 0
 
 
Bieg po biegu:
1.Pawlak, Burzyński, Sitarek, Białecki
2.Potoniec, Hassa, M.Wawrzyniak, Orwat
3.D.Wawrzyniak, Dolny, Stalkowski, Strzelec
4.Piosicki, Potoniec, Paliwoda (u), Rydlewski (w)
5.D.Wawrzyniak, Burzyński, Sitarek, Hassa (u)
6.Piosicki, Pawlak, Strzelec, Orwat
7.Stalkowski, Potoniec, Paliwoda, Białecki
8.Dolny, Burzyński, Rydlewski, M.Wawrzyniak (d)
9.Dolny, Potoniec, Sitarek (w), Piosicki (u/-)
10.Burzyński, D.Wawrzyniak, Orwat, Paliwoda
11.Stalkowski, Potoniec, Pawlak, M.Wawrzyniak
12.Rydlewski, Strzelec, Hassa, Białecki
13.Dolny, Strzelec, Orwat (u), Białecki (w)
14.Sitarek, Strzelec, M.Wawrzyniak, Paliwoda (w)
15.Piosiecki, Stalkowski, Burzyński, Hassa
16.Rydlewski, Pawlak, D.Wawrzyniak, Potoniec
17.Burzyński, Orwat, Paliwoda
18.M.Wawrzyniak, Sitarek, Hassa
19.Rydlewski, D.Wawrzyniak, Pawlak, Burzyński
20.Dolny, Stalkowski, Potoniec, Piosicki (u)
 
 
Sędzia: Tomasz Fiałkowski
Marcin Molenda (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com