Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Belle Vue Aces
vs
Ipswich Witches
Wczoraj o 20:30
LIVE
Wolverhampton Wolves
vs
Sheffield Tigers
Wczoraj o 20:30
Polecamy
Włókniarz podtrzyma czarną serię torunian? Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa-Get Well Toruń
 20.05.2017 18:44
Get Well Toruń ma na swoim koncie cztery porażki z rzędu. W najbliższą niedzielę ?Anioły? jadą szukać pierwszych ligowych punktów pod Jasną Górę gdzie zmierzą się z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Gospodarze wygrali na własnym obiekcie z ROW-em Rybnik w stosunku 48:42. Mecz zapowiada się nie zwykle pasjonująco bowiem Włókniarz jako beniaminek walczy o ligowy byt a Get Well Toruń po weryfikacji celów musi walczyć o utrzymanie w lidze.

Historia pojedynków obu zespołów jest niezwykle barwna. Pojedynki toruńsko-częstochowskie są klasykiem spotkań ligowych po 1990 roku. Obie ekipy spotkały się w sumie 76 razy w różnych klasach rozgrywkowych. 41 spotkań wygrali zawodnicy z Grodu Kopernika, natomiast 35 spotkań wygrali częstochowianie. Ani razu nie odnotowano remisu. Pierwszy raz zespoły te spotkały się w 13 czerwca 1963 w mieście Świętej Wierzy. Torunianie ulegli gospodarzom 44:34. Liderem gospodarzy był Bernard Kacperek a dla gości najwięcej punktów zdobył Marian Rose ? 14 punktów. Kolejny mecz odbył się przy Broniewskiego 98 i drużyna ówczesnego  Apatora przegrała także i ten mecz 36:41. Dla Włókniarza najwięcej punktów zdobył Stanisław Rurarz ? 11 punktów. Z kolei wśród gospodarzy filarami byli Marian Rose i Józef Ptak. Ostatni raz  Toruń z Częstochową spotkał się w 2014 roku i oba spotkania wygrali żużlowcy z Grodu Kopernika.

 

Owal przy ulicy Olsztyńskiej liczy sobie 359 metrów i ma nawierzchnię sjenitową. Najszybciej cztery okrążenia pokonał Kenneth Bjerre w czasie 62,20 sekund. Miało to miejsce 10 września 2015 roku.

 

http://www.zuzelend.com/zdjecia/b4a8c044e49997b2961ef931e35deedc.JPG

 

Włókniarz Częstochowa po dwóch rozegranych spotkaniach zajmuje szóste miejsce z jedną porażką i jedną wygraną na koncie. Włodarze klubu spod Jasnej Góry zdają sobie sprawę, że kluczem do utrzymania jest wygrywanie meczów na własnym torze. Jednym z liderów tego zespołu jest Leon Madsen, który spełnia pokładane w nim nadzieje. Wraz z nim, w parze, pojedzie Rune Holta. Norweg z polskim paszportem jest ulubieńcem miejscowej publiczności i można liczyć, że zostawi dla niej kawał serca na torze. Sebastian Ułamek jak na razie spisuje się przeciętnie z Lwem na plastronie jednak na znanym przez siebie torze może skutecznie walczyć z najlepszymi. Wielką zagadką za to jest Andreas Jonsson, który jedzie w lidze polskiej od kilku lat bardzo słabo. Zdecydowanie stać go na bycie liderem a nie drugą linią. Swoje powinien zrobić Matej Zagar. Słoweniec pojedzie w parze z juniorem a w składzie awizowanym wpisany jest Oskar Polis.

 

Torunianie po czterech kolejkach zgotowali sobie bardzo niewygodną sytuację w tabeli i z czterema porażkami na końce zajmują ostatnią lokatę. Jacek Gajewski po raz kolejny postanowił zmienić układ par. Z jedynką pojedzie Chris Holder, który cały czas szuka prędkości, a brakuje mu jej nie tylko w lidze polskiej ale także w Speedway Grand Prix. Za to Michael Jepsen Jensen wyrasta na lidera zespołu z Grodu Kopernika. Warto dodać, że Duńczyk jeździł we Włókniarzy w latach 2013-2014. Pod trójką pojedzie Adrian Miedziński, który pokazuje się z mocnej strony od początku sezonu i jest jednym z tych zawodników Aniołów co najmocniej ?gryzie tor?. W parze z nim pojedzie Grzegorz Walasek, który doskonale jest znany miejscowej publiczności ponieważ przez siedem sezonów bronił barw Częstochowy. Zastąpi on w składzie Pawła Przedpełskiego, którego forma jest na razie katastrofalna. Jednym z liderów Get Well Toruń jest Greg Hancock, który również w przeszłości był zawodnikiem Włókniarza. Póki co jazda Amerykanina nie robi jeszcze takiego wrażenia jak w ubiegłym sezonie. W parze z czterokrotnym Mistrzem Świata pojedzie Daniel Kaczmarek.

 

http://www.zuzelend.com/zdjecia/2907762523d055a0418829a9f394684e.jpg

 

Dla Włókniarza to kolejny mecz przed własną publicznością, który musi wygrać aby liczyć się w walce o utrzymanie w lidze. Dla Get Well Toruń to pierwszy mecz w tym sezonie z cyklu walki o życie. Drużyna Jacka Gajewskiego musi się w końcu obudzić jeśli jeszcze chce coś w tym sezonie osiągnąć. Pod Jasną Górą zapowiadają się wielkie emocje ponieważ pojedynki obu tych zespołów zawsze przechodzą do historii. Początek tego spotkania o 16:30.

 

Get Well Toruń:
1. Chris Holder
2. Michael Jepsen Jensen
3. Adrian Miedziński
4. Grzegorz Walasek
5. Greg Hancock
6. Daniel Kaczmarek

 

Manager: Jacek GajewskiWłókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Rune Holta
11. Sebastian Ułamek
12. Andreas Jonsson
13. Matej Zagar
14. Oskar Polis

 

Manager: Lech Kędziora

 

Sędzia: Wojciech Grodzki
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Początek spotkania: 16:30

Bartosz Lubiszewski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (4)
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
tu by szło 41-49 w plecy dla ckm, taka prawda
obys mial racje xd
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Konto usunięte
tu by szło 41-49 w plecy dla ckm, taka prawda
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Niestety ale ze względu na przełożenie RK do IMŚJ w Terenzano na niedzielę mecz PGE Ekstraligi w wyznaczonym terminie nie odbędzie się.
niesttye..
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Niestety ale ze względu na przełożenie RK do IMŚJ w Terenzano na niedzielę mecz PGE Ekstraligi w wyznaczonym terminie nie odbędzie się.
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2023 Zuzelend.com