Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Czerwono-czarni pojadą do Krosno po kolejne dwa punkty (zapowiedź)
 12.05.2017 22:32
W ramach zaległej drugiej kolejki 2. Ligi Żużlowej GTM Start Gniezno uda się na spotkanie wyjazdowe do Krosna. Mecz pierwotnie planowany był na Lany Poniedziałek jednak ze względu na niekorzystne prognozy pogodowe został odwołany już kilka dni wcześniej. "Wilki" przystąpią do tego spotkania zmotywowani i podbudowani niedzielnym zwycięstwem w Opolu, co daje im dodatkowe szanse na uzyskanie korzystnego wyniku w meczy z niepokonanymi dotąd czerwono-czarnymi.

GTM Start Gniezno, jak dotąd, rozegrał dwa mecze - u siebie z Stal-Met Kolejarzem Opole i na wyjeździe w Rawiczu. Oba spotkania drużyna prowadzona przez sztab szkoleniowy w osobach Rafael Wojciechowski i Krzysztof Jabłoński znacznie wygrała. Drużyna z Gniezna przystąpi do tego starcia z  Marcinem Nowakiem, który w poprzednich meczach udowodnił, że jest solidnym zawodnikiem i można oczekiwać, że w meczu z KSM zdobędzie dwucyfrową zdobycz punktową. Jego kolegą z pary będzie Jonas Davidsson. O ile na punkty Szweda można liczyć w Pierwszej Stolicy Polski, jego występ na wyjeździe jest zagadką. Jeżeli zawodnik z kraju Trzech Koron pozytywnie zaskoczy to szanse na korzystny bilans punktowy drużyny z Grodu Lecha znacznie wzrosną. Numer trzeci przywdzieje Adrian Gała, a partnerować mu będzie Eduard Krcmar. Na papierze ta para to najmocniejszy atut GTM Start. Zestawienie czerwono-czarnych zamyka Mirosław Jabłoński, który w poprzednim sezonie jeździł w barwach "Wilków", ale ze względu na zmianę nawierzchni owalu w Krośnie, wiedza o tamtejszym torze może nie być wystarczająca. Formacje juniorską stanowić natomiast będą  - coraz lepiej spisujący się Damian Stalkowski oraz jeden z Fajferów - Kevin albo Patryk.  

 

Gospodarze z czterech rozegranych spotkań, wygrali jedno - na wyjeździe w Opolu. W ubiegłą niedzielę "Wilki" okazały się być lepsze od drużyny z Stal-Met Kolejarza wygrywając pojedynek po zaciętym widowisku tylko jednym punktem. Podopieczni Stanisława Kępowicza z pewnością mają w składzie zawodników, którzy skutecznie mogą postraszyć drużynę z Gniezna. Zdecydowanie najjaśniejsze postacie drużyny z Krosna to Damian Dróżdż występujący jako gość i David Bellego. Obaj prezentują od początku sezonu równą i skuteczną jazdę. Na swoim domowym torze gryźć tor będzie rozkręcający się z każdym meczem Illia Czałow, któremu z numer dwunastym partnerować będzie Mariusz Puszakowski. Równorzędną walkę z gnieźnianami może podjąć także wychowanek Startu - Wojciech Lisiecki, który punktuje na poziomie 5-6 "oczek". Skład awizowany uzupełniają: notujący coraz lepsze występy Adrian Bialk oraz mniej doświadczony Oskar Nocuń.
 
Drużyna KSM Krosno
 
Rywalizacja obu zespołów ma krótką historię. Ostatni raz KSM podejmował gości z historycznej stolicy Polski na swoim owalu 9 lat temu. W sezonie 2008  górą byli gospodarze, którzy po zaciętym spotkaniu minimalnie zwyciężyli z gnieźnianami 46-44.  Najlepszym zawodnikiem ekipy przyjezdnej był obecny kapitan GTM Start - Mirosław Jabłoński, który zdobył wówczas 13 "oczek" . Obecny skład KSM, choć uległ na własnym torze faworytowi rozgrywek 2. Ligi Żużlowej - Speed Car Motor Lublin, wydaje się mieć wystarczającą siłę rażenia na gości z Gniezna. Wynik tego meczu jest sprawą otwartą, a walki i emocji na torze z pewnością nie zabraknie.
 
Awizowane składy:
 
GTM Start Gniezno
1. Marcin Nowak 
2. Jonas Davidsson 
3. Adrian Gała 
4. Eduard Krcmar 
5. Mirosław Jabłoński
6. Damian Stalkowski 
 
KSM Krosno
9. Damian Dróżdż 
10. Wojciech Lisiecki 
11. Mariusz Puszakowski 
12. Ilja Czałow 
13. David Bellego
15. Adrian Bialk 
 
Początek prezentacji o godzinie 16.30, kwadrans później pierwszy wyścig.
Natalia Zawodna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com