Wczoraj o 20:30
Emocjonujący tydzień przypieczętowany zwycięstwem z Wrocławiem
 22.05.2016 23:21
Wtorek okazał się dniem rozgrywek 3. kolejki ligi szwedzkiej dla Aniołów. Toruńscy zawodnicy w półfinałach Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu i Krośnie- jak im poszło. Zawodnicy toruńskiego klubu uczestniczyli w Memoriale Rifa Saitgariejewa. Paweł Przedpełski nie przeszedł RK IMŚJ w Manchesterze. Zwycięstwo Aniołów z Betard Sparta Wrocław.

3. kolejka Elitserien ligi szwedzkiej odbyła się 17 maja. Spotkanie Indianerna Kumla i Dakarna Malilla zakończyło się 51:39 wygraną Kumli. W Dackarnie Kacper Gomólski był jednym z najlepszych zawodników zaraz po Patryku Dudku tego dnia; zdobył 8 punktów z bonusem w pięciu biegach (w jednym z nich zaliczył defekt). W meczu Rospiggarna Hallstavik vs Masarna Avesta, Rospiggarna zwyciężyła 47:43. Martin Vaculik zdobył dla Rospiggarny 8 punktów z bonusem w pięciu biegach, lepiej on niego pojechał Jacob Thorssell (11 punktów w sześciu biegach) i Jason Doyle (9 punktów w pięciu biegach). Adrian Miedziński wywalczył dla Masarny 7 punktów w czterech biegach (raz upadł i został wykluczony). Podobnie jak on pojechał Joonas Kylmaekorpi, lepszą formą popisał się Przemysław Pawlicki i Krzysztof Kasprzak, którzy osiągnęli po 12 punktów- Pawlicki dodatkowo miał dwa bonusy. We wtorek podczas starcia Elit Vetlandy z Lejonen Gislaved zakończonego dla tych drużyn 50:40, Chris Holder zdobył dla Lejonen 7 punktów z bonusem w pięciu biegach. Lepiej od niego zaprezentował się Peter Karlsson (11 punków) i Pontus Aspgren (8 punktów z bonusem) w pięciu biegach. Podczas starcia Smederna Eskilstuna z Piraterna Motala zakończonego 44:46, Paweł Przedpełski jadący w Smedernie zdobył 8 punktów z bonusem w czterech biegach, był jednym z najlepiej jadących zawodników w drużynie po Grigoriju Łagucie i Mateju Zagarze. Wtorek nie był najlepszym dniem dla Grega Hancocka, który zdobył dla Piraterny 5 punktów z bonusem w pięciu biegach (raz upadł i został wykluczony).

19 maja został rozegrany półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu. Wystąpili w nim dwaj przedstawiciele toruńskiego klubu: Kacper Gomólski i Artur Mroczka. Kacper zajął 6 miejsce, zdobył 9 punktów w pięciu biegach i wywalczył tym sobie miejsce w finale IMP 3 lipca w Lesznie. Nie udało się natomiast Arturowi Mroczce, który osiągnął 9 miejsce na 18 startujących zawodników. Artur zdobył 6 punktów w pięciu biegach (raz zaliczył defekt). Tego samego dnia miał miejsce półfinał IMP w Krośnie.  Startował w nim Adrian Miedziński, który nie dostał się do finału, zajmując 9 miejsce na 17 zawodników. Adrian osiągnął 8 miejsce w pięciu biegach.

W Memoriale Rifa Saitgariejewa w Ostrowie 21 maja brali udział: Martin Vaculik i Kacper Gomólski. Martin Vaculik uplasował się na 6 miejscu, zdobywając 9 punktów w pięciu biegach (raz zaliczył defekt). Kacper Gomólski osiągnął 15 miejsce, wywalczył 3 punkty w pięciu biegach (raz zaliczył defekt). Z udziału w Memoriale zrezygnował Adrian Miedziński i został zastąpiony przez Tomasza Gapińskiego.

W sobotę odbyła się również trzecia Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Manchesterze. W wydarzeniu tym z drużyny Aniołów brał udział Paweł Przedpełski, który zajął 10 miejsce i nie przeszedł do finału. Paweł zdobył 4 punkty w trzech biegach.

Niedziele spotkanie Get Well Toruń z Betard Spartą Wrocław zakończyło się wynikiem 60:30. Anioły zmiażdżyły Sparte. Najwięcej punktów dla drużyny Aniołów zdobył Chris Holder (15 w pięciu biegach), znakomicie zaprezentował się również Martin Vaculik, który w pięciu biegach zdobył 12 punktów. Dobrą formę pokazał Greg Hancock, który zanotował na swoim koncie 10 punktów z dwoma bonusami w pięciu biegach (w jednym z nich defekt przeszkodził mu w zwycięstwie). Z dobrej strony pokazali się również Paweł Przedpełski (8 punktów w czterech biegach), Kacper Gomólski (7 punktów z trzema bonusami w czterech biegach) oraz Adrian Miedziński (7 punktów i bonus). Najsłabszym ogniwem zespołu na swoim stadionie był Dawid Krzyżanowski, który w trzech biegach zdobył punkt z bonusem.

Po nokaucie Aniołów przez Stal Gorzów, toruńscy zawodnicy wywalczyli piorunujące zwycięstw z Betard Sparta Wrocław. A jak będzie podczas kolejnego spotkania wyjazdowego z MRGARDEN GKM Grudziądz? Czy Anioły pokażą, że potrafią jeździć nie tylko na swoim stadionie?

Marta Magalska (za: własne)