Sheffield Tigers
Belle Vue Aces
Wzloty i upadki Aniołów w ostatnich dniach
 06.06.2016 1:58
Chris Holder podczas starć Poole Pirates z rywalami. Wtorkowa 5. kolejka w lidze szwedzkiej. Juniorzy podczas III rundy MIM Pomorza. Monster Energy Team zajmuje 5 miejsce w Speedway Best Pairs w Ostrowie, natomiast Boll Team jest czwarty. Zwycięstwo u siebie z Rekinami.
W poniedziałek 30 maja w starciu Swindon Robins vs Poole Pirates zakończonym 44:46, startował Chris Holder. Chris był najlepszym zawodnikiem spotkania, zdobywając dla Poole 11 punktów w pięciu biegach.
We wtorek przedstawiciele Aniołów startowali w 5. kolejce ligi szwedzkiej.
Podczas meczu Elit Vetlanda z Smederną Eskilstuną, Paweł Przedpełski zdobył 6 punktów w sześciu biegach (raz zaliczył taśmę). Drużyna Pawła- Smederna przegrała z Vetlandą 38:52. Paweł nie pokazał się z dobrej strony tego dnia, ale wśród kolegów z drużyny wypadł dobrze. Lepszy od niego okazał się Mikkel Michelsen, który zdobył najwięcej punktów podczas spotkania. Mikkel w sześciu biegach wywalczył 17 punktów. Oprócz niego 7 punktów z trzema bonusami osiągnął Andrzej Lebiediew. Podobną liczbę punktów co "Pawełek" zanotował Magnus Zetterstroem w pięciu biegach (w tym jedno wykluczenie).
Rospiggarna Hallstavik odniosła zwycięstwo nad Piraterną Motalą 52:38. Martin Vaculik pokazał się z najgorszej strony i do puli Rospiggarny dorzucił od siebie 2 punkty w trzech startach. W lidze szwedzkiej mu wyraźnie nie poszło, był od niego gorszy tylko John Lindman, który w trzech startach zdobył punkt z bonusem (w tym raz został wykluczony). Przeciwnie do Martina pojechał Greg Hancock. Greg był najlepszym zawodnikiem Piraterny tego dnia i zdobył dla niej 11 punktów z dwoma bonusami  w sześciu biegach.
Kolejną drużyną, w której startował toruński zawodnik była Dakarna Malilla. Dakarna została rozgromiona 39: 51 przez Masarne Aveste. W Dakarnie startował Kacper Gomólski, notując na swoim koncie 6 punktów w pięciu biegach (w tym defekt motocykla).  Kacper pojechał na swoim poziomie, gorsi od niego byli dwa zawodnicy w drużynie- Alexander Johansson (1 punkt) i Mikael Max (0 punktów).
W środę 1 czerwca nie odpoczywał Chris Holder. Wraz z drużyna z ligi angielskiej zwyciężył Swindon Robins 50:40.  Chris był najlepszym zawodnikiem w Poole, a drugim zawodnikiem spotkania po Jason Doyle, który wywalczył 13 punktów w pięciu biegach. Holder osiągnął 12 punktów z bonusem w pięciu biegach.
W czwartek odbyła się III runda Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Pomorza w Gdańsku.  Ostanie miejsce w spotkaniu zajął Norbert Krakowiak, który upadł w pierwszym biegu i został z niego wykluczony, później nie brał udziału w zawodach. Kolejny toruński zawodnik uplasował się na dziewiątym miejscu- Igor Kopeć-Sobczyński. Igor w pięciu startach zdobył 6 punktów.  Ostatni Anioł biorący udział w zawodach to Dawid Krzyżanowski, który zaliczył bardzo dobre spotkanie. Dawid w pięciu biegach wywalczył 13 punktów i zajął trzecie miejsce.  Krzyżanowski miał tyle samo punktów co zawodnicy przed nim czyli pierwszy- Mike Trzensiok i drugi -Dawid Wawrzyniak.
W sobotę odbył się 2. półfinał DMŚJ w Pilznie, w którym w drużynie "Polska" startował Paweł Przedpełski. Paweł wraz z Marcinem Nowakiem, Bartoszem Smektałą, Krystianem Pieszczakiem i Rafałem Karczmarzem dostał się do finału w Norrkoeping. Polska drużyna rozgromiła Rosję, Czechy i Niemcy, notując na swym koncie 43 punkty. Paweł z Bartoszem Smektałą zdobyli po 13 punktów w pięciu biegach.  Natomiast Marcin Nowak osiągnął 8 punktów, a Krystian Pieszczek 9 punktów. Rafał Karczmarz nie miał szansy się zaprezentować.
4 czerwca odbyła się również III runda Speedway Best Pairs w Ostrowie Wielkopolskim, w której startowało siedem drużyn. W tym przedsięwzięciu wzięło udział trzech członków toruńskiego klubu. Martin Vaculik, który w pięciu biegach wywalczył 7 punktów dla Boll Team, był w składzie z Patrykiem Dudkiem, który zdobył 12 punktów w sześciu biegach oraz Nielsem Kristianem Iversenem, który  nie miał szansy się pokazać. Natomiast Chris Holder w ekipie Monster Energy Team z Gregiem Hancockiem startował w sześciu biegach- Chris osiągnął 8 punktów, a Greg 11. Razem z nimi był Tai Woffinden, ale on nie walczył o punkty  i nie brał udziału w żadnym biegu.
W niedziele Get Well Toruń wygrał kolejne spotkanie na własnej Motoarenie, tym razem z ROW Rybnik 56:34. Wielu zawodników w składzie Aniołów rozegrało pomyślne spotkanie na swoim poziomie. Wśród nich najlepiej jeździł Greg Hancock (14 punktów z bonusem w pięciu biegach). Dobrą passę po nim mieli Chris Holder o Paweł Przedpełski, którzy w pięciu biegach osiągnęli 12 punktów z dwoma bonusami. Tuż za nimi uplasował się Martin Vaculik z 10 punktami z bonusem w pięciu biegach.  Na swoim poziomie pojechał Kacper Gomólski, notując na swoim koncie 5 punktów w czterech biegach. Poniżej poziomu zaprezentował się Adrian Miedziński, który nie miał najlepszego dnia i w trzech biegach wywalczył 3 punkty, a także Dawid Krzyżanowski, który na mecie pojawia się ostatni.

Przed nami spotkanie wyjazdowe z Rybnikiem- jak tam zaprezentują się Anioły? Czy wrócą do Torunia z tarczą?
Marta Magalska (za: własne)