Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
TŻ Ostrovia Ostrów przerwie dobrą passę gnieźnian? (zapowiedź)
 05.05.2017 22:56
W ramach piątej kolejki 2. Ligi Żużlowej TŻ Ostrovia Ostrów uda się na spotkanie wyjazdowe do Gniezna. W Pierwszej Stolicy Polski dojdzie do spotkania dwóch ośrodków, które są głodne zwycięstw. Obydwa kluby po rocznej przerwie powróciły na żużlową mapę Polski i marzą o jak najszybszym awansie na zaplecze Ekstraligi.
TŻ Ostrovia, jak dotąd miała szczęście do kapryśnej aury i rozegrała wszystkie zaplanowane mecze - na wyjeździe w Rawiczu i Lublinie oraz u siebie z  KSM Krosno i Naturalną Medycyną PSŻ Poznań. Trzy spotkania drużyna prowadzona przez Mariusza Staszewskiego  wygrała, ulegając tylko na wyjeździe faworytowi rozgrywek Speed Car Motorowi - 54:35.
 
Drużyna z Ostrowa przystąpi do tego meczu bez Sama Mastersa, który zmaga się z kontuzją barku.  Zestawienie ostrowian otwiera - Kamil Brzozowski, który wraz z Łukaszem Sówką stanowi solidny filar drużyny. Drugim prowadzącym parę będzie pozostawiający po sobie dobre wrażenie Adam Ellis, którego uzupełniać będzie doświadczony Patryk Dolny. Postawa tej pary może zaważyć na wyniku gości w  Gnieźnie. Pod "piątką" awizowany został Zbigniew Suchecki, który jeszcze niedawno z przyzwoitym skutkiem reprezentował barwy klubu z historycznej stolicy Polski. "Suchy" będzie wspierac formację juniorską, którą stanowić będą Marcel Studziński  i Maksymilian Bogdanowicz - młodziezowcy bez większego doświadczenia w lidze.
 
Drużyna z Gniezna przystąpi do tego meczu po pewnym zwycięstwie w Rawiczu. Drużyna  prowadzona przez duet szkoleniowy w osobie Rafaela Wojciechowskiego i Krzysztofa Jabłońskiego będzie chciała udowodnić swoją siłę i pokazać jaki drzemie w nich potencjał. W ekipie czerwono-czarnych zabraknie najskuteczniejszego zawodnika nie tylko tej ekipy, ale i rozgrywek 2. Ligi Żużlowej - Eduarda Krcmara. Czech pojedzie w Żarnovicy,  gdzie odbędzie się runda eliminacyjna do Grand Prix 2018. W jego miejsce wystąpi Jonas Davidsson, który udanie zrehabilitował się za nieudane występy w  sezonie 2015 w meczu z Stal-Met Kolejarzem Opole. W meczu z ostrowianami szansę na udowodnienie swojej przydatności drużynie jako zawodnik będzie miał jeżdzący trener gnieźnian - starszy z braci Jabłońskich, który w ostatnim meczu z "Niedźwiadkami" był najsłabszym ogniewem GTM Start. Były  wicemistrz świata juniorów z Piły musiał się sporo nagimnastykować, aby dorzucić kilka  punktów do dorobku zespołu.
 
Punkty tej dwójki zawodników - Jonas Daviddson oraz Mirosław Jabłoński - pod nieobecność Eduarda Krcmara, będą szczególnie ważne w starciu z Ostrovią  
 
Stawką spokania jest fotel lidera w tabeli 2. Ligi Żużlowej.  Wydarzenie zapowiada się emocjonująco, ponieważ sobotni pojedynek jest zarazem Derbami Wielkopolski.  Faworytem tych zmagań wydają się być czerwono-czarni, którzy do tej pory nie przegrali żadnego  spotkania i mają chrapkę na trzecie zwycięstwo z rzędu.
 
 
Awizowane składy:
 
TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski
1. Kamil Brzozowski
2. Łukasz Sówka
3. Adam Ellis
4. Patryk Dolny
5. Zbigniew Suchecki
6. Marcel Studziński
7. Maksymilian Bogdanowicz
 
GTM Start Gniezno
9. Marcin Nowak
10. Jonas Davidsson
11. Mirosław Jabłoński
12. Adrian Gała
13. Krzysztof Jabłoński
15. Damian Stalkowski
 
Początek spotkania: 17:00
Pierwszy bieg: 17:15
Natalia Zawodna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com